Gruzińskie kobiety – niewykorzystany zasób i potencjał państwa

13 grudnia 2017

Ponad 40% kobiet w Gruzji nie pracuje, a płace tych, które są aktywne zawodowo, są o 35% niższe niż mężczyzn – wynika z badań przeprowadzonych przez Program Narodów Zjednoczonych ds. Rozwoju (UNDP) i pozarządową organizację Sapari.

Rezultaty badania „Wzmocnienie ekonomiczne kobiet w Gruzji: analiza aktualnej polityk i inicjatyw” zostały przedstawione przez Shombiego Sharpa, zastępcę szefa UNDP w Gruzji. Socjologowie oraz obrońcy praw człowieka dokonali przeglądu programów i inicjatyw wdrożonych w Gruzji w ciągu ostatnich dziesięciu lat, mających na celu promowanie udziału kobiet w gospodarce. Wyniki badań pokazały, że główną przeszkodę dla wzmocnienia pozycji ekonomicznej kobiet w Gruzji jest ograniczony dostęp do zasobów finansowych oraz brak spójnej polityki państwa. Według ekspertów, niepracujące  mają zazwyczaj lepsze kwalifikacje od mężczyzn, duży potencjał i stanowią poważny, niewykorzystany zasób Gruzji, która z tego powodu traci 11% możliwego do uzyskania .


Kresy24.pl/studium.uw.edu.pl/newsgeorgia.ge (HHG)

Podziel się tym z innymi. Udostępnij na:

Komentarze nawołujące do przemocy, zawierające zniesławienia, wulgaryzmy, groźby karalne lub spam będą usuwane. Również wpisy osób podających nieprawdziwy email.

1 odpowiedź Gruzińskie kobiety – niewykorzystany zasób i potencjał państwa

  1. Ja Odpowiedz

    14 grudnia 2017 w 00:01

    Ładnie to tak traktować kobiety jako „surowiec”, „zasób”?
    Już byli tacy co tak traktowali ludzi kilkadziesiąt lat temu na wschód od Renu i marnie skończyli.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *