Rosja tworzy w siłach powietrzno-desantowych oddziały szturmowe

19 maja 2017

Rosyjska armia, w ramach wojsk powietrzno- desantowych utworzyła pododdziały, które otrzymały status szturmowych – poinformował dowódca tych sił gen. Andriej Sierdiukow. Jak powiedział dowódca, pododdziały te wyposażone są w najnowocześniejszą broń, a kadra uzyskała najlepsze parametry szkoleniowe.

Jednostki spełniające takie standardy wchodzą obecnie w skład „Pskowskiego zgrupowaniu wojsk powietrznodesantowych”, chodzi o pułkową grupę taktyczną i batalionową grupę taktyczną pskowskiego zgrupowania, oraz kilka innych grup i pododdziałów.


Serdiukow tłumaczył dziś podczas spotkania dowódców sił desantowych w obwodzie pskowskim, że wojska powietrznodesantowe rozwijają się jako baza dla sił szybkiego reagowania. W przyszłości, żołnierze będą wyposażeni w sprzęt i broń, która przewyższy we wszystkich aspektach ich zagraniczne odpowiedniki.

O wprowadzeniu statusu „szturmowego” w siłach zbrojnych informowano już w maju 2017 roku, podając do wiadomości wyniki konkursu Ministra Obrony FR na najsprawniejsze zgrupowanie wojsk. Minister ogłosił rywalizację przed rozpoczęciem sezonu zimowych ćwiczeń wojskowych dla piechoty zmechanizowanej, wojsk pancernych, piechoty morskiej, i wojsk desantowo – szturmowych, jak również jednostek wojskowych i pododdziałów.


Kresy24.pl

Podziel się tym z innymi. Udostępnij na:

Komentarze nawołujące do przemocy, zawierające zniesławienia, wulgaryzmy, groźby karalne lub spam będą usuwane. Również wpisy osób podających nieprawdziwy email.

4 odpowiedzi Rosja tworzy w siłach powietrzno-desantowych oddziały szturmowe

 1. Japa Odpowiedz

  20 maja 2017 w 17:40

  Tak się Antenowego wot-u wystraszyli.

 2. observer48 Odpowiedz

  21 maja 2017 w 02:00

  LOL! Kacapski goryl znowu wali się w wychudzoną klatę. 🙂

 3. daniel Odpowiedz

  28 maja 2017 w 22:25

  2020 będzie rokiem, kiedy ostatecznie przełamana zostanie hegemonia USA. Rosja będzie w stanie interweniować wq każdym zakątku świata. Ale nie liczmy na atak na Polskę, jesteśmy już zneutralizowani i żadne jankeskie siły nie pomogą.

  • observer48 Odpowiedz

   30 maja 2017 w 23:55

   @daniel
   Ubogi duchem człecze! Jest takie powiedzenie, że zanim gruby schudnie, chudy zdechnie. Nawet antyputlerowscy emigranci roSSyjscy w rodzaju Leonida Berszydzkiego biją na alarm, że RoSSja może zbankrutować i całkowcie się rozpaść jeszcze przed końcem obecnej kadencji prezydenta Trumpa, jeśli USA ne zmienią swojej antyniemieckiej i antyroSSyjskiej polityki. Jeśli Trump poprze gospodarczo i militarnie państwa byłej strefy sowieckiej niewpuszczające na swoje terytoria ciapatych, Niemcom i RoSSji zagrozi najgłębszy po II WŚ kryzys gospodarczo-polityczny. Jeśli RoSSja nie zaatakuje Europy Środkowej i Zachodniej jeszcze w tym roku, jej szanse na przetrwanie jakiegokolwiek konfliktu tak gospodarczego, jak militarnego z USA zmaleją niemal do zera. Baza antyrakietowa w Redzikowie wejdzie do służby w przyszłym roku, a to się będzie wiązało z rozmieszczeniem w Polsce co najmniej trzech skrzydeł US Air Force a także wielowarstwowych systemów obrony przeciwlotniczej i przeciw rakietom krótkiego i średniego zasięgu tak, jak to ma obecnie miejsce w Rumunii, gdzie nieba pilnuje lotnictwo US Navy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *