„Polskie Państwo Podziemne” to edukacyjna gra historyczna, która ilustruje zasady i skalę działalności struktur konspiracyjnych, poprzez sylwetki osób, które je współtworzyły.
Nowa aplikacja IPN „Polskie Państwo Podziemne”, która – na bazie gry edukacyjnej o tym samym tytule – ilustruje zasady i skalę działalności polskiej konspiracji w latach II wojny światowej jest dostępna do pobrania w internecie. W piątek w Warszawie odbyła się prezentacja gry.
Jak informuje na swojej stronie IPN, wychodząc naprzeciw dużemu zainteresowaniu odbiorców, zawartość gry planszowej została przeniesiona do wirtualnej przestrzeni, w postaci prostej w obsłudze aplikacji. Dzięki rozgrywce uczestnik będzie mógł zapoznać się z działalnością postaci tak znanych, jak Witold Pilecki, August Emil Fieldorf czy Aleksander Kamiński, ale również mniej rozpoznawalnych, jak Zbigniew Sujkowski, Władysław Sieroszewski czy Helena Jamonttówna.
Teraz, pobierając aplikację, możesz dołączyć do rozgrywki i zrozumieć, dlaczego Polskie Państwo Podziemne jest określane mianem fenomenu na skalę światową.
Kliknij w link poniżej, aby pobrać aplikację
http://polska1918-89.pl/gry/Polskie_Panstwo_Podziemne.zip
Dodaj komentarz
Uwaga! Nie będą publikowane komentarze zawierające treści obraźliwe, niecenzuralne, nawołujące do przemocy czy podżegające do nienawiści!