„Stalin wielkim wodzem był” – tak uważa 1/3 Ukraińców?! (SONDAŻ)

24 sierpnia 2016

stalinZnikają pomniki Lenina, dekomunizacja idzie w Ukrainie pełną parą, a tu nagle niespodzianka! Aż 29,6 proc. Ukraińców uznało Józefa Stalina za wielkiego wodza!

Ten zdumiewający wynik sondażu podały ukraińskie, a za nimi również polskie media, powołując się na badanie, jakie miała przeprowadzić w dniach 4-9 sierpnia fundacja „Demokratyczne Inicjatywy” i Kijowski Międzynarodowy Instytutu Socjologii.

Z sondażu wynika, że 15 proc. obywateli Ukrainy w pełni zgadza się ze stwierdzeniem, iż był wielkim wodzem, a kolejne 14,6 proc. raczej się z tym zgadza.


Całkiem inne były wyniki sondażu przeprowadzonego przez ten sam Instytut w lutym br. Wówczas jako pozytywny określiło swój stosunek do Stalina 17 proc. badanych, a 37 proc. – jako negatywny.

Teraz, jeśli wierzyć badaniom, zdecydowanie negatywnego zdania jest o „wielkim wodzu” 27,9 proc., 9 proc. raczej się nie zgadza z opinią o „wielkości”, a 15,6 proc. miało problem z określeniem swojej oceny. (dane za: „Ukraińskie Novyny”/wschodnik.pl)


W sierpniowym badaniu wzięło udział 2 040 respondentów w wieku powyżej 18 lat w 110 na terenie całej Ukrainy poza Krymem, a w obwodach ługańskim i donieckim uczestniczyli w nim mieszkańcy z terytorium kontrolowanego przez Ukrainę.

„Ideologia, charakter i osobowość Stalina są dzisiaj ważne nie tylko dla Ługańska, ale dla całego świata. Na Ukrainie zmartwychwstaje nazizm, a do zwycięstwa nad nim potrzebna jest mocna, silna ręka przywódcy. Stalin powinien służyć jako przykład tworzenia i przywracania, w przeciwieństwie do zniszczenia, jakie panuje na Ukrainie” – mówili w styczniu tego roku, odsłaniając popiersie Stalina, inicjatorzy przywracania jego pamięci w okupowanym prze separatystów Donbasie (czytaj: Zbrodniarz wszech czasów zmartwychwstał w Ługańsku – WIDEO)

Zachęcamy do komentowania materiału na naszym oficjalnym fanpage’u: https://www.facebook.com/semperkresy/ 

Kresy24.pl

 

Podziel się tym z innymi. Udostępnij na:

Komentarze nawołujące do przemocy, zawierające zniesławienia, wulgaryzmy, groźby karalne lub spam będą usuwane. Również wpisy osób podających nieprawdziwy email.

7 odpowiedzi „Stalin wielkim wodzem był” – tak uważa 1/3 Ukraińców?! (SONDAŻ)

 1. Piotr Odpowiedz

  24 sierpnia 2016 w 19:30

  Z tego jasno wynika, że 1/3 Ukraińców nie zna historii i całkowicie uległo bolszewickiej propagandzie.
  Nie zdają sobie sprawy, że Stalin jest w ścisłej dziesiątce największych zbrodniarzy, morderców, bandytów na Ziemi.

  • Ula Odpowiedz

   25 sierpnia 2016 w 11:19

   Ale gdyby nie Stalin to Ukrainy w takim ksztalcie jak obecnie by nie bylo.

 2. fanjan Odpowiedz

  24 sierpnia 2016 w 22:09

  Jak można rozmawiać jak oni tak kochają stalina

 3. Barnaba Odpowiedz

  24 sierpnia 2016 w 23:37

  Hahahaha!!!! Ciekawe co na to cyberbanderowcy. Na pewno zaczną pisać że to ruska propaganda. Ciekawe, co z tego może jeszcze wyniknąć. Ci z Donbasu- homosowieticusi to się nie ma co dziwić, ale że wśród banderowców tylu potajemnie Jozina popiera to już zdziwienie budzi. Na pewno aneksję Kresów też popierają niestety…

 4. jubus Odpowiedz

  25 sierpnia 2016 w 08:47

  To pokazuje, że Ukrainie bliżej do Rosji niż do Polski.

 5. fanjan Odpowiedz

  25 sierpnia 2016 w 14:09

  Bliżej im do raju jakim jest rosja

 6. Japa Odpowiedz

  25 sierpnia 2016 w 15:49

  1/3 chwali Stalina i tyle samo Banderę. Czy to ci sami?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *