Polski wideobloger, który udał się w poszukiwaniu swoich korzeni na Białoruś, dzieli się swoimi wrażeniami z podróży po tym kraju. Jego film zamieszczony na youtube cieszy się naprawdę sporą popularnością w sieci.
Youtube.com/Michał Sikorski tv
02 paź 2015 Białoruś 16 comments
Polski wideobloger, który udał się w poszukiwaniu swoich korzeni na Białoruś, dzieli się swoimi wrażeniami z podróży po tym kraju. Jego film zamieszczony na youtube cieszy się naprawdę sporą popularnością w sieci.
Youtube.com/Michał Sikorski tv
Brak powiązanych wiadomości
Drogi Użytkowniku,
w związku z obowiązywaniem Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) przypominamy podstawowe informacje z zakresu przetwarzania danych dostarczanych przez Ciebie podczas korzystania z naszej strony. Zamykając ten komunikat (kliknięcie w przycisk "Przejdź do serwisu") oświadczasz, że zapoznałeś się z treścią Polityki Prywatności i zgadzasz się na wskazane w wymienionym dokumencie działania.
16 komentarzy
ADASKOPL
3 października 2015 o 01:3680% prawdy.A po sprawiedliwości przeprowadz sie na ziemie przodków
bogdas
3 października 2015 o 08:33Z Grodna, w moim miasteczku, przebywa dziennie kilkadziesiąt osób.
Większość z nich rozmawia dokładnie jak autor filmiku.
Ten zachwyt i te treści (choćby o obywatelach Księstwa Litewskiego).
Pachnie mi tu propagandą białoruską…
ktośtam
3 października 2015 o 09:48Rozwalił mnie tekstem (9:37) „To co widać na tym filmie to w większości dacze mieszkańców miast” w momencie gdy kamera pokazywała drewniane walące się kilkudziesięcioletnie chałupy.
Jan
3 października 2015 o 12:59„Wysokie ceny wiz do Polski – przekraczają 300 zl.” – cytat
1.Polecam art.z dn.1.lipca 2015r który ukazal się na tym portalu a tresc brzmi mniej więcej tak ” Windowanie cen za polskie wizy przez białoruskie agencje”
2.Karta Polaka – uprawnia do otrzymania za DARMO wizy do Polski długoterminowej i wielokrotnego przekraczania granicy.
3.Co do cen na Bialorusi – nieprawda ze sa podobne lub takie same.Bialorusini w tym roku wydali na zakupy w RP prawie 1mld.zl.Art.budowlane,tekstylia,AGD/RTV oraz zywnosc.
Nie kupowaliby u nas gdyby ceny były podobne.Liczyc tez umia.
4.To ze ktoś ma 4 ha ziemi na Bialorusi nie znaczy ze jest jej wlascicielem.On ja dzierżawi.Na Bialorusi ziemia jest wlasnoscia państwa.O ewentualnej jej sprzedaży decyduje prezydent – pozwolenie wydal chyba dwa lub trzy razy a dotyczyło to………..jego famili.
5.Gospodarka Bialoruska jest powiazana z Rosyjska w 90% i obecne sankcje nalozone na Rosje kosztowaly Backe już pare miliadow $ a to przy braku większych rezerw białoruskiego banku centralnego to tragedia.
5.Wypowiedzi przed kamera osob które maja swiadomosc ze internet przegląda białoruskie KGB sa jakie sa – sa szczęśliwi.
6.Szkoda ze nie pokazano zaopatrzenia wiejskich sklepow oraz tych „tlumow” w hipermarketach w Minsku.
1.Drogi zeczywiscie sa dobre a koszt przejazdu autostrada Brzesc-Minsk kosztuje ok.2$
2.Czysto czy to wies czy miasto.Na smietniczkach i miotłach Backa nie oszczedza.
3.Ludzie sa super zyczliwi i pozytywnie nastawieni do Polakow – w przeciwieństwie do litvusuv czy Ukraincow.
4.Warto pojechać i odwiedzić.
rene
4 października 2015 o 16:10Tak . Jeszcze te peany nad wspaniałością Białoruskich dróg ( i minimalnym ruchu kołowym ) . Komentarz do pomników Lenina …bez komentarza .
Jan
5 października 2015 o 07:20@rene: Jechac i zobaczyć a pomnikow Lenina nikt nie kaze nikomu ogladac .Jak się zobaczy własnymi oczami to nikt potem nikomu „ciemnoty” nie wciśnie.
WSC
7 października 2015 o 00:24Były dobre, za 2$ nie dojedziesz nawet do Berezy. Do Mińska wychodzi 10 i to euro. Wcześniej musisz jeszcze wykupić beltola.
wulgarny
3 października 2015 o 16:33Program niezły, ale te drogi na wsi nie były idealne.
rene
4 października 2015 o 16:21Filmik robi wrażenie propagandowej reklamówki . Zresztą nakręcony według najlepszych kanonów Radzieckiego filmu propagandowego . Tj. świadome wymieszanie faktów i „półprawd” . Z wyrażnym przekazem di widza . ” Białoruś to wolny szczęśliwy kraj , a Polska została wepchnięta w ochydne łapy imperialistów (UE) .
Janek
3 października 2015 o 22:03Propaganda. Dlaczego porównując ceny na Białorusi i w Polsce nic nie powiedział o zarobkach w obu krajach. Nic nie powiedział o problemach Polaków Białorusi. O tym, że w Grodnie tylko jedna szkoła polska i że nie wszyscy rodzice moga tam skierować swych dzieci z powodu braku miejc i klasów, o problemach z podręcznikami. Przytłaczająca większość obywateli Białorusi żyje bardzo biednie. Jeżeli autorowi video tak się tu spodibało niech tu osiedli na stałe, japojadę do Polski, a on niech powraca na ziemie przodków.
Stefuś
3 października 2015 o 23:20Coś jest prawda, coś nie zupełnie prawda, lecz chciał by żeby ten młody człowiek pomieszkał by rok na Białorusi i nie w Mińsku, a właśnie na rejonie Bobrujskim. Jestem piewny,ze opinia jego o takiej świtniej Białorusi bardzo mocno zmieniła się by. Coś podobnie na propagandy trochę, na pewno. Jedno chcę powiedzieć i w czym zgadzam się z autorem – Polska i Biełaruś powinny być jak najbliżej.
rene
4 października 2015 o 16:23Dokładnie . To mi wygląda na propagandówkę …
ltp
3 października 2015 o 23:25Synek zajmnij się uprawą ogórków
olek
4 października 2015 o 09:33powiedział prawdę
obserwator
4 października 2015 o 17:33Za dużo komentarzy politycznych i szydzenia (często z niedopowiedzeniami, bo cała prawda byłaby zbyt niewygodna).
Odnajdzie się jako pomocnik w filmach W.C., a może nawet jego godny następca.
Nowoczesne drogi na Białorusi? Te pokazane niczym nie różnią się od dróg najwyższego stopnia utrzymania w PRL-u. Mieliśmy takich parę tysięcy kilometrów i dało się nimi jeździć całkiem nieźle tym bardziej, że i samochodów było 5 razy mniej.
BTW, kościół w Grodnie niemal jak kopia warszawskiego K. Św. Krzyża, a co do śpiewania w nowogródzkim kościele „Boże coś Polskę”… ciekawe w jakiej wersji pozwala im to śpiewać Łukaszenka, bo chyba nie „Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie”.
Polacy za „żelazną kurtyną”? A czyjaż to wina, skoro nawet przyjęcie Karty Polaka może powodować na Białorusi kłopoty?
Polaków kończą Mickiewicza po… rosyjsku (choć świetnie znają polski). Na Litwie uczą, że Mickiewicz nie był… Polakiem. I jak Mickiewicz miałby nie dzielić?
„Każda wieś wygląda jak skansen. Mieszkańcy dbają o ich pierwotny wygląd.” LOL U nas też mieliśmy w PRL-u same „skanseny” i zmieniło się to od razu, gdy rolnicy dostali kasę na modernizację. Teraz skanseny mamy w… skansenach.
W.C. wymądrza się na temat flag, bo pewnie nie zauważył, że po lewej polską zdjęto z jakiegoś powodu i nie zdążono przywrócić (gdy są dwie polskie i dwie obce, polskie wiesza się na skrajnych pozycjach).
I jacy to Białorusini, skoro nawet w środku kraju gadają na wsi tylko po rosyjsku? Białorusini gniją w więzieniach. Tylko tablice z nazwami miejscowości są tam po białorusku.
„Za Bolszewika było lepiej, bo głodu nie było”? LOL Albo gość bolszewizmu nie pamięta, albo… no nie, przecież dzisiaj na bogatej czystej Białorusi nie ma głodu! 😉
„Pracuj, a będziesz żyć!” To gorzej niż za Hitlera. W Oświęcimiu „praca czyniła wolnym”!
Co do stawek VAT, PIT i CIT, to trzeba byłoby porównać REALNIE płacone podatki, które w Polsce w przypadku wszystkich wynoszą ok. 16% (a PIT dla rodzin wielodzietnych jest efektywnie nawet poniżej 10%, bo są odliczenia per dziecko).
„Czułem się bezpiecznie, bo jest mnóstwo policji”. LOL. Nie dla twojego bezpieczeństwa ona tam stoi. Trzeba było zrobić wywiad z jakimś opozycjonistą może?
Jak jest dużo policji, to PO COŚ tam stoi, prawda? W „bezpiecznych” miejscach jest zbędna.
Gdy ja widzę mnóstwo policji w Polsce, wiem że niedaleko rozgrywany jest mecz. poza tym policji nie widuję niemal wcale, a czuję się bezpiecznie.
Dla przypomnienia nieuświadomionym: poziom cywilizacyjny Białorusi i Ukrainy przed 1989 był wyraźnie wyższy niż Polski, a Białoruś przez wszystkie te lata czerpała zyski z nieludzko taniej ropy i gazy z Rosji (właściwie to z Kazachstanu i częściowo Azerbejdżanu); oczywiście nic za darmo, bo nawet za tę tanią ropę i gaz Białoruś musiała wyzbyć się (czytaj: oddać) całą swoją infrastrukturę energetyczną i nie tylko…
No właśnie… o co chodzi Panie Michale Sikorski z tą „polską propagandą nt. Białorusi”? Nie przypominam sobie, aby gdzieś polskie media mówiły o tym, że na Białorusi jest brudno, niebezpiecznie „dla turysty” i że kierowcy nie przestrzegają prawa.
Jaką TV Pan ogląda, Panie Michale???
Ebola
5 października 2015 o 01:28Nic tylko pozostało ci wypier,,,,dalac na ziemie przodków 🙂 i żyć w tym bardachu , tak na marginesie twoi rodzice w PR;u nie zle sobie radzili ,