Sprawca ataku terrorystycznego w Paryżu pochodził z Czeczenii (AKTUALIZACJA)

13 maja 2018

Gazeta francuska „Le Figaro” ujawniła, że człowiekiem, który zaatakował w sobotę wieczorem nożem przechodniów w centrum Paryża był 20-letni Czeczen. Do ataku przyznało się tzw. .

Mężczyzna zabił 1 mężczyznę, a 4 osoby ranił (w tym dwie kobiety). Atakował nożem z okrzykiem „Allah akhbar!”. Został zastrzelony przez policję.


AKTUALIZACJA:

W poniedziałek francuska policja podała, że napastnik to Chamzat Azimow. Urodził się w Czeczenii, ale w 2010 roku otrzymał francuskie obywatelstwo. Znany był już policji z powodu swoich podejrzanych kontaktów, był nawet wzywany na przesłuchanie. Nie zanotonowano jednak wcześniej, że prowadził terrorystyczną działalność.


Policja przeszukała też mieszkanie jego rodziny na północy Paryża i doprowadziła na przesłuchanie jego krewnych. Na przesłuchanie doprowadzono też jedną osobę w Strasburgu, znajomego Asimowa. W Strasburgu Asimow mieszkał kilka lat temu.

Oprac. MaH, snob.ru, theguardian.com

fot. CC BY 3.0

Podziel się tym z innymi. Udostępnij na:

Komentarze nawołujące do przemocy, zawierające zniesławienia, wulgaryzmy, groźby karalne lub spam będą usuwane. Również wpisy osób podających nieprawdziwy email.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *