Rosyjski sąd znowu odrzucił pozew Siemensa w sprawie turbin na Krymie

14 grudnia 2017

Niemiecki koncern bezskutecznie domagał się zwrotu turbin, które bez wiedzy centrali i łamiąc UE nałożone na Rosję, zostały przetransportowane na okupowany .

Po raz pierwszy sąd odrzucił wniosek Siemensa w tej sprawie w sierpniu, jednak Niemcy złożyli zażalenie, które zostało dziś ponownie odrzucone.


Więcej o sprawie turbin i kłopotach Siemensa w Rosji między innymi tutaj.

jest gotowy zwrócić pieniądze otrzymane ze sprzedaży turbin, jeśli tylko sprzęt zostanie oddany dostawcy – tak zapewnił przedstawiciel niemieckiej firmy przed Sądem Arbitrażowym w Moskwie. Jednocześnie ujawniono, że rosyjskim partner Siemensa odsprzedał swojej spółce córce turbiny za 152,4 mln euro. Więcej na ten temat tutaj.


Oprac. MaH, BiznesAlert.pl

fot. CC BY-SA 3.0

Podziel się tym z innymi. Udostępnij na:

Komentarze nawołujące do przemocy, zawierające zniesławienia, wulgaryzmy, groźby karalne lub spam będą usuwane. Również wpisy osób podających nieprawdziwy email.

1 odpowiedź Rosyjski sąd znowu odrzucił pozew Siemensa w sprawie turbin na Krymie

  1. Mazowszanin jeden Odpowiedz

    14 grudnia 2017 w 22:14

    Siemens boi się retorsji jakie za złamanie embarga mogą go spotkać ze strony, nie tyle UE, co USA. 30 lat temu Ronald Reagan jako prezydent USA publicznie rozbijał sprzęt produkcji Sharp, firmy co łamała embarga na dostawy do ZSRR nowoczesnych technologii i za co srogo zapłaciła na kontynencie amerykańskim. To samo może spotkać i koncern Bosch-Siemens 3 dekady później.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *