Po rozmowach w Moskwie senator Kennedy nie przebiera w słowach

11 lipca 2018

Rzecznik Kremla jest „bardzo zadowolony” z wizyty.

Po dwuletniej przerwie delegacja amerykańskiego Kongresu odwiedziła Rosję. Senator nie oszczędził żadnego z moskiewskich polityków.


Mieć do czynienia z rosyjskim rządem to tak jakby „załatwiać sprawy z mafią”. „W Rosji nie ma politycznej filozofii. To tak jakby zadawać sobie pytanie na czym polega filozofia polityczna mafii. Ich filozofia – to władza i pieniądze. Taka jest filozofia Putina. On rządzi żelazną ręką. Jest dyktatorem”.

Kennedy dodaje, że nie jest przeciwny spotkaniu Trumpa i Putina, lecz nie oczekuje po nim żadnych poważnych rezultatów. „Nie można wierzyć Putinowi. Myślę, że najlepsze co możemy zrobić to próbować go przetrzymać”.


Delegacja Kongresu spotkała się także z ministrem spraw zagranicznych Ławrowem. jego z kolei Kennedy określił jako „awanturnika”, a rozmowy z nim uważa za najtrudniejsze ze wszystkich jakie odbył podczas tej wizyty.

Rosję określił jako kraj pozbawiony wolnych mediów, a rozziew między elitą władz a zwykłym obywatelem określił mianem „przepaści”.

Nie obyło się bez ostrzeżeń. John Kennedy uprzedził, że jeśli znów będzie ingerowała w amerykańskie wybory to „uderzą jeszcze silniejszymi sankcjami, niż te, które obowiązują obecnie”.

Na swoje słowa – stwierdził na koniec – usłyszałem tylko zaprzeczenia, zaprzeczenie i zaprzeczenia.

Adam Bukowski

Podziel się tym z innymi. Udostępnij na:

Komentarze nawołujące do przemocy, zawierające zniesławienia, wulgaryzmy, groźby karalne lub spam będą usuwane. Również wpisy osób podających nieprawdziwy email.

1 odpowiedź Po rozmowach w Moskwie senator Kennedy nie przebiera w słowach

  1. observer48 Odpowiedz

    14 lipca 2018 w 01:09

    Do porównywalnych konkluzji doszedł po kilku miesiącach obserwacji Sowietów w Niemczech śp. generał George Patton w 1945 r. Kacapia i kacapy się nie zmieniają.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *