Awaria w Chmielnickiej Elektrowni Atomowej

4 stycznia 2018

Jak podała ukraińska agencja atomowa Energoatom, odłączono od sieci energetycznej blok numer 2 elektrowni atomowej w miejscowości Niecieszyn koło Chmielnickiego, a przyczyną była konieczność usunięcia nieszczelności izolacji na jednym z obwodów systemu regulacji i ochrony.

„Stan napromieniowania na obiekcie przemysłowym oraz w najbliższej okolicy nie uległ zmianie i nie przekracza wskaźników właściwych dla naturalnego tła” – zapewnił jednocześnie Energoatom.


Oprac. MaH, tvp.info

fot. CC BY-SA 3.0


Podziel się tym z innymi. Udostępnij na:

Komentarze nawołujące do przemocy, zawierające zniesławienia, wulgaryzmy, groźby karalne lub spam będą usuwane. Również wpisy osób podających nieprawdziwy email.

7 odpowiedzi Awaria w Chmielnickiej Elektrowni Atomowej

 1. Cassubica Odpowiedz

  4 stycznia 2018 w 23:14

  Te ukraińskie matoły najpierw doprowadzili do awarii w Czarnobylu, a teraz do następnej.
  Ukraińcom nie można dawać do ręki, bo wszystko psują.
  Poza mordowaniem wyrzynaniem płodów Ukraińcy na niczym innym się nie znają.

  • Darek Odpowiedz

   8 stycznia 2018 w 10:47

   Kolejny post z alternatywnej rzeczywistości. W naszej awaira w Czarnobymu była nie na Ukrainie lecz w ZSRR. I dziwnym trafem większość winnych miała nazwiska kończące sie na „ow”, typowo Ukraińskie, nieprawdaż?

   Tego typu awarie na świecie są na porządku dziennym lecz mało kto o nich informuje. Np. niecały rok temu była we Francji. 2 lata temu w krótkim odstępie czasu w Rosji doszło do dwu podobnych awarii: pod Petersburgiem i Rostowem. Dać małpie brzytwę, nieprawdaż?

   • Cassubica

    10 stycznia 2018 w 03:01

    Awaria w Czarnobylu była w Ukraińskiej Socjalistycznej republice Radzieckiej, a więc Ukraińcy są za tę awarię odpowiedzialni.
    Co mają końcówki nazwisk wspólnego z narodowością?
    Rodowici Ukraińcy,Niemcy, Rosjanie i inni mają nazwiska kończące się na „ski. Rodowici Polacy nazywają się Miller, Kunc, a pewien Chińczyk nazywa się Smith i nie jest Amerykaninem.

   • Cassubica

    10 stycznia 2018 w 03:05

    Takie bajki, że podobne awarie jak ta na Ukrainie w Czarnobylu były w innych miejscach na świecie może pan swoim Banderowcom opowiadać.
    Tylko w Czarnobylu na Ukrainie nastąpił wybuch w reaktorze (nie wybuch nuklearny, ale wybuch), który zniszczył reaktor i budynek w którym się znajdował.

 2. józef III Odpowiedz

  5 stycznia 2018 w 01:06

  nie Chmielnicki tylko Płoskurów (Płoskirów)

 3. Basia Odpowiedz

  5 stycznia 2018 w 21:18

  Dać małpie brzytwę.

  • Cassubica Odpowiedz

   10 stycznia 2018 w 03:07

   Brzytwą to Ukraińcy potrafią się posługiwać – szczególnie przy wycinaniu płodów polskim kobietom i podcinaniu gardeł w Obozie Koncentracyjnym w Oświęcimiu, gdzie Ukraińcy byli strażnikami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *