Marszałek: Karczewski: „Byłoby idealnie, gdyby między Białorusią i Polską nie było wiz”

12 grudnia 2016

lukaszenka_karczewski

Marszałek Senatu RP Stanisława  opowiedział się za zniesieniem obowiązku wizowego dla obywateli Białorusi. Jego wywiad dla programu Kontury wyemitowała 11 grudnia wieczorem telewizja ONT, a fragment dotyczący zniesienia wiz cytują entuzjastycznie wszystkie media na Białorusi.

„Byłoby idealnie, gdyby wiz nie było w ogóle, a obywatele naszych krajów mogliby swobodnie przemieszczać się w jedną i drugą stronę. Taki mam cel, ale kiedy go osiągnę, tego nie wiem, – oświadczył Marszałek Karczewski. – Chodzi o to, że granica pomiędzy Polską i Białorusią, jest granicą nie tylko pomiędzy dwoma krajami, ale też między Białorusią i Unią Europejską. Moim zdaniem konkretną rolę mógłby tu odegrać program Małego Ruchu Granicznego. Trzeba będzie nad tym popracować, przy czym nie tylko na poziomie ministerialnym, ale też zapraszając do tego grono ekspertów. A ja jako Marszałek Senatu i przedstawiciel partii rządzącej widzę swoją rolę w tym, by stworzyć dla takiego działania sprzyjający klimat” – powiedział w niedzielnym programie publicystycznym „Kontury” w białoruskiej telewizji państwowej ONT..


Kresy24.pl

Podziel się tym z innymi. Udostępnij na:

Komentarze nawołujące do przemocy, zawierające zniesławienia, wulgaryzmy, groźby karalne lub spam będą usuwane. Również wpisy osób podających nieprawdziwy email.

8 odpowiedzi Marszałek: Karczewski: „Byłoby idealnie, gdyby między Białorusią i Polską nie było wiz”

 1. Stein Odpowiedz

  12 grudnia 2016 w 16:41

  To ma większe poparcie Polaków niż bezwizowy ruch z Ukrainą.

 2. observer48. Odpowiedz

  12 grudnia 2016 w 19:09

  Problem w tym, że Białoruś jest nasycona kacapskimi agentami wywiadu, a po potencjalnym otwarciu granicy dla ruchu bezwizowego będzie ich jeszcze więcej. Do czasu wyprowadzenia wszystkich wojsk kacapskich z Białorusi taki krok byłby nazbyt ryzykowny. Należy poczekać do czasu, aż kacapia po raz kolejny zbankrutuje.

  • profesor Odpowiedz

   12 grudnia 2016 w 20:53

   Tak jest! Właśnie z tymi „nasyconymi kacapskimi agentami wywiadu” współpracuje nasz Rząd RP od ponad 25 lat!

  • józef III Odpowiedz

   12 grudnia 2016 w 22:33

   Panie „o”, agenci mogą wjechać z każdej strony a kacapia jeszcze potrwa lub się znowu przepoczwarzy, szkoda czekania na Godota a luz w stosunkach z Białorusinami (i Polakami z Białorusi) potrzebny jest od zaraz

  • Pafnucy Odpowiedz

   13 grudnia 2016 w 12:09

   A „u kraina” to niby nie ma agentów ? Żyje tam 15-20 mln mniejszość rosyjska. Jakoś nikomu nie przeszkadza znosić dla nich wizy. MRG z Białorusią to powinien być nawet od jutra dla obwodów grodzieńskiego i brzeskiego. Zdecydowanie bardziej popieram i uważam że dla Polski bardziej korzystny jest ruch bezwizowy z Białorusią. Można wtedy spokojnie zamknąć granicę z bandersyfem. Nacjonalizm upaiński udusi się we własnym sosie i poczują co znaczy dla banderystanu brak polskiego wsparcia.

 3. józef III Odpowiedz

  12 grudnia 2016 w 22:30

  bardzo popieram !

  • profesor Odpowiedz

   13 grudnia 2016 w 12:23

   Polska musi handlować, a najlepsze i najsolidniejsze i najpewniejsze wyjście z handlem na Wschód jest przez Białoruś. Można solidnie zarobić. Właśnie dlatego Karczewski przyjechał na Białoruś, wcale go nie obchodzą sprawy Polaków czy jedność. Liczy się tylko kasa.

 4. Wojtas Odpowiedz

  19 grudnia 2016 w 08:06

  Putin tupnie nóżką i Białorusini opamiętają się.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *