
Dmitrij Semczenko w sądzie
Dmitrij Semczenko, do niedawna sługus reżimu Łukaszenki, były dziennikarz reżimowego ONT, który zwolnił się na znak protestu przeciwko brutalności aparatu represji, został skazany na 15 dni aresztu za rzekomy udział w protestach.
Semczenko pracował dla białoruskiego reżimu od 2009 roku, był szefem ekipy obsługującej Łukaszenkę.
Wczoraj informowaliśmy o jego zatrzymaniu.
11 września został skazany na 15 dni aresztu w procesie on-line za “udział w nielegalnej akcji”. On sam zeznał w sądzie, że nie brał w niej udziału i był tam tylko jako dziennikarz, ponieważ chciał dowiedzieć się z pierwszych rąk, co czuje społeczeństwo.
Na razie nie ma informacji, czy złożył przed kamerą samokrytykę.
Nie chciał dłużej służyć reżimowi – przyszli po niego “ludzie w maskach”

Dodaj swój komentarz