Kto co ma na dokumentach oficjalnych?

4 sierpnia 2017

Jak można było się spodziewać, wokół pomysłu, ażeby w polskich paszportach znalazła się Ostra Brama i Cmentarz Orląt Lwowskich, rozpętała się istna burza. A jak to wygląda gdzie indziej, np. na pieniądzach – w tym na Litwie?

 • . Na banknocie 20 dinarów widnieje Meczet Kopuła na Skale, znajdujący się – w zależności od interpretacji – w Izraelu, bądź w  „okupowanej Palestynie”. Ale na pewno nie w Jordanii.
 • . Na 100-rublowym bilecie z 2015 roku dobrze widać Jaskółcze Gniazdo – jeden z „landmarków” Krymu – obecnie znajdującego się pod okupacją FR.
 • Nacjonalistyczna przed II wojną światową. Na 50 litach przedstawiono katedrę św. św. Stanisława Biskupa Władysława Męczennika w Wilnie, będącego, że przypomnimy, stolicą jednego z polskich województw.

To jest ta droga, którą chcemy iść?


Perkun

Podziel się tym z innymi. Udostępnij na:

Komentarze nawołujące do przemocy, zawierające zniesławienia, wulgaryzmy, groźby karalne lub spam będą usuwane. Również wpisy osób podających nieprawdziwy email.

5 odpowiedzi Kto co ma na dokumentach oficjalnych?

 1. Igor Odpowiedz

  5 sierpnia 2017 w 06:50

  Proponuję polską flagę na bramie branderburskiej .

 2. Basia Odpowiedz

  5 sierpnia 2017 w 13:33

  Ale co jest złego w zamieszczeniu polskiego Wilna, polskiej Ostrej Bramy w polskim paszporcie? ja jestem jak najbardziej za! Wilno i jego zabytki to NASZE DZIEDZICTWO i nikt nam tego nie odbierze!

  • prawy Odpowiedz

   7 sierpnia 2017 w 12:49

   Basiu !
   Narodowe zaprzańce tak mają.

 3. prawy Odpowiedz

  7 sierpnia 2017 w 12:59

  Gdy kiedyś turecki minister rozdziawił gębę z podobnymi pretensjami do Wyszynskiego, rzekomych terytorialnych zakusów ZSRR na terytorium tureckie z powodu Araratu w godle ASRR, ten odparował tak:

  Czy półksiężyc na tureckiej fladze, oznacza tureckie pretensje terytorialne do Księżyca?

  To oficjalne stanowisko Turcji?

  Turek jeszcze szybciej zamknął japę, nim ją otworzył.
  Ot, historyjka taka.
  Cojones, mieć trzeba.

 4. jw23 Odpowiedz

  8 sierpnia 2017 w 16:42

  W tym kontekście warto wspomnieć o tym, że Litwa sama w 2010 roku wypuściła kolekcjonerską monetę (1 Lit) z okazji 600-lecia bitwy pod Grunwaldem, który przecież leży w Polsce.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *