Rosyjskie Iskandery na Białorusi?

26 czerwca 2017

w Federacji Rosyjskiej Igor Petriszenko oświadczył, że  rozważa możliwość zakupu rosyjskich systemów rakietowych „Iskander”, zdolnych do rażenia obiektów na dystansie 500 km, podaje portal rbc.ru.

W czerwcu 2016 roku dyrektor generalny holdingu zbrojeniowego „Rostec” Siergiej Czemiezow powiedział, że system „Iskander” znajduje się na liście produktów zakazanych dla eksportu, a Rosja nie zamierza przekazywać kompleksów innym krajom.


Białoruski ambasador w Moskwie przypomniał w wywiadzie dla Ria Novosti, że najważniejszym rakietowym systemem przeciwlotniczym wykorzystywanym przez białoruską armię pozostaje , ale w przyszłości Mińsk może nabyć systemy rakietowe C-400 do obrony przestrzeni powietrznej, jak również operacyjno – taktyczne systemy Iskander.

„Jeśli chodzi o rakietowe systemy przeciwlotnicze — jak podkreślali w mediach przedstawiciele naszego resortu obronnego, dostawy i taktycznych systemów rakietowych” Iskander „mogą być rozpatrywane wraz z pojawieniem się nowej broni o ulepszonej charakterystyce. Oczekujemy, że w perspektywie do ochrony granic powietrznych Państwa Związkowego Rosji i Białorusi zostaną skierowane samoloty Su-30 SM Sił Powietrznych i Wojsk Obrony Przeciwlotniczej Białorusi” — powiedział Petriszenko.


W ubiegłym tygodniu Ministerstwo Obrony Białorusi poinformowało o podpisaniu kontraktu z Rosją, na dostawy 12 samolotów Su-30SM, których dostawa będzie rozłożona do 2020 roku.

W maju, dowódca Sił Powietrznych i Obrony Powietrznej Sił Zbrojnych Republiki Oleg Dwigalew powiedział, że zamierza nabyć partię samolotów szkoleniowo-treningowych Jak-130.

Operacyjno-taktyczny kompleks rakietowy „Iskander” jest na wyposażeniu armii rosyjskiej od 2006 roku. Jest zdolny do uderzania w cele na odległości do 500 km. Wysoka prędkość pozwala mu przełamywać obronę antyrakietową. Iskander może przenosić głowice konwencjonalne, jak i jądrowe.  W czerwcu 2016 roku dyrektor generalny „Rostec” Siergiej Czemiezowa powiedział, że system „Iskander” znajduje się na liście produktów zakazanych dla eksportu, a Rosja nie zamierza przekazywać kompleksów innym krajom.

Kresy24.pl

Podziel się tym z innymi. Udostępnij na:

Komentarze nawołujące do przemocy, zawierające zniesławienia, wulgaryzmy, groźby karalne lub spam będą usuwane. Również wpisy osób podających nieprawdziwy email.

3 odpowiedzi Rosyjskie Iskandery na Białorusi?

 1. miś Odpowiedz

  26 czerwca 2017 w 20:07

  Podobno — Białoruś nie ma kasy !

 2. SyøTroll Odpowiedz

  27 czerwca 2017 w 08:04

  Odstraszania ciąg dalszy. Oczekujemy na Zapada i Dragona. Na szczęście w tym czasie będą na wycieczce na Bałkanach, ciekawe czy będę miał gdzie wrócić.

 3. tarcz imecz Odpowiedz

  28 czerwca 2017 w 15:28

  a przeciez polsza posiada Amerykanska tarcze anty rakietowa od wielu juz lat ? to czego sie obawiac ruskich rakiet atomowych pod swoim nosem wycelowane w polskie miasta w kalingradzie czy innej bialorusi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *