Saakaszwili wraca na Ukrainę: „Przyjadę 10 września, z Polski, przez przejście Krakowiec”

17 sierpnia 2017

Zamiar powrotu na Ukrainę Micheil  ogłosił na Facebooku.

Były prezydent Gruzji i szef odeskiej administracjipaństwowej podkreślił, że jego powrót na Ukrainę będzie legalny i że nie zamierza naruszać obowiązującego prawa. Zapowiedział, że będzie dochodzić w sądzie praw do odebranego mu przez petra Poroszenkę obywatelstwa i zaapelował do władz Ukrainy, aby z faktu jego przyjazdu nie robiły widowiska, które stanie się pożywką dla rosyjskich mediów.


Przypomnijmy: prezydent Ukrainy Petro 26 lipca pozbawił swojego niedawnego sojusznika Micheila Saakaszwilego obywatelstwa Ukrainy, powołując się na zarzuty gruzińskich władz (prokuratura generalna Gruzji latem 2014 roku postawiła Saakaszwilemu zarzuty nadużycia władzy).

Ukraiński deputowany Mustafa Nayem ocenił, że pozbawienie obywatelstwa Saakaszwilego jest „najgłupszą rzeczą, jaką można było wymyślić” i oznaką słabości, która źle świadczy o prezydencie Ukrainy.


Pozbawienie Saakaszwilego obywatelstwa spotkało sięteż  z ostrą krytyką założonej przez niego na Ukrainie partii Ruch Nowych Sił (MNF) i jej zwolenników, którzy nie mają wątpliwości, że Poroszenko wybrał ścieżkę działań antykonstytucyjnych w celu uzurpowania władzy i utrzymywania jej za wszelką cenę.

Kresy24.pl (HHG)

 

Podziel się tym z innymi. Udostępnij na:

Komentarze nawołujące do przemocy, zawierające zniesławienia, wulgaryzmy, groźby karalne lub spam będą usuwane. Również wpisy osób podających nieprawdziwy email.

8 odpowiedzi Saakaszwili wraca na Ukrainę: „Przyjadę 10 września, z Polski, przez przejście Krakowiec”

 1. Kicia Odpowiedz

  17 sierpnia 2017 w 15:03

  Kogo interesuje co zrobi ten pajac ?

  • wujek53 Odpowiedz

   18 sierpnia 2017 w 20:39

   Powiedział pajac do entej potęgi ,tylko na tyle było go stać.

 2. amtrak1971 Odpowiedz

  17 sierpnia 2017 w 15:18

  ,, panie Sakashvilli ludzie na ogol wieja w strone Polski , wie pan na zachod , w strone wolnej RP , gdzie ten gosc uczyl sie histori ? , tam nadal sa dzikie pola , mie jedz pan tam .

  • prawy Odpowiedz

   17 sierpnia 2017 w 18:32

   Tam są jego kolesie ,ci od szczytów Bandery i Szuchewycza.

  • observer48 Odpowiedz

   18 sierpnia 2017 w 10:29

   @amtrak1971
   Saakaszwili może dużo zmienić na Ukrainie. Ma charyzmę, rozległe doświadczenie polityczne, ukończone studia prawnicze w Kijowie i USA, posługuje się biegle co najmniej czterema językami, jest osobistym i politycznym przyjacielem najpotężniejszego człowieka na globie ziemskim, czyli prezydenta USA Donalda Trumpa, a przede wszystkim ma za sobą bardzo skuteczną w walce z korupcją prezydenturę Gruzji. W latach 1999-2003 korupcja w Gruzji była gorsza, niż w kacapii, czy na Ukrainie. https://www.transparency.org/research/cpi/cpi_1999/0/
   https://www.transparency.org/research/cpi/cpi_2003/0/

   W roku 2013, w którym wygasła druga i ostatnia kadencja Saakaszwilego korupcja w Gruzji była mniejsza, niż m.in. w Grecji, Bułgarii, Rumunii, Włoszech, na Słowacji i w Czechach. Jest to jedna z przyczyn, dla których ukraińscy oligarchowie zgodnie wystąpili pod wodzą Poroszenki przeciw Saakaszwilemu. file:///C:/Users/Laptop/Downloads/2013_CPIBrochure_EN.pdf

   Saakaszwili jest również niewygodny dla Francji i Niemiec, które dmuchają w tę samą trąbę, co kacapia. Rozgrywki w walce o władzę na Ukrainie są dopiero w początkowym stadium i potrwają moim zdaniem przez następne kilka lat.

   • observer48

    18 sierpnia 2017 w 10:50

    Link do indeksu korupcji w roku 2013 jest niewłaściwy. Oto prawidłowy link: https://www.transparency.org/cpi2013/results#myAnchor1
    Należy użyć programu pdf i otworzyć ten plik.

 3. Aztek_Anonim Odpowiedz

  17 sierpnia 2017 w 16:16

  To taka sama farsa jak robienie przez Stalina, ”Polaków” z generałów sowieckich. Widać że USA (Bo przecież Sakaszwili to człowiek USA ) żyjąc przez długi czas w symbiozie z sowietami, przejeło niektóre wzorce radzieckie. Sakaszwili był już Gruzinem, Ukraińcem a niedawno miał zostać Litwinem. Jak USA zapragnie ”demokratyzować”Burkina Faso to Sakaszwili będzie jak znalazł: Burkinofasyjczyk (Czy jak tam się mówi na obywateli tego kraju) nic że biały. Każą to zrobi się i białym Murzynem.

 4. Japa Odpowiedz

  18 sierpnia 2017 w 09:58

  Skoro do tej pory nie puścili go w „rozchod”, to znaczy, że ma do spełnienia jakąś rolę, która jest na rękę oligarchatowi. Oni też są między sobą podzieleni.
  Jednego , nijak, pojąć nie mogę jak polski rząd i wielki biznes mogą zadawać się z takimi bandziorami jak Rinat Achmetow i jemu podobni. To on przejął na Ukrainie sektor energetyczny i stara się zrealizować „plan Kulczyka”.
  Jak Polscy i światowi politycy mogą mieć stosunki z Porochem , a głównym negacjatorem po str. ukraińskiej w Mińsku jest inny bandzior, renegat , nijaki Kuczma.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *