Rosjanie – wysłannikami Boga. „Święta Ruś” – najstarszą cywilizacją świata. Boskość Rosji potwierdzają wykopaliska (WIDEO)

21 września 2016

swiety_putin_stalin_nkwd

Zobacz czego uczą dzieci w rosyjskiej szkole! Dla Czytelników, którzy nie znają rosyjskiego, załączamy streszczenie tej niesamowitej lekcji historii:


„Jesteśmy najstarszą cywilizacją. Już 2 tysiące lat temu na naszych ziemiach była cywilizacja znacznie bardziej rozwinięta niż Rzym, Bizancjum, Egipt i wszystkie dotychczas znane cywilizacje starożytnego świata” – mówi do dzieci pani nauczycielka, mając na uwadze terytoria Rosji i Ukrainy. Dalej jest równie fascynująca historyczna wizja: „Trzy tysiące lat temu to terytorium nosiło nazwę Swietaja Rus’ – od słowa  „swiet” (światło). Światło nieśli na tę ziemię nasi przodkowie, którzy zapewniali łączność z Bogiem, będąc jego wysłannikami” – tłumaczy historyczka.  Finał nie ma sobie równych. Na tej lekcji rosyjskie dzieci dowiedziały się jeszcze, że „Bogatyr’ – słowo, którego nie ma w żadnym innym języku świata to ten, który z Bogiem jest na „TY”. A kto może być, na „TY” z Bogiem? Tylko dzieci bogów: przodkowie dzisiejszych Rosjan, oni sami, a w przyszłości ich dzieci i wnuki…

Zachęcamy do komentowania materiału na naszym oficjalnym fanpage’u: https://www.facebook.com/semperkresy/


Kresy24.pl

Podziel się tym z innymi. Udostępnij na:

Komentarze nawołujące do przemocy, zawierające zniesławienia, wulgaryzmy, groźby karalne lub spam będą usuwane. Również wpisy osób podających nieprawdziwy email.

65 odpowiedzi Rosjanie – wysłannikami Boga. „Święta Ruś” – najstarszą cywilizacją świata. Boskość Rosji potwierdzają wykopaliska (WIDEO)

 1. fanjan Odpowiedz

  21 września 2016 w 10:30

  Jak długo Bóg będzie cierpliwy dla Rosji i ich mani wielkości Po wielkiej cywilizacji Egiptu zostały piramidy a co cywilizacji wielkiej Rosji może każdy dopisać

  • jubus Odpowiedz

   21 września 2016 w 13:44

   Po Rosji zostanie jedynie kościotrup z butelką gorzały w ręce i resztkami papierosami w dłoni.

  • Polak Odpowiedz

   22 września 2016 w 08:53

   Jakie prawo ma Rosja i Rosjanie do utożsamiania się z dziedzictwem Rusi Kijowskiej!?
   Moim zdaniem poza zbieżnością fonetyczną nazw – niewiele.
   Zbieżność ta, z resztą, została uzyskana z premedytacją i to dopiero na poziomie 17-18 wieku.

   Czytałem gdzieś czy ktoś mi opowiadał, o takim zdarzeniu:
   Otórz 2 młodych Rosjan, którzy w Kijowie kupowali coś w sklepie, zwrócili uwagę na banknot i jeden drugiemu zadał pytanie: „Dlaczego Chachły umieszczają na swoich banknotach podobizny naszych kniaziów?”.
   (Dla niewtajemniczonych – Chachły, to pogardliwa nazwa Ukraińców używana przez Rosjan.)
   W podawanym powyżej zdarzeniu chodziło konkretnie o kniazia Włodzimierza (Wołodymyra) Wielkiego (Świętego), który w 988 roku ochrzcił Ruś Kijowską.

   Dlaczego sądzę, że Rosja i Rosjanie nie mają wiele wspólnego z Rusią Kijowską? (w skrócie):

   Geograficznie (terytorialnie) granice Rosji i Rusi mają się do siebie nijak.

   Kiedy w wiekach średnich w Kijowie pisano księgi i rozwijała się kultura w ogóle, na miejscu gdzie jest obecnie Moskwa szumiał las (nie wspomnę już o Petersburgu).

   Sama Rosja jescze do 17 wieku nazywała siebie Państwem Moskiewskim.
   Pomysł, żeby podczepić się pod histrorię Rusi zjawił się właśnie gdzieś w tym okresie i miał na celu, zapewne, dodania splendoru rosnącemu w siłę młodemu państwu.

   Rusini („obywatele” Rusi Kijowskiej) po najazdach tatarskich nie przeprowadzili się przecież na północ i nie zostali Rosjanami. Świadczą o tym źródła historyczne. Jeżeli miała miejsce jakaś emigracja, to dotyczyła nielicznych jednostek. Nota Bene – Rusinami jeszcze do niedawna nazywano Ukraińców (w I RP orazw II RP w międzywojniu).

   Jeżeli rozpatrywać sprawę z punktu widzenia religijnego, to do dzisiaj większość parafii Rosyjskiej Cerkwi prawosławnej znajduje się na terenie Ukrainy. Ma to niebagatelne znaczenie, szczególnie, że w średniowieczu państwo i kościół były ze sobą niezmiernie związane. Jeżeli chodzi o liczbę wiernych i stosunek ilości wiernych Rosyjskiej Cerkwi Prawosławnej – obywateli Rosji i Ukrainy, to ma się on jeszcze bardziej na niekorzyść Rosji. Trzeba tu dodać, że to, że prawosławie w naszej części Europy jest tak zrusyfikowane jest skutkiem wielu manipulacji i przekłamań oraz prześladowań, których niezliczone razy dopuścił się carat wspólnie z dostojnikami moskiewskiej cerkwi.

   Podsumowując wstęp, użyję analogii. Moim zdaniem Rosja do Rusi Kijowskiej ma się tak jak Rumunia do Rzymu (starożytnego) (Rumunia – Romania – Roma). Oczywiście są jakieś zbieżności, pochodzenie języka, itp., ale nikt przy zdrowych zmysłach nie będzie identyfikował tych 2 organizmów jako tożsamych.

   Rosja natomiast nie tylko szuka korzeni w Rusi, ale uzurpuje sobie wręcz wyłączne prawo do jej spadkobierstwa, nazywając Ukraińców chociażby, „młodszymi braćmi” czy „małorusami”.

   Wracając do zdarzenia opisanego na wstępie – gdy Włodzimierz Wielki chcił państwo o nazwie Ruś Kijowska, które potem istniało w historii jako Ruś – jedna z „dzielnic” państwa litweskiego, następnie Rzeczpospolitej Obojga Narodów, nie istniało jeszcze żadne z miast, które tworzą dzisiejszą Rosję, lub istniały one w formie dość prymitywnych, pierwotnych osad.

   Trzeba więc jednoznacznie stwierdzić, że prawo do dziedzictwa Rusi Kijowskiej ma przede wszystkim Ukraina i, w jakimś stopniu, Białoruś.

   • Szachrajew

    22 września 2016 w 11:05

    100/100 🙂

   • Warszawiak

    22 września 2016 w 16:01

    Ale bredzisz !
    Brak podstawowej wiedzy !
    To Rusowie z Północy opanowali ziemie obecnej Ukrainy, ale po najazdach tatarskich powrócili tam znowu.
    A o Ukraińcach do XIX wieku nawet jeszcze kozy nie pierdziały.

   • Szachrajew

    22 września 2016 w 16:43

    @Warszawiaku
    Plemiona ugrofińskie z północy? czy Moksze z północnych bagien? 🙂

   • Witek

    22 września 2016 w 20:13

    polecam jako rozwinięcie:
    http://www.racjonalista.pl/kk.php/s,10026/q,Slowianskie.dziedzictwo.Polski

 2. Wyśmiewca Świadków Putina Odpowiedz

  21 września 2016 w 10:58

  Spokojnie, to tylko kolejne oznaki nazizmu i pogłębiającej się degradacji rosyjskiego społeczeństwa.
  Pseudoreligia, pseudonauka, pseudogospodarka, pseudopaństwo i na koniec pseudoludzie.
  P.S. Słowo „bogatyr'” (zn. wojownik, siłacz, rycerz, jeździec) jest pochodzenia… MONGOLSKIEGO 😀

  • SyøTroll Odpowiedz

   21 września 2016 w 12:09

   To pochodzenie mongolskie jest niepewne, badacze się natomiast zgadzają że pierwsza sylaba ma pochodzenie irańskie.
   Co do owych „oznak nazizmu” to tego typu „nazizm” jest obecny w tej czy innej formie wśród wielu narodów słowiańskich.

   • Szachrajew

    21 września 2016 w 13:01

    „tego typu „nazizm” jest obecny w tej czy innej formie wśród wielu narodów słowiańskich.”
    Jakieś przykłady? 🙂

   • Barnaba

    21 września 2016 w 14:02

    @Szachrajew
    Ale udajesz nierozgarniętego. Pierwszy przykład Ukraina, gdzie funkcjonuje teoria, że naród ukraiński zaczynał się już kształtować pod koniec epoki lodowcowej albo to, że naród ukraiński został powołany do życia przez Boga żeby przewodzić wszystkim białym ludom świata przeciwko czarnym ludom świata. O tych teoriach pisze Andrew Wilson, brytyjski znawca problematyki. Kolejny przykład to Polska, gdzie jest facet, który prowadzi blog w youtube o kilkutysięcznej historii Polski przed chrztem. Najwięcej zwolenników mają jednak na Ukrainie podobne teorie. Nie wiedziałeś?

   • Szachrajew

    21 września 2016 w 14:54

    @Barnaba
    Co??
    Koleś na youtubie?
    Andrew Wilson? Kto to taki? Co jego badania mają wspólnego z oficjalnym stanowiskiem ukraińskich archeologów, antropologów, etnografów i historyków?
    Ja o takich bredniach słyszę po raz pierwszy na przykład. Ale to może dlatego że szkoda mi czasu na czytanie jakichś nieudaczników na rosyjskich portalach. To tak samo jakby na poważnie traktować Z archiwum X, Nie do wiary i program telewizyjny Starożytni Kosmici.
    Serio nie widzisz różnicy? 😀

   • Barnaba

    21 września 2016 w 23:44

    @Szachrajew
    No właśnie jeżeli interesujesz się tematem i nie znasz Andrew Wilsona, którego zna cała naukowa Europa, to tym gorzej dla Ciebie. Ukraińskich „naukowców” nikt nie bierze poważnie tak jak rosyjskich. Tylko u Was oni są poważni. Jeżeli bierzesz na poważnie brednie rosyjskich naukowców i przeciwstawiasz im tezy ukraińskich to możesz zacząć sobie współczuć. Wymień jakiegoś naukowca światowej sławy, co by podzielał Waszą wizję wielotysięcznej historii Ukrainy jeśli chcesz być wiarygodny. Jeżeli nie wymienisz, bo nie istnieją tacy to od razu tracisz wiarygodność w dyskusji. Radzę też przestać czytać rosyjskie portale i zacząć czytać brytyjskie i amerykańskie. Sam fakt że odnosisz się do rosyjskich portali czyni Ciebie niewiarygodnym. Jeżeli żyjesz tutaj, to wiedz że tu mało kto interesuje się rosyjską propagandą.

   • Dominik Szczęsny-Kostanecki

    21 września 2016 w 23:53

    Do Andrew Wilsona i jego „Ukraińców” dorzuciłbym jeszcze na pewno Tymoteusza Sznajdera i jego „Skrwawione Ziemie”. Trzeba też („lubię – nie lubię” nie ma tu nic do rzeczy) spojrzeć na to, jak sami Ukraińcy widzą swoją historię. Tu oczywiście obowiązkowo Hrycak, ale warto polecić również bardzo propolskich: Romana Szporluka i Iwana Łysiaka-Rudnickiego.
    Z szacunkiem,
    Redakcja

   • Szachrajew

    22 września 2016 w 08:41

    @Barnaba
    Człowieku, każdy wybiera sobie taką literaturę jaka mu pasuje.
    Ja ci tylko przez cały czas próbuję wytłumaczyć że nie spotykałem się nigdy z takim twierdzeniem że Ukraina istnieje od wielu tysięcy lat itp. Ale o „prastarym państwie lechickim” od Polaków słyszałem ;).
    A ty mi zaczynasz podawać przykłady jakichś obłąkańców, którzy są bardziej bajarzami niż naukowcami. Nie wiemy zbyt dużo o Słowianach. Czasami znalezienie pojedynczego przedmiotu (artefaktu) całkowicie zmienia sposób patrzenia na historię.
    Francuzi długo opierali się że „Słowo o wyprawie Igora” nie jest autentyczne. No bo wg nich ludzie na „dzikim wschodzie” w tych czasach chodzili na czworakach. Najzwyczajniej nie chcieli przyjąć do wiadomości że „zdziczały Wschód” też ma swoją historię. Ja podchodzę z rezerwą do wywodów „naukowców” i badaczy. Może być tak jak twierdzą ale nie musi. Przestań więc się zachowywać jak islamista gdy ktoś obraża koran.
    Oprócz tego zaciekle bronisz i nie próbujesz obnażyć kłamstw trolli, którym ja odpowiadam. Z nimi podyskutuj i wymień się swoją wiedzą historyczną. Powodzenia! 😉

   • Barnaba

    22 września 2016 w 09:05

    @Dominik Szczęsny-Kostanecki:
    Dzięki za wzięcie udziału w dyskusji, co jest miłe, oraz za polecenie autorów. Ja powiem szczerze, że do ukraińskich „badaczy” po pobieżnym zapoznaniu jestem już na tyle uprzedzony, że wolę czytać co piszą o Ukraińcach obcy.

   • pol

    22 września 2016 w 10:09

    do Mongołów to im daleko – ruskie to bydło i bliżej im do obory !

 3. cherrish Odpowiedz

  21 września 2016 w 11:08

  A już myślałem, że to o Ukrainie, która też wynalazła koło, wybudowała piramidy, przekopała kanał koryncki i odkryła Amerykę.

  • Szachrajew Odpowiedz

   21 września 2016 w 11:42

   Kto tak twierdzi? Tu mamy video że w Rosji piorą mózgi młodym i starym. A ty na czym opierasz swoje rewelacje o Ukrainie? Pewnie z rosyjskiej TV

   • Barnaba

    21 września 2016 w 14:20

    No i znowu głupiego udajesz. Nigdy o ukraińskich mistykach-historykach nie słyszałeś? Nawet są wydawani przez wydawnictwa uczelniane na Ukrainie. Dzięki temu ruchowi mistycznemu pseudo-historyków młodzi Ukraińcy żyją złudzeniem że są pępkiem świata. Zamiast skupić się na gospodarce to karmią się mistycyzmem jak Rosjanie mitem imperialnym. Polecam Kanyhina, Szyłowa, Berdnyka czy Sylenkę. Wspomina o ich nonsensach Wilson.

  • Ula Odpowiedz

   21 września 2016 w 11:57

   Teraz beda sie obydwoje sprzeczac kto byl pierwszy Rus czy Ukr.

   A tymczasem w Polsce wykopaliska potwierdzaja, ze na naszych ziemiach przed paroma tysiacami lat byly osady homo sapiens.

   A nasze legendy z niczego sie nie wziely. O Troi tez myslano, ze to wymysl Sokratesa, do wykopalisk, ktore potwierdzily jeje istnienie.

   • Szachrajew

    21 września 2016 w 12:58

    Nie odbiegajmy od tematu 🙂
    Mowa jest o powielanych przez niektórych na tym forum kłamstwach nt. Ukrainy.
    Nikt nie wchodził dyskusję kto był pierwszy „Moskal” czy „Rusin”.
    „Ukr” to też postać wymyślona przez „twoich”.
    W Polsce się tak nie mówi. Natomiast od 2014 roku w Rosji „Ukr” to pejoratywne określenie Ukraińca.

    W muzeum Rewolucji przewodnik demonstruje szkielet Czapajewa.
    – A ten mały szkielecik obok, to kto? – pyta turysta.
    – To Czapajew w dzieciństwie…

   • Barnaba

    21 września 2016 w 14:34

    @Szachrajew
    Ale Ty słabo rozgarnięty jesteś, a wszędzie pełno Twoich wypowiedzi. Typowo ukraińskich zresztą. Jeżeli chcesz być wiarygodny to musisz być konsekwentny. Jeżeli piszesz o Moskalach i Rusinach to jak to się ma do rzeczywistości, skoro słowo Moskal jest wymyślonym terminem na określenie narodowości rosyjskiej a słowo Rusin jest rzeczywistą nazwą narodu, który istnieje do dzisiaj. Tak samo jak Ukr jest popularne w Rosji na określenie Ukraińca, tak samo u nas jest popularne Moskal na określenie Rosjanina. Gdybyś był Polakiem, to nie przeszkadzały by Tobie terminy Ukry i Moskale bo dla nas to jednakowa w zasadzie dzicz. A dlaczego Twoje wypowiedzi są takie ukraińskie? Otóż dlatego, że próbujesz wykazać że Ukraińcy są bardziej cywilizowani od Rosjan i liczysz na słabą wiedzę forumowiczów. Oj słabo- musisz się jeszcze sporo nauczyć.

   • Szachrajew

    21 września 2016 w 15:27

    @Barnaba
    Nakręciłeś się Barnaba
    Wdech – wydech, wdech – wydech
    🙂

   • Barnaba

    21 września 2016 w 23:46

    @Szachrajew
    Wypowiedź ukraińskiego inteligenta: wdech-wydech i tak dalej. Argumentów zero.

  • zuber Odpowiedz

   21 września 2016 w 15:30

   @cherishdotarles
   Zapomniałeś o tym ze Jezus był Ukraińcem.

   Rosjanie twierdzą ze koło zostało wynalezione w jednej z podmoskiewskich wsi, ze to oni wybudowali piramidy, przekopali kanał koryncki i odkryli Amerykę. Próba bezczelnego zawłaszczenie przez Rosje wszystkich osiągnieć Ukrainy wywołała obecna wojnę rosyjsko ukraińska.

   • ltp

    21 września 2016 w 17:09

    I jeszcze moskale rower wynaleźli. U Niemca w garażu.

  • Emeryt Odpowiedz

   21 września 2016 w 22:49

   Okazuje się, że Ukraińcem urodzonym w Kijowie był sam Attyla.
   Na Ukrainie istniało imperium, którego spadkobiercą była Atlantyda.
   Jednym z plemion ukraińskich były mityczne Amazonki.
   Trypolianie (Ukraińcy) byli twórcami pisma, wynalazcami kalendarza oraz mieli swój wkład w budowę Stonehenge.
   Tak więc hasło: „Chiński mur wschodnią granicą Polski”, oraz „Sahara piaskownicą dzieci polskich” zostały przebite przez Ukraińców.
   To wszystko jest niczym w porównaniu z aspiracjami i wykopaliskami Rosji. Ale to już bardzo dłuuuga historia…
   Polecam:
   http://wolna-polska.pl/wiadomosci/historia-wedlug-ukraincow-2015-09

  • pol Odpowiedz

   22 września 2016 w 10:10

   nie kłam że Ty ” myślałeś ” ruskie bydło nie myśli …

 4. El Putlero Odpowiedz

  21 września 2016 w 11:44

  hehehe mądrzy inaczej 🙂

 5. Tadeusz Odpowiedz

  21 września 2016 w 12:16

  Ten gatunek ludzki, czyli Moskale, sto lat temu całkowicie odrzucali istnienie Boga, a teraz wmawiają sobie, że sami są bogami. Musi runąć ich imperium zła, żeby oni wreszcie zrozumieli, że są po prostu ludźmi jak wszyscy.

 6. no comment Odpowiedz

  21 września 2016 w 12:48

  Wielka SKLEROZA. Mistrzowie łgarstwa. Już zapomnieli, że spadła na nich klątwa za zamordowanie cara z rodziną. Pewnie to było dawno i nieprawda.

 7. Lechita Odpowiedz

  21 września 2016 w 13:21

  Slava Rosyjskiemu Narodowi

  • jubus Odpowiedz

   21 września 2016 w 13:42

   Sława Wielkiej Polsce, won z kacapami. Kacap to nie Słowianin.

  • Wyśmiewca Świadków Putina Odpowiedz

   21 września 2016 w 14:19

   A teraz umyj ręce z mydłem i wyczyść zęby.

  • ltp Odpowiedz

   21 września 2016 w 17:10

   Kacapska pita, nie Lechita

   • Szachrajew

    21 września 2016 w 17:48

    😀 hahaha

   • zuber

    22 września 2016 w 02:52

    Poskrab Rosjanina a Polak wyjdzie. Powiedzenie w Zachodniej Rosji…

  • pol Odpowiedz

   22 września 2016 w 10:12

   ruski naród to najgłupsze małpoludy na ziemi .

  • Demon Odpowiedz

   26 września 2016 w 17:51

   Gdzie rządy Mordoru ,tam syf, kiła i mogiła.
   Tak było i jest.

 8. AlfRed Odpowiedz

  21 września 2016 w 13:41

  Słowo którego nie ma w żadnym języku pochodzi z perskiego bahadur, ‘zapaśnik’, ‘szermierz dzielny’, przez pośrednictwo tureckie, mongolskie bahadur, kirgiskie bäter, stąd też wywodzi się węgierskie „bator”, ‘dzielny’ do polski przyszło za pośrednictwem ruskim i otrzymało formę „bohater”

 9. jubus Odpowiedz

  21 września 2016 w 13:41

  Widać, że Rosjanie pozazdrościli Ukrainie, miana „najstarszego narodu świata”. Teraz będzie konflikt, który język był pierwszy. Czy Adam mówił po rosyjsku, a Ewa po ukraińsku, a może na odwrót? Czy jabłko, zerwane z drzewa w Edenie nie było przypadkiem z przemytu i czy to właśnie nieprzestrzeganie embarga na jabłka, w rosyjskim Edenie, nie stało się przyczyną wszystkich nieszczęść ludzkości? Muszę zajrzeć do Biblii, co tam piszą…

  • Ula Odpowiedz

   22 września 2016 w 17:33

   🙂

 10. JURIJ RUSKI BANDYTA Odpowiedz

  21 września 2016 w 15:55

  KREML TO LEGOWISKO DIABŁA, TERAZ JUŻ NIEODWOŁALNIE GNIJĄCEGO, SKUTECZNE PRZYBLOKOWANIE RUSKICH OPĘTAŃCÓW W GRANICACH FEDERACJI „PODARKÓW” POKAŻE JAKA TO „ŚWIĘTA” JEST KRAINA PRZEKLĘTA… })

 11. mmartini72 Odpowiedz

  21 września 2016 w 16:01

  Historia Słowian przed chrztem Polski i Rusi jest zakłamana. Fakt, że Rosja ostatnie odkrycia w archelogii, genetyce, lingwistyce podporządkowuje swojej polityce.
  Jak ktoś z państwa jest zinteresowany proszę wpiscać w google, waza z Bronocic, Bitwa pod Tollensee, Wzgórze Zyndrama w Maszkowicach, Górzyce woj. lubuskie to tematy z archeologii. Zostają jescze badania genetyczne, hasło haplogrupa R1a1a.

 12. Kaz Odpowiedz

  21 września 2016 w 20:57

  Rosja = Mordor = bandyckie, zbrodnicze państwo.

 13. Kaz Odpowiedz

  21 września 2016 w 20:58

  Jak świat światem, nigdy nie był rusek dla nikogo bratem.

  • Barnaba Odpowiedz

   22 września 2016 w 08:28

   Powiedz to Ukraińcom, bo oni mają bohatera co błagał cara na kolanach żeby tylko ich do ruskiego świata przyłączył i wybłagał. Do dzisiaj jest u nich bohaterem niepodważalnym. U nas takich bohaterów nie ma.

   • pol

    22 września 2016 w 10:16

    a na jakim Ty świecie żyjesz? bydło ruskie napadło na Ukrainę , a on ma im coś mówić ???? Oni już wystarczająco nienawidzą bydła co ich napadło . I Twoja historyjka nie ma tu znaczenia…

   • Szachrajew

    22 września 2016 w 10:51

    Chmielnicki podjął taką a nie inną decyzję ale to polityka RP była tego przyczyną. Kozacy demokratycznie przegłosowali i zrobili jak chcieli. Wykorzystywanie postaci historycznych żeby rozpychać się ze swoim światopoglądem jest głupie bo na podstawie sytuacji która złożyła się setki lat temu chcesz udowodnić swój sposób postrzegania świata dziś w 2016 roku. Twój tok rozumowania jest mniej więcej taki:
    My zawsze prawi i sprawiedliwi. Oni zawsze są występni.
    My zawsze mamy rację. Oni zawsze moralnie i etycznie niżej.
    My jesteśmy naj.. naj.. kiedyś, dziś i w przyszłości. Oni są niczym.
    Pisząc że zarówno Ukraina jak i Rosja to ta sama ” wschodnia dzicz” dajesz sobie przyzwolenie na uprawianie szowinistycznej, neonazistowskiej propagandy, która i tak kiedyś zderzy się z rzeczywistością. A wtedy okaże się że to ty zachowałeś się jak „pyszałkowaty dzikus”

   • Barnaba

    22 września 2016 w 12:51

    @Szachrajew:
    Oooooo! Kolego! To już klasyczna trolerka wychodzi. Ale podejrzewałem. celowo wybiórczo używasz faktów i starasz się narzucić czytającym interpretację zgodną z linią Twoich mocodawców. Jeżeli mówisz że wykorzystywanie postaci historycznej w dyskusji o współczesności jest głupie w kontekście moich wypowiedzi, a jednocześnie ta postać historyczna jest uwielbiana przez współczesnych Ukraińców i występuje współczesnych na pomnikach, współczesnych nazwach ulic i współczesnych banknotach to jak mam to rozumieć? Jak czczą tą postać sprzed setek lat Ukraińcy to jest mądre a jak ja tą postać krytykuję to jest głupie? Jak Ty z takim światopoglądem śmiesz mnie pouczać? Wierzysz w to co piszesz? Robisz to za kasę? Przyznaj się lepiej!

   • Barnaba

    22 września 2016 w 13:10

    @pol:
    No i tu właśnie wyłazi różnica między naszymi narodami. Te same terminy rozumiemy zgoła inaczej. Wy nienawidzicie Rosjan i nam wydaje się że to rozumiemy, ale to u Was działa inaczej niż u nas. U nas jak się ich nienawidzi to jest to zazwyczaj związane z pogardą do wszystkiego co dotyczy znienawidzonego i to uczucie nienawiści przekreśla możliwości jakiejkolwiek współpracy na jakiejkolwiek płaszczyźnie ze znienawidzonym. A u Was nienawiść oznacza, że znienawidzonego można nawet lubić. Osobiście zaobserwowałem to we Lwowie. Otóż Ukraińcy, którzy uważali się za nienawidzących Rosjan, a z którymi przyszło mi czas jakiś przebywać nienawidzili ich najczęściej w rozmowach, ale okazało się że oglądając telewizję oglądali wyłącznie (i słowo wyłącznie należy tu podkreślić) filmy rosyjskie. Przyjrzałem się temu bliżej i okazało się że Wasze stacje telewizyjne nadają niemal wyłącznie rosyjskie filmy a nawet rosyjskojęzyczne programy. Ba! Są nawet rosyjskojęzyczne kanały muzyczne w Waszej telewizji i rosyjska muzyka. Potem okazało się że kupujecie węgiel od Separów a Rosjanom sprzedajecie silniki do rakiet, które potem podarowane Separom i przez nich wystrzelone spadają na Waszych żołnierzy. Zaiste Wasza nienawiść do Rosjan jest zjawiskiem dość osobliwym. A jak się do tego jeszcze doda że czcicie postać Chmielnickiego, którego cenicie głównie za to, że przyłączył Was do ruskiego świata i oddanie Rosjanom Krymu bez walki, to już całkiem się człowiek może pogubić na czym ta Wasza nienawiść polega.

   • Szachrajew

    22 września 2016 w 14:58

    @Barnaba
    Dziwny jesteś 🙂
    Czepiasz się jakichś absurdalnych rzeczy. Wymagasz by poważnie traktować Twoje subiektywne „podoba mi się/ nie podoba mi się”…
    Bandera zły. Chmielnicki zły. Mazepa zły… Ale to tylko Twoje zdanie jako Polaka. Ukrainiec może je olać i nie jest Ci nic winien.
    Postacie historyczne można lubić, szanować,krytykować podziwiać i osądzać. To zależy kto jakie ma poglądy. Nikt nie jest tylko dobry albo zły. Każdy jest tylko człowiekiem. Ówcześni mieli prawo decydowania o sobie. Robili tak jak uważali za słuszne.
    Wymagasz by przeciętny Ukrainiec myślał tak jak Ty. A takie coś jest niemożliwe.

   • Szachrajew

    22 września 2016 w 15:18

    @Barnaba
    (w nawiązaniu do tego co napisałeś do „pol”)

    Nie masz racji Barnaba…
    Co do nienawiści do Rosjan. Trzeba być chorym człowiekiem żeby z założenia nienawidzić WSZYSTKICH Rosjan i WSZYSTKO co rosyjskie. Takiego kogoś można zdefiniować jako rusofoba.
    Nienawiść „genetyczna” tzw. „z mlekiem matki” jest czymś złym.

    Jest/było/będzie wielu porządnych Rosjan.
    Co do rosyjskojęzycznego TV.
    Prawdopodobnie należysz do tego typu ludzi że wszędzie znajdziesz problem.
    Zakazali nadawania po rosyjsku – faszyści.
    Nie zakazali – też coś nie tak.
    Filmy rosyjskie są ale nie wszystkie. Tam gdzie występuje rosyjski szowinizm, ukrainofobia te są zdejmowane.

    Oddanie Krymu…
    Cóż… Efekt zaskoczenia. Stan kraju. Stan armii. Zdrada. Nierozumienie aktualnych wydarzeń i geopolityki. Wpływy Rosji. Przekupstwko itp itd.
    Od tego są stratedzy, wojskowi, politycy i wszyscy ci którzy wiedzą do czego zdolni byli Rosjanie. Na pewno byli gotowi zamienić Krym w półwysep bezludny żeby go mieć dla siebie. To pewne że Putin był gotów na wszystko.

   • Barnaba

    23 września 2016 w 08:35

    @Szachrajew:
    Nic nie wymagam od Ukraińców- niech robią co chcą, ale dziwię się temu, że autorytetem jest dla nich ten, który zaprowadził ich do samego gniazda Imperium Zła. Ówcześni zadecydowali, a współcześni to podziwiają i nam wmawiają że Wy tacy anty-ruscy jesteście. Gdyby u nas był ktoś taki, to byśmy nie uważali jego za bohatera tylko za zdrajcę. A u Was się takim jeszcze pomniki stawia. I tym się różnimy.

 14. kulkadlaputina Odpowiedz

  22 września 2016 w 03:17

  niepowazni polaczki
  zobaczyli kupe i maja dylemat
  czy jest chociaz co rostrzacac ? ta garstka poo ?

 15. hahaha Odpowiedz

  22 września 2016 w 17:24

  Czytajcie o tym kto zamieszkiwal ksiestwo moskiewskie.To byli ugrofinowie- Rurykowicze to haplogrupa N1-ugrofinska. Badania pokazujace jakoby rosjanie to ok 30% R1A( niektore pokazuja jeszcze wiecej) R1a(najwiecej tej haplogrupy jest w Polsce-to hpl. aryjska,scytyjska,indoeuropejska -wszyscy chca ja miec) uwazam za sfalszowane- podzial poszczegolnych haplogrup w poszczegolnych panstwach jest sporzadzany na podstawie badan przeprowadzanych przez komercyjne laboratoria.Ludzie musza za nie sami placic.Dlatego uwazam, ze wyniki wskazujace na 30%R1a w rosji pochodza glownie z wielkich miast – moskwy i petersburga,gdzie znajduja sie te laboratoria i gdzie niektorych na owe badania stac. Odzwierciedlaja one wiec stosunek R1a w aglomeracjach. nie uwzgledniaja badan z Kaukazu czy Syberii itd. Kacapia klamie jak zawsze- na swiecie promowany jest obraz rosji taki jak w powyzszym filmie- i istnieja rzesze bezmozgow,ktorzy go wyznaja.Np. wszyscy polscy panslawisci,telewizje i portale „alternatywne”- to oprocz KOD i PO V kacapska kolumna.
  http://historia.wp.pl/title,Prof-Wladyslaw-Duczko-o-chrzcie-Mieszka-I-wiekszosc-historykow-uwaza-ze-966-rok-to-wymyslona-data,wid,17476031,wiadomosc.html?ticaid=117c69&_ticrsn=3

  • hahaha Odpowiedz

   22 września 2016 w 17:36

   https://en.wikipedia.org/wiki/Finno-Ugric_peoples
   „Vladimir Lenin may have had Mordvin ancestry.[5]

   Some Estonians, Finns, and Russians believe that President Vladimir Putin of Russia is potentially of Vepsian ancestry, however some Russians may take it as an offense to be accused of being of Finno-Ugric descent.[6]”

  • hahaha Odpowiedz

   22 września 2016 w 20:28

   Prosze czytac od str 19(wczesniej autor opisuje sasiedztwo z germanami – jest to w swietle wspolczesnej genetyki takze klamstwo, ale niemcy z watykanem zaczeli falszowac historie juz w XVI wieku- produkujac wiele falszywych „dokumentow,kronik”na podstawie ktorych do dzisiaj nauczana jest historia – genetyka obala to wszystko- tylko to troche potrwa,az dinozaury-pseudohistorycy powymieraja)
   Falszerstwa historyczne rosji zaczynaja sie od czasow katarzyny II, ktora za pomoca dekretu oglasza moskali slowianami i kaze batozyc historykow, ktorzy temu zaprzeczaja.
   https://books.google.de/books?id=bbFJAAAAcAAJ&pg=PA26&dq=moskale+panslawizm&hl=de&sa=X&ved=0ahUKEwjWg7_qxKPPAhXGthQKHWLOAwEQ6AEISTAG#v=onepage&q=moskale%20panslawizm&f=false

   • hahaha

    22 września 2016 w 20:31

    Podaje tytu – link nie dziala- googlebook

    Poglad na wschodnia Europe i Azja,wyjasnienie stosunkow

    Xsiedza Wojciecha z Medyki

 16. Izhora Odpowiedz

  24 września 2016 w 20:30

  Odnosząc się do rosyjskiego tytułu danego nagrania pragnę zwrócić uwagę na to, iż to nie „marazm” się wzmacnia (bo dane zjawisko nic nie ma wspólnego z marazmem, chyba chodzi o starania określonych kół uczynić z narodu rosyjskiego społeczeństwo marazmatyków), tylko do niesamowitych rozmiarów rozrosła sie bezczelność tych,którzy od niepamiętnych czasów starają się zagarnąć wszystko dookoła, nawet nie wiedząc co potem maja z tym zrobić. O skali tego zjawiska można łatwo sie przekonać poszperawszy w necie (dla znawców języka rosyjskiego!), gdzie właśnie są w sposób atrakcyjny, kolorowo ilustrowany w stylu wydawnictw watchtowerskich, wyłożone te historie. Pragnę tylko zwrócić uwagę na to, iż ostatnio putlerowskie koła posuwają się do otwartego i bezczelnego przywłaszczania polskich symboli. Polski sztandar wojskowy został użyty jako sztandar wojsk wewnętrznych, stworzonych przez putlera, mających nieograniczone pełnomocnictwa aż do użycia tych wojsk poza granicami Rosji! Orła Białego zamieniono na dwugłowego mutanta i tyle tej roboty. CO NA TO POLSKA? Potulnie połknie jak śledztwo smoleńskie?

  • Demon Odpowiedz

   26 września 2016 w 17:48

   Nie mają ,ciule ,własnego pomysłu na sztandar to zrzynają z najlepszych.
   W ściąganiu są na prawdę dobrzy.
   Gdyby tego nie robili, dalej siedzieli by w ziemiankach i ogień krzesali krzemieniami. 🙂
   Niestety, mentalnie dalej są na etapie ludzi z epoki kamienia z grubsza lizanego. 🙂

   • Izhora

    27 września 2016 w 12:14

    Przepraszam, nie byłabym tak pewna w upraszczaniu zjawiska do zwykłego zrzynania. Wg mnie to jest podstepnie i podle przemyślana akcja na dłuższą metę, np w razie zapuszczenia do Polski zielonych ludzików byłoby trudno określić przynależność jednostek, wojskowych. Określone połączenie kolorów potrafi wywoływać niechęć – więc jak się ruscy komuś narażą, to na widok polskiej symboliki u ludzi też obudzi się niechęć… Tak manipulując w sferze podświadomości można sporo osiągnąć, a pamiętając na to, iż to właśnie Polska najbardziej zalazła moskalom za skórę, była najbardziej nieustępliwa, wręcz broniła Europę przed czerwoną zarazą – jest to całkiem zręczny chwyt w działaniu dla „divide” aby potem w mętnej wodzie ogólnego zamieszania urwać możliwie większy kąsek dla „impera”.

 17. Demon Odpowiedz

  26 września 2016 w 17:42

  Jaki Bóg ,takie państwo.
  Jeśli chodzi o Mordor to jedyny bóg jaki może przyświecać temu zbrodniczemu państwu to Belzebub lub wyrzutnie rakietowe BUK.

  • Izhora Odpowiedz

   27 września 2016 w 12:33

   Aha, BUK na (bug)… 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *