Jak przetrwać rosyjską inwazję na Litwę po wyborze Donada Trumpa

5 grudnia 2016

the-guardian

Litewskie Ministerstwo Obrony wydało kolejne 30 000 egzemplarzy poradnika o tym, co mają robić obywatele w przypadku rosyjskiej agresji.

Licząca 75 stron książka została wydana w związku z rosnącymi obawami przed agresją ze strony Rosji po wyborze Donalda Trumpa, który oświadczył podczas swojej kampanii, że zamierza zrewidować politykę USA wobec sojuszników – napisał lewicowy The Guardian.


To już trzecia edycja wspomnianego podręcznika (po raz pierwszy ukazał się w 2014 r.), który był reakcją Litwy na aneksję Krymu przez Moskwę – informuje dziennik brytyjskiej lewicy, który po zwycięstwie kandydata Republikasnów straszył: „USA wybrały najbardziej niebezpiecznego lidera, jest się czego obawiać”.

Wszystkie trzy wydania poradnika są dostępne na stronie internetowej Ministerstwa Obrony Litwy. Kopie były rozpowszechniane w szkołach, bibliotekach i innych instytucjach na terenie całego kraju.


Zachęcamy do komentowania materiału na naszym oficjalnym fanpage’u: https://www.facebook.com/semperkresy/

Kresy24.pl

Podziel się tym z innymi. Udostępnij na:

Komentarze nawołujące do przemocy, zawierające zniesławienia, wulgaryzmy, groźby karalne lub spam będą usuwane. Również wpisy osób podających nieprawdziwy email.

2 odpowiedzi Jak przetrwać rosyjską inwazję na Litwę po wyborze Donada Trumpa

 1. W.Litwin Odpowiedz

  6 grudnia 2016 w 10:34

  Co mają robić Litwini? To co zrobili w 1920. Stali się nagle sowietami 🙂
  Oczywiście trochę złośliwy jestem, ale jest to mocno głupie zagadnienie, a ministerstwo obrony widać mocno walczy o dodatkowe fundusze.

 2. SyøTroll Odpowiedz

  6 grudnia 2016 w 13:55

  Jeżeli Litwini boją się „rosyjskiej inwazji” niech starają się zintegrować społeczeństwo, miast je dezintegrować, jak to się stało na Ukrainie (z polska pomocą, partii rządzących – obecną i poprzednią). Estonia mimo trzydziestoprocentowej mniejszości rosyjskiej potrafi. Czemu Litwa nie ?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *