Pierwszy przywódca Białorusi spotkał się z prezydentem Ukrainy

23 lutego 2018

Pierwszy przywódca niezależnej Białorusi, „odpowiedzialny” za rozpad Związku Radzieckiego spotkał się z prezydentem Ukrainy Petro , informuje . Spotkanie odbyło się w ramach IV Forum Regionu Morza Bałtyckiego i Czarnego, które w dniach 2223 lutego odbywa się w Kojowie. Stanisław Szuszkiewicz reprezentował na nim .

W czwartek w Kijowie odbyło się IV Bałtyckio – Czarnomorskie Forum pod hasłem „Soliarne krajów regionu Morza Bałtyckiego i Morza Czarnego jako strategia konsensusu dla Wielkiej Europy”.


Wydarzenie zostało zorganizowana przez Narodowy Instytut Studiów Strategicznych i Międzynarodowe Centrum Studiów nad Bałtykiem i Morzem Czarnym, donosi portal depo.ua, powołując się na informację  kancelarii prezydenta Ukrainy.

Jak informuje służba prasowa ukraińskiego prezydenta, w konferencji biorą udział byli przywódcy i „mężowie stanu” krajów regionu Morza Bałtyckiego i Czarnomorskiego.


Kraj gospodarza reprezentują b. prezydenci – Leonid , Leonid i Wiktor , Białoruś – Stanisław Szuszkiewicz, Bułgarię – Petar Stojanow, Litwę – Vytautas , Łotwy – Waldis , a Polskę – Aleksander . Przewodniczącym Forum jest Dumy Państwowej Federacji Rosyjskiej Giennadij Burbulis.

Przywódca Ukrainy odnotował stanowcze i pryncypialne stanowisko przywódców państw bałtyckich i regionu Morza Czarnego we wspieraniu integralności terytorialnej, suwerenności i niezależności Ukrainy.

Prezydent Poroszenko podkreślił także znaczenie solidarności całego świata z Ukrainą.

Rozmówcy podkreślili potrzebę poprawy skuteczności mechanizmów bezpieczeństwa na świecie i w Europie, w tym tych przewidzianych w Karcie ONZ i dokumentach polityki .

Podczas spotkania omówiono również kwestie bezpieczeństwa w regionie Morza Bałtyckiego i Czarnego, w szczególności próby zdestabilizowania sytuacji w krajach regionu. podkreślił, że celem Rosji jest nie tylko Ukraina, ale cały region.

„Celem Rosji jest nie tylko Ukraina, ale cały region” – mówił prezydent Poroszenko na spotkaniu z byłymi przywódcami regionu Morza Bałtyckiego i Czarnego.

Kresy24.pl/AB

Podziel się tym z innymi. Udostępnij na:

Komentarze nawołujące do przemocy, zawierające zniesławienia, wulgaryzmy, groźby karalne lub spam będą usuwane. Również wpisy osób podających nieprawdziwy email.

5 odpowiedzi Pierwszy przywódca Białorusi spotkał się z prezydentem Ukrainy

 1. 2kbb Odpowiedz

  23 lutego 2018 w 16:42

  Kwach ….A cóż ten postkomunistyczny dinozaur tam robił ?

  • olek Odpowiedz

   24 lutego 2018 w 10:35

   to całe towarzystwo to przefarbowane postkomunistyczne dinozaury

 2. tagore Odpowiedz

  24 lutego 2018 w 12:13

  „Przewodniczącym Forum jest deputowany Dumy Państwowej Federacji Rosyjskiej Giennadij Burbulis.”

  Bardzo ciekawe.

 3. Dr_Ojdyry Odpowiedz

  24 lutego 2018 w 13:30

  Kwach pojechał tam pochylić się nad problemami. Oby się nie przewrócił.

 4. józef III Odpowiedz

  1 marca 2018 w 16:07

  … ciekawe co antypolskiego tam uknują ? W l. 90 – tych Szuszkiewicz dwukrotnie spotykał się z Landsbergisem w celu uzgodnienia wspólnych antydziałań wobec dążeń Polaków do autonomii na Litwie i Białorusi. Szuszkiewicz otrzymywał i otrzymuje znaczące wsparcie od władz Polski (tych i poprzednich)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *