Putin wyeliminował konkurenta. Nawalny już mu nie przeszkodzi

9 lutego 2017

 

Sąd okręgowy w Kirowie skazał lidera opozycji, jednego z największych konkurentów prezydenta Putina – Aleksieja Nawalnego. Wyrok, który zapadł w środę zamyka mu drogę do startu w przyszłorocznych wyborach prezydenckich.


Aleksiej skazany został na pięć lat pozbawienia wolności w zawieszeniu. Musi też zapłacić grzywnę w wysokości 500 tysięcy rubli, informuje „Interfax”. Został uznany za winnego defraudacji na szkodę państwowej spółki Kirowles. Mimo ogłoszonego wyroku  zapowiedział, że zamierza wystartować w 2018 roku w wyborach prezydenckich.

Adwokat opozycjonisty, Olga Michajłowa uważa, że zgodnie z ustawą o wyborach prezydenckich, Nawalny nie będzie mógł wziąć udziału w kampanii wyborczej z powodu wyroku skazującego. Jednocześnie podkreśliła, że rosyjska konstytucja nie pozwala wybierać na prezydenta tych obywateli, którzy przebywają w miejscach pozbawiania wolności. – Czyli mamy tu kolizję prawną – podsumowała.


Kresy24.pl

Podziel się tym z innymi. Udostępnij na:

Komentarze nawołujące do przemocy, zawierające zniesławienia, wulgaryzmy, groźby karalne lub spam będą usuwane. Również wpisy osób podających nieprawdziwy email.

3 odpowiedzi Putin wyeliminował konkurenta. Nawalny już mu nie przeszkodzi

 1. Rychu Odpowiedz

  9 lutego 2017 w 11:57

  Nic nowego – wszystkie chwyty dozwolone ! 🙂

 2. Łukasz Odpowiedz

  9 lutego 2017 w 13:19

  A w Rosji dalej jak w lesie hahaha ja prdl

 3. polak a nie riusski troll Odpowiedz

  9 lutego 2017 w 13:53

  Prawo silniejszego i bogatszego…ich to nie dziwi ani nie przeszkadza…niestety
  I tak kończą ci co walczą z feudalnym średniowiecznym mirem i korupcją…tam nic się nie zmienia..byłem…widziałem…
  Dobre mają ośrodki analityczne…niestety wszystko obliczone na ekspansje…Są silni, tak, ale jest to gra w równowagę światową i rywalizacja silnych.
  warto obejrzeć film alexandera gentelewa:,,Grabież”
  http://www.cda.pl/video/161791a4
  kto na tym korzysta? -z opisu filmu – ,,Obecnie w Rosji dziesiątki tysięcy właścicieli nieruchomości, dochodowych przedsiębiorstw i fabryk traci swoją własność na rzecz grup przestępczych, do których należą politycy, byli członkowie KGB, sędziowie, prawnicy i policjanci.”
  Bardzo trudno jest polemizować z faktami i zachwalać ruski mir…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *