Litwa promuje się w Polsce

4 kwietnia 2017

coraz chętniej odwiedzają Litwę. W 2016 r. odnotowano ponad 16-procentowy wzrost liczby odwiedzających Litwę turystów z Polski. jest na liście TOP4 priorytetowych dla Litwy rynków.

Litewski Państwowy Departament Turystyki organizuje serię wydarzeń promujących turystyczne atrakcje kraju. W kwietniu tzw. Road Show odbędą się w Katowicach (19 kwietnia), Wrocławiu (20 kwietnia) i Łodzi (21 kwietnia).


Litwa chce promować w Polsce m.in. zabytki Wilna związane ze wspólnym polsko-litewskim dziedzictwem historii i kultury. Podczas Road Show w Katowicach, Wrocławiu i Łodzi zaprezentowane zostaną również uzdrowiska w Druskienikach, Birsztanach i Jeziorosach, bałtyckie wybrzeże ze Szlakiem Bursztynowym, atrakcje przyrodnicze, znane oraz nowe szlaki turystyczne. Zostanie też przedstawione dziedzictwo kulinarne Litwy oraz tendencje gastroturystyki.

Z danych statystycznych wynika, że w 2016 r. liczba turystów z Polski na Litwie wzrosła w stosunku do roku poprzedniego o 16,7 proc. W hotelach i innych obiektach noclegowych zatrzymało się 148,4 tys. gości z Polski – jest to 10 proc. litewskiego rynku usług hotelarskich. Polacy wydali na Litwie 55,8 mln euro – jest to ponad 18-procentowy wzrost w porównaniu z ubiegłym rokiem.


Kresy24.pl/ BNS, tourism.lt, wilnoteka.lt

Podziel się tym z innymi. Udostępnij na:

Komentarze nawołujące do przemocy, zawierające zniesławienia, wulgaryzmy, groźby karalne lub spam będą usuwane. Również wpisy osób podających nieprawdziwy email.

4 odpowiedzi Litwa promuje się w Polsce

 1. jw23 Odpowiedz

  4 kwietnia 2017 w 13:42

  A czy mogę hotel na Litwie zarezerwować po polsku? Czy w restauracji danie mogę zamówić po polsku? Czy zabytki mają polskiego przewodnika/polskie opisy?
  Bo jeśli nie, to szkoda czasu na naukę litewskiego, którym mówi zaledwie 2 mln ludzi.

  • mariusz Odpowiedz

   5 kwietnia 2017 w 06:26

   Myśl co piszesz w polsce zamówie hotel po litewsku ect… a w egipcie zamówie obiad po polsku ?

 2. gegroza Odpowiedz

  4 kwietnia 2017 w 21:50

  Trzeba spac u Polaków !

 3. basia Odpowiedz

  4 kwietnia 2017 w 21:58

  Proszę nie pisać nie prawdy. To nie Litwa się promuje, a Żmudź. Z Litwą to szowinistyczne państewko nie ma nic wspólnego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *