Będzie połączenie promowe między Trójmiastem a Tallinem

25 maja 2018

-Musimy wprowadzić wymianę turystyczną, nie funkcjonuje to między Polską a krajami bałtyckimi. W trakcie projektowania jest linia ze Świnoujścia do Kłajpedy; myślę, że następnym krokiem będzie linia z Gdańska czy Gdyni do Tallinna – powiedział w stolicy Estonii minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk.

Deklaracja padła na pokładzie „Daru Młodzieży”, który kilka dni temu rozpoczął Rejs Niepodległości dookoła świata, a pierwszym przystankiem był właśnie . Na słynnym żaglowcu płynie młodzież z całej Polski.


Minister Gróbarczyk się z minister gospodarki i infrastruktury Estonii Kadri Simson. – Rozpoczęliśmy niezwykle ważny etap współpracy z rządem Estonii, przede wszystkim w zakresie gospodarki morskiej – powiedział po rozmowach.

Minister zapowiedział podpisanie listu intencyjnego w zakresie współpracy między portami estońskimi i polskimi. -Chcielibyśmy również uruchomić linię promową do Tallinna. Rozmawialiśmy dużo na temat współpracy w ramach całej branży; zaproponowaliśmy, aby sekretariat 16+1, czyli format współpracy z Chinami, miał miejsce tutaj – dodał. – Na pewno musimy wprowadzić wymianę turystyczną, nie funkcjonuje to między Polską a krajami bałtyckimi. W trakcie projektowania jest linia ze Świnoujścia do Kłajpedy; myślę, że następnym krokiem będzie linia z Gdańska czy Gdyni do Tallinna. Widać duży potencjał, zważywszy ile cruiserów tu gości. Z drugiej strony dla nas, Polaków, to miejsce ma duże znaczenie i jest atrakcją turystyczną. Dzisiaj składaliśmy hołd w miejscu upamiętniającym ucieczkę ORP Orzeł – dodał.


Oprac. MaH, logistyka.wnp.pl

fot. Creative Commons Uznanie autorstwa – Na tych samych warunkach 4.0 Międzynarodowe

 

Podziel się tym z innymi. Udostępnij na:

Komentarze nawołujące do przemocy, zawierające zniesławienia, wulgaryzmy, groźby karalne lub spam będą usuwane. Również wpisy osób podających nieprawdziwy email.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *