– Rosja liczy na to, że specjalny przedstawiciel USA ds. Ukrainy odwiedzi Moskwę w najbliższym czasie – powiedział w piątek dziennikarzom szef MSZ Rosji Siergiej Ławrow po rozmowach prezydenta USA Donalda Trumpa i prezydenta Rosji Władimira Putina w Hamburgu
– Podczas rozmowy na temat Ukrainy strona amerykańska poinformowała o mianowaniu specjalnego przedstawiciela ds. uregulowania kryzysu ukraińskiego. Liczymy na to, że przybędzie on do Moskwy w najbliższym czasie – sprecyzował Ławrow.
To, że Trump wyznaczy specjalnego przedstawiciela (wysłannika) do spraw Ukrainy spotkało się z przychylnym przyjęciem także na Ukrainie. Światowe agencje poinformowały zaś, że owym wysłannikiem ma być Kurt Volker (na zdjęciu). To m.in. były ambasador USA przy NATO, były analityk CIA, pracownik Instytutu McCaina przy Uniwersytecie Stanowym Arizony. McCain to znany i wpływowy senator z Arizony uważany za “jastrzębia” wśród republikanów, jeśli chodzi o stosunek do Rosji.
MaH / wyborcza.pl / forsal.pl
fot. McCain Institute



