Prezydent RP Andrzej Duda zwrócił się do Białorusinów z okazji 41. rocznicy powstania legendarnej Solidarności. Po raz pierwszy w historii prezydent sąsiedniego kraju przemówił do nich w ich ojczystym języku, po białorusku. Film z przemówieniem prezydenta Polski do Białorusinów opublikował Biełsat.
Na gest polskiego prezydenta wobec narodu białoruskiego natychmiast zareagowała emigracyjna liderka tamtejszej opozycji Swietłana Tichanowska.
„W imieniu Białorusinów bardzo dziękuję Polsce oraz jej Prezydentowi Andrzejowi Dudzie. Jest to kraj, który zawsze był nam bliski. Łączy nas wspólna historia, kultura, podobne języki, a dziś – solidarność. Cieszę się, że możemy się tego od Was uczyć. Niech żyje solidarność!”, napisała na Twitterze Tichanowska.
oprac. ba
Dodaj komentarz
Uwaga! Nie będą publikowane komentarze zawierające treści obraźliwe, niecenzuralne, nawołujące do przemocy czy podżegające do nienawiści!