Nie zamierzam brać udziału w wyborach prezydenckich w 2015 roku – zadeklarował Jurij Łucenko w wywiadzie dla telewizji 5 Kanał.
Nie myślę o tym, jakie stanowiska mógłbym objąć, lecz o tym, jak wyeliminować z życia politycznego obecne gangstersko-bandyckie władze i jak pomóc młodym aktywnym ludziom wejść w ukraińską politykę – mówi opozycyjny polityk i zdradza dwa polityczne marzenia: pierwsze, to zostać przedstawicielem Ukrainy w Parlamencie Europejskim, drugie – „trenerem” młodej politycznej drużyny, która zastąpi obecne pokolenie w ukraińskiej polityce.
Jurij Łucenko, ukraiński opozycjonista, jeden z liderów pomarańczowej rewolucji był skazany przez ukraiński sąd za nadużycia w czasach, gdy był ministrem spraw wewnętrznych w rządzie Julii Tymosznko. Na początku kwietnia został ułaskawiony przez prezydenta Wiktora Janukowycza.
Dodaj komentarz