Mer Odessy aresztowany po powrocie z Warszawy!

14 lutego 2018

Rankiem 14 lutego 2018 roku na lotnisku „” w Kijowie został zatrzymany mer Odessy Gienadij Truchanow. Jak poinformowała na swoim Facebooku dziennikarka Radia Svaboda Natalia Siedlckaja, do zatrzymania doszło natychmiast po wylądowaniu samolotu, którym przyleciał z Warszawy.

Operacja została przeprowadzona przez Straż Graniczną, a ta natychmiast przekazała wysokiego rangą urzędnika funkcjonariuszom Krajowego Biura Antykorupcyjnego.


Truchanowa potwierdził asystent szefa Państwowej Granicznej Oleg Słobodzian na antenie telewizji 112 . Jak powiedział, działała w imieniu organów ścigania Ukrainy.

Z kolei Rada Miasta podała w oficjalnym komunikacie 14 lutego;  „Mer Odessy przybył do Kijowa, aby wziąć udział w działaniach śledczych”. Według rzeczniczki mera Natalii Malcewej, Truchanow specjalnie w tym celu przerwał swoją zagraniczną podróż służbową. „Oczywiście w późniejszym terminie Giennadij Truchanow skomentuje osobiście tę sytuację” – zapewniła Malcewa.


Giennadij Truchanow jest podejrzany o machinacje finansowe podczas zakupu przez miasto po zawyżonej cenie opuszczonych i niszczejących budynków po zakładach „Krajan”. Wczoraj  Narodowego Biura Antykorupcyjnego przekazali do biura burmistrza wezwanie dla Truchanowa.

Przypominamy, że Giennadij Truchanow w latach 2010-2014 był przewodniczącym odeskiego biura Partii Regionów zbiegłego prezydenta Janukowycza.

Kresy24.pl/fikty.ua/AB

Podziel się tym z innymi. Udostępnij na:

Komentarze nawołujące do przemocy, zawierające zniesławienia, wulgaryzmy, groźby karalne lub spam będą usuwane. Również wpisy osób podających nieprawdziwy email.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *