Powracajcie do Ojczyzny!

21 grudnia 2016

Symbolicznie tym dniem chcielibyśmy rozpocząć repatriację taką, jaka od dawna powinna mieć miejsce – przywitał 150 repatriantów z Kazachstanu na lotnisku wojskowym w Warszawie wicepremier Mateusz Morawiecki.

Założenia nowej ustawy repatriacyjnej rząd przedstawił w styczniu. Do kraju będzie mogło wrócić po jej przyjęciu ok. 10 tys. osób zamieszkujących azjatycką część byłego . Pierwszeństwo w powrocie mają mieć osoby represjonowane oraz ich potomkowie wraz z małżonkami i dziećmi. Program obowiązywałby przez 10 lat.


Rząd zakłada dwie drogi repatriacji: na dotychczasowych zasadach, czyli zaproszenia samorządu oraz nową, w formie pomocy organizowanej przez władze centralne. W tym przypadku repatrianci mieliby zapewnione pół roku w ośrodku pobytu, kolejny rok utrzymania i wynajem mieszkania. Przybyłym do ojczyzny przysługiwałyby świadczenia w formie zasiłku: transportowego, na zagospodarowanie, szkolnego, na wynajem mieszkania.

Kresy24.pl


Podziel się tym z innymi. Udostępnij na:
Tagi:

Komentarze nawołujące do przemocy, zawierające zniesławienia, wulgaryzmy, groźby karalne lub spam będą usuwane. Również wpisy osób podających nieprawdziwy email.

4 odpowiedzi Powracajcie do Ojczyzny!

 1. mcdale Odpowiedz

  21 grudnia 2016 w 12:04

  sprowadzic wszystkich Polakow i osoby polskiego pochodzenia Z Kazachstanu TERAZ A NII CZEKAC KOLEJNE LATA

 2. miki Odpowiedz

  22 grudnia 2016 w 00:09

  Bravo! Powiem szczerze jak dzisiaj widziałem migawki wzruszyłem się . Nareszcie. I żeby była jasność to nie Polska jest im potrzebna ,ale jeszcze bardziej oni są Polsce potrzebni. Muszą uświadamiać najlepiej w mediach ogólnopolskich jakie mamy szczęście że żyjemy u siebie, że możemy budować swój wspaniały kraj, mówić w swoim języku, pielęgnować naszą wiarę , tradycję, historię. A takiej historii to inni mogą nam tylko pozazdrościć. Trzeba wrócić do korzeni bo warto. Wiedzą to emigranci którzy wiele lat byli poza Ojczyzną, a ci wysiedlani siłą w szczególności są tego świadomi jaki to skarb być u siebie w domu i mieć możliwość dowolnie go kształtować .

 3. Wlodek Odpowiedz

  6 stycznia 2017 w 02:15

  A ja bedac obywatelem Polski z dziada pradziada proszac o nadanie obywatelstwa swojemu synowi otrzymalem prztyczka w nos – szkoda pisac

 4. Wlodek Odpowiedz

  6 stycznia 2017 w 02:17

  a teraz przygotowuje sie sam do przyjecia innego obywatelstwa bo po co wiazac sie z takim krajem , ktory tak postepuje ze swoimi obywatelami

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *