Litwa odbuduje tory do rafinerii Orlenu w Możejkach

7 grudnia 2017

– Zdecydowaliśmy o zobligowaniu spółki do próby obniżenia lub anulowania kary oraz odbudowy odcinka do Renge. W pierwszej kolejności Koleje Litewskie mają przygotować projekt, skoordynować go z Komisją Europejską, a rząd musi znaleźć finansowanie – powiedział minister transportu i komunikacji Litwy Rokas Masiulis.

zamierza więc odwołać się od niedawnej decyzji Komisji Europejskiej o nałożeniu kary w wysokości 28 mln euro za rozmontowanie linii kolejowej na Łotwę, która służyła PKN do dostaw produktów ropopochodnych z Rafinerii . O sprawie czytaj więcej tutaj.


Oprac. MaH, BiznesAlert.pl

Podziel się tym z innymi. Udostępnij na:

Komentarze nawołujące do przemocy, zawierające zniesławienia, wulgaryzmy, groźby karalne lub spam będą usuwane. Również wpisy osób podających nieprawdziwy email.

4 odpowiedzi Litwa odbuduje tory do rafinerii Orlenu w Możejkach

 1. Enej bandyta Odpowiedz

  7 grudnia 2017 w 15:05

  Największy płatnik podatków i pracodawca na Litwie, a oni kłody pod nogi rzucają !

 2. Victor Odpowiedz

  7 grudnia 2017 w 23:41

  Byłaby to pierwsza dobra wiadomość z Litwy od niepamiętnych czasów. To pokazuje tylko, że powinniśmy rozmawiać o konkretach i egzekwować dokonane ustalenia. A w razie bezprawnych litewskich działań maszerować do wszelkich możliwych sądów. Teraz kolej na egzekwowanie praw polskiej mniejszości na Litwie. Aby funkcjonowało porozumienie dwóch stron obie muszą zachowywać się wzajemnie w porządku.

 3. pyra Odpowiedz

  7 grudnia 2017 w 23:49

  rozebrali, spowodowali straty i….. oczekują anulowania kary czyli jakby nic się nie stało. Czyli jak? okopuję pierwszą lepszą litewską fabrykę w Polsce (a są takie?) a jak już prawie plajtuje to naprawiam dojazd i mówię że nic się nie stało i chciałbym anulowania kary….. eeeeee czy ktoś jeszcze łapie tą litewską logikę?

 4. Jarema Odpowiedz

  7 grudnia 2017 w 23:58

  To presja na Litwę przyniosła skutek. Podobnie Polska powinna postępować w innych sprawach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *