W Drohobyczu, mimo trwającej wojny z Rosją, odbył się projekt literacko-artystyczny poświęcony Brunonowi Schulzowi pt. „Druga jesień”. W tym roku przypada również 130. rocznica urodzin pisarza. Więcej, pisze Konstanty Czawaga z „Nowego Kuriera Galicyjskiego”.
– Najważniejszy powód, dlaczego „Druga jesień”, bo drugie życie. Drugie życie dla Schulza, drugie życie dla zaginionej kultury żydowskiej, drugie życie dla Drohobycza tego, które Schulz nazwał, że to jest osobliwa prowincja i że to jest miasto jedyne na świecie – powiedziała dla naszego portalu dr Wira Meniok, kierownik Polonistycznego Centrum Naukowo-Informacyjnego w Drohobyczu. – I że to jest wybrana kraina. Właśnie drugie życie dla niego, życie po śmierci i to o czym on przypomina nam.
Spotkanie ekumeniczne w miejscu tragicznej śmierci Brunona Schulza rozpoczęło „Drugą jesień”. Modlono się też w intencji innych wybitnych Polaków, Ukraińców i Żydów, związanych z Drohobyczem również żołnierzy ukraińskich.
Pełna relacja z wydarzenia na stronie „Nowego Kuriera Galicyjskiego”.
Dodaj komentarz
Uwaga! Nie będą publikowane komentarze zawierające treści obraźliwe, niecenzuralne, nawołujące do przemocy czy podżegające do nienawiści!