Jak wykorzystać potencjał Polonii do promocji Polski

24 listopada 2016

polonia_1– Środowiska polonijne i polskie za granicą odgrywają szczególnie ważną i przyszłościową rolę w zakresie kształtowania wizerunku współczesnej Polski i obrony jej dobrego imienia – podkreślił wiceminister spraw zagranicznych Jan Dziedziczak na spotkaniu Zespołu zadaniowego ds. wykorzystania potencjału Polonii w promocji Polski.
 
22 listopada br. sekretarz stanu Jan Dziedziczak przewodniczył obradom Zespołu, który działa w ramach Międzyresortowego Zespołu ds. Promocji Polski za Granicą powołanego jako organ pomocniczy Rady Ministrów. Wiceminister za pilne zadanie uznał wypracowanie mechanizmów współpracy z Polonią i Polakami za granicą na rzecz angażowania tych środowisk w realizację priorytetowych celów w zakresie dyplomacji publicznej i kulturalnej.

Wśród tematów dyskusji była m.in. kwestia możliwości wspierania Polonii i Polaków za granicą w działaniach służących promowaniu wiedzy o Polsce, jej kulturze i historii oraz kształtowaniu pozytywnego wizerunku Polski i Polaków w krajach zamieszkania.

Zwrócono uwagę na potrzebę budowania silnej i spójnej marki Polska. Rozmawiano również o znaczeniu polskich szkół funkcjonujących poza granicami kraju dla umacniania tożsamości narodowej młodego pokolenia Polonii i Polaków za granicą. Uczestnicy podkreślali także potrzebę włączania w działania promocyjne młodej Polonii.


Celem prac zespołu jest zwiększenie udziału Polonii i Polaków za granicą w realizacji priorytetowych celów wyznaczanych przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych w zakresie dyplomacji publicznej i kulturalnej. Jednym z najważniejszych zadań w tym obszarze jest dbanie o dobre imię Polski i jej nieskazitelny wizerunek oraz promowanie polskiej historii.

msz.gov.pl/Kresy24.pl


Podziel się tym z innymi. Udostępnij na:

Komentarze nawołujące do przemocy, zawierające zniesławienia, wulgaryzmy, groźby karalne lub spam będą usuwane. Również wpisy osób podających nieprawdziwy email.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *