• Ukraina
  • Białoruś
  • Rosja
  • Litwa
  • Region Bałtyku
  • Azja i Zakaukazie
  • Na Świecie
  • Historia i Wspomnienia
  • Kultura
  • Podróże po Kresach
  • Wyszukiwarka Kresowa
  • Kalendarium Kresów
    • Styczeń w Historii Kresów
    • Luty w Historii Kresów
    • Marzec w Historii Kresów
    • Kwiecień w Historii Kresów
    • Maj w Historii Kresów
    • Czerwiec w Historii Kresów
    • Lipiec w Historii Kresów
    • Sierpień w Historii Kresów
    • Wrzesień w Historii Kresów
    • Październik w Historii Kresów
    • Listopad w Historii Kresów
    • Grudzień w Historii Kresów
  • Polacy na Wschodzie
  • Biblioteka Kresowa
  • Kuchnia Kresowa
Kresy24.pl – Wschodnia Gazeta Codzienna
  • 18 maj 2026
  • Gazety i Czasopisma Kresowe
    • Archiwum Dziennika Kijowskiego
    • Archiwum Gazety Polskiej Bukowiny
    • Archiwum Głosu Polonii
    • Archiwum Głosu znad Niemna
    • Archiwum Kuriera Galicyjskiego
    • Archiwum Kwartalnika Echa Polesia
    • Archiwum Kwartalnika Krynica
    • Archiwum Magazynu Polskiego
    • Archiwum Monitora Wołyńskiego
    • Archiwum Mozaiki Berdyczowskiej
    • Archiwum pisma Nasze Drogi
    • Archiwum pisma Polacy Donbasu
    • Archiwum pisma Polonia Charkowa
    • Archiwum pisma Wołanie z Wołynia
    • Archiwum Polak na Łotwie
    • Archiwum Polaka Małego
    • Archiwum Polaka w Niemczech
    • Archiwum Słowa Polskiego
    • Archiwum Słowa Życia
    • Archiwum Tęczy Żytomierszczyzny
    • Archiwum Gazety Polak Mały
Kresy24.pl - Wschodnia Gazeta Codzienna
  • Ukraina
  • Białoruś
  • Rosja
  • Litwa
  • Region Bałtyku
  • Azja i Zakaukazie
  • Na Świecie
  • Historia i Wspomnienia
  • Kultura
  • Podróże po Kresach
  • Wyszukiwarka Kresowa
  • Kalendarium Kresów
    • Styczeń w Historii Kresów
    • Luty w Historii Kresów
    • Marzec w Historii Kresów
    • Kwiecień w Historii Kresów
    • Maj w Historii Kresów
    • Czerwiec w Historii Kresów
    • Lipiec w Historii Kresów
    • Sierpień w Historii Kresów
    • Wrzesień w Historii Kresów
    • Październik w Historii Kresów
    • Listopad w Historii Kresów
    • Grudzień w Historii Kresów
  • Polacy na Wschodzie
  • Biblioteka Kresowa
  • Kuchnia Kresowa
Home
SUPERNEWS

Konwój nr 12. Z Rosji jadą nowe „prezenty” dla separatystów

27 sty 2015

– We wtorek z centrum ratunkowego w Noginie wyjedzie kolejna kolumna samochodowa z ładunkiem humanitarnym dla mieszkańców obwodów donieckiego i ługańskiego. To tylko część kolumny do Donbasu, która zostanie sformowana w obwodzie rostowskim – napisało na swojej stronie rosyjskie Ministerstwo ds. Sytuacji Nadzwyczajnych.

Nowy transport wyjechał zaledwie kilka po tym, gdy zawartością poprzednich 11 konwojów na poważnie zainteresowała się Organizacja Narodów Zjednoczonych. Specjalna agencja ONZ ds. kwestii humanitarnych zwróciła się do rosyjskich władz o udostępnienie szczegółowych specyfikacji ładunków zawiezionych do Donbasu.

Władze Ukrainy niejednokrotnie alarmowały, że wszystkie tzw. konwoje humanitarne stanowią jedynie wsparcie dla ugrupowań zbrojnych. Rosyjskie ciężarówki zaopatrują je w broń, amunicję i prowiant. W powrotnej drodze wywożą wyposażenie ukraińskich zakładów przemysłowych oraz ciała zabitych rosyjskich żołnierzy.

Tymczasem „pomoc” dociera na opanowane przez separatystów tereny nie tylko w ciężarówkach. Często wjeżdża na własnych kołach, a nawet – gąsienicach. Pod koniec ub. tygodnia działająca w Donbasie misja obserwacyjna OBWE natrafiła w tzw. Donieckiej Republice Ludowej na czołgi T-80. Sześć takich maszyn bez znaków rozpoznawczych zauważono na szosie niedaleko Makiejewki, gdy jechały na zachód. Wcześniej „armie DRL i ŁRL” takiego sprzętu nie miały – informuje misja w swoim najnowszym sprawozdaniu.

Jednak rosyjscy eksperci mówią, że obserwatorzy mogli się pomylić. – Bez dokumentacji foto i wideo dość trudno jest mówić o tym, że armia DRL ma T-80. Wcześniej czołgi tego typu nie były zauważone w strefie działań zbrojnych po żadnej ze stron – uważa komentator portalu lenta.ru, płk. Wiktor Murachowski. – Człowiek nieprzygotowany, nieobeznany z radzieckim sprzętem pancernym łatwo może pomylić T-80, szczególnie w wersji T-80 UD produkcji ukraińskiej z czołgiem T-64 późniejszych modyfikacji.

Kresy24.pl

< Idź pod prąd Zobacz inny >
Ważne? Ciekawe? Podaj dalej:

Nie przegap w tym temacie:

Default ThumbnailTerroryści naruszyli rozejm Default ThumbnailNiemcy, Francuzi, Czesi i Słowacy masowo walczą w oddziałach separatystów! Default ThumbnailW Ałczewsku pochowali Mozgowoja i jego kamratów (WIDEO)
  • Tagi
  • Donbas
  • separatyści
  • wojna
  • wojna na Ukrainie

16 komentarzy

  1. dzikidzik
    21 lutego 2015 o 22:36 Odpowiedz

    A gdzie partyzantka i koktajle Mołotowa? Zaminować koleje,aby ten ruski agresor nie mógł bezkarnie przemieszczać się. Tam nie ma kto walczyć?Czy poddaliście się.

  2. iwan
    19 lutego 2015 o 21:48 Odpowiedz

    zleciały się putinowskie wszy i nadaja puti dobry ukraincy to banderowcy

  3. ireneusz50
    27 stycznia 2015 o 10:07 Odpowiedz

    bojownicy Ługańska i Donbasu nie są separatystami tylko wyzwolicielami, to oni wesprą pozostałych ukraińców którzy wyzwolą cała Ukrainę z pod okupacji i terroryzmu zbrodniarzy Poroszenki, Jaceniuka i pozostałego robactwa, przywrócą Ukrainie konstytucyjny ład i porządek.

    1. dred
      27 stycznia 2015 o 11:12 Odpowiedz

      Ireneuszu żopa Tebia waniajet

    2. Marek
      27 stycznia 2015 o 11:20 Odpowiedz

      Po tych twoich “wyzwolicielach” w Krematorsku i Słowiańsku pozostały świadectwa: groby z “wyzwolonymi” przez nich Ukraińcach z poderżniętymi gardłami, przestrzelonymi głowami, związanymi z tyłu rękami. Wczoraj był film jak twoi “wyzwoliciele” traktują jeńców… Można je spokojne puszczać na stronach Państwa Islamskiego! Niczym się nie różnią. Np zabijaniem jeńców… Okupowany to jest twój chory umysł ruską propagandą. Choć kto wie. Może Ci za te pianie bredni po prostu płacą… A teraz napisz, że jestem UKREM.. Tylko, że z Ukrainą mam tyle wspólnego co ty z posiadaniem rozumu ruski kolaborancie. Znajdź dobrego psychiatrę to zrobi ci ład i porządek z głową.

      1. Paweł
        27 stycznia 2015 o 12:47

        To są kłamstwa! Zapytaj Pana Aleksandra Sz.! On Ci wytłumaczy, że to tylko kolejne kłamstwo banderowskiej propagandy. A Ksiądz I.-S. wyjaśni Ci, że banderowcy sami się wymordowali, żeby oczernić Rosjan tak, jak Azerowie w 1905, w 1918 i w 1992 sami wymordowali swoich cywili, żeby oczernić Ormian.

        NIECH ŻYJE WIELKA ARMENIA !
        NIECH ŻYJE WIELKA ROSJA !

    3. Robin
      27 stycznia 2015 o 11:32 Odpowiedz

      ireneusz50 , ty chyba ze szpitala psychiatrycznego uciekłeś, albo jesteś zwykłym bolszewikiem lubiącym kraść i mordować.

    4. many
      27 stycznia 2015 o 11:39 Odpowiedz

      Na pewno tak będzie. A potem przyjdą wyzwolić nas, a ty będziesz im korygował namiary na cele.

    5. Wujek Bob
      27 stycznia 2015 o 12:06 Odpowiedz

      Tak, dokładnie jak Wehrmacht w ’39 wyzwolił Polskę spod sanacyjnej okupacji, albo jak bratnie wojska Układu Warszawskiego uratowały Czechosłowację w ’68, kiedy do władzy dobrali się dubczekowscy zbrodniarze…
      Idź siać swoją kremlowską propagandę gdzieś indziej – to nie Onet, tutaj nie ma głupich by uwierzyć w te brednie.

    6. mania
      27 stycznia 2015 o 13:40 Odpowiedz

      ireneusz, czy wy wszyscy w tej raSSeji jesteście paranoikami? O jakim robactwie piszesz? To wy jesteście hienami, zbrodniarzami wojennymi, twoja przeklęta faszystowska raszka. Od kiedy to faszystowscy mordercy są wyzwolicielami? U was, jak w żadnym kraju, po wojnie, odbudował się faszystowski nacjonalizm. Na pewno posiadasz wiedzę na temat faszystowskich marszy pod nosem putina? Wyzwalajcie lepiej siebie ze swojego szowinizmu. I nie troszcz się tak o Ukrainę. Ona sama sobie poradzi z takimi bandyckimi śmieciami. To kraj, w którym rodzą się patrioci, silny i hardy. Ale wy mylicie nacjonalistyczny patriotyzm ze swoim szowinizmem i faszyzmem. Akurat ich nacjonalizm nie ma nic z tym wspólnego, oni walczą tylko o swoją niepodległość. Śmierć moskalam!

    7. mania
      27 stycznia 2015 o 13:49 Odpowiedz

      Cyt.”bojownicy Ługańska…są wyzwolicielami” – szczególnie tacy, jak bezzębny, zbirowaty motorolka, czy givi. Narkomani, alkoholicy i psychopatyczni mordercy. To przedstawiciele najjaśniejszej noworaSSeji.

    8. Polak nr 1
      27 stycznia 2015 o 18:34 Odpowiedz

      Wyrazy współczucia widocznie jesteś dzieckiem patologicznej Rosyjskiej rodziny ,nie stety alkohol przeżera szare komórki odpowiedzialne za myślenie widocznie jest to dziedziczne .Bo czytając twoje wypociny odnoszę wrażenie że problem z alkoholem w twojej rodzinie trwa od kilku pokoleń ty Rosyjska gnido bez rozumu.

  4. moniu59
    27 stycznia 2015 o 10:00 Odpowiedz

    Gdzie partyzantka Ukraińska ? Z 2-4 pojazdy powinny byś unieruchomione .

    1. Marek
      27 stycznia 2015 o 11:22 Odpowiedz

      Wystarczy, że “unieruchamiają” kilku ważniejszych bandytów… Nawet kobra bez głowy nie jest groźna.

  5. moniu59
    27 stycznia 2015 o 09:58 Odpowiedz

    To co obserwatorzy pojechali tam na rekonesans ? Bez kamer ,bez przekazu satelitarnego ?

  6. maro
    27 stycznia 2015 o 09:31 Odpowiedz

    nawet jak widzieli z OBWE te czolgi to pewnie sie pomylili,skad by mialy byc tam ruskie czolgi?hahaha
    nawet z OBWE chca idiotow ruskie terrorysci zrobic.a konwoje sa potrzebne bo nie maja juz czym strzelac separatysciterrorysci

Dodaj swój komentarz Anuluj pisanie odpowiedzi

Uwaga! Komentarze naruszające prawo będą usuwane, a dane autorów - przekazywane organom ścigania.

Najnowsze wiadomości
Andrzej Poczobut uwolniony!

Andrzej Poczobut uwolniony!

Kresy24.pl zawieszają działalność. Mimo milionów czytelników. Oto powód

Kresy24.pl zawieszają działalność. Mimo milionów czytelników. Oto powód

Trump: Z niecierpliwością czekam na Łukaszenkę w USA

Trump: Z niecierpliwością czekam na Łukaszenkę w USA

Burza po słowach prezesa: Rheinmetall tłumaczy się Ukraińcom

Burza po słowach prezesa: Rheinmetall tłumaczy się Ukraińcom

MSZ RP: Nigdy nie zaakceptujemy Białorusi jako części ruskiego miru

MSZ RP: Nigdy nie zaakceptujemy Białorusi jako części ruskiego miru

Zdrada i terroryzm. Fico ma poważne kłopoty

Zdrada i terroryzm. Fico ma poważne kłopoty

W Rosji zabierają ludziom wypłaty! Potrzebne na wojnę

W Rosji zabierają ludziom wypłaty! Potrzebne na wojnę

Poparcie dla Putina ostro w dół! Najgorszy wynik od początku wojny

Poparcie dla Putina ostro w dół! Najgorszy wynik od początku wojny

W ruskim mirze bez zmian. Zamiast leku na raka, ulepszyli narzędzie zabijania. Już produkują

W ruskim mirze bez zmian. Zamiast leku na raka, ulepszyli narzędzie zabijania. Już produkują

Ukraina i Arabia Saudyjska zawarły porozumienie wojskowe

Ukraina i Arabia Saudyjska zawarły porozumienie wojskowe

© Kresy24.pl 2018. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.  Kontakt | Polityka prywatności
Produkcja: Fundacja Wolność i Demokracja