W nocy Rosja zaatakowała Ukrainę, a konkretnie obwód odeski, za pomocą dronów, powodując uszkodzenia infrastruktury energetycznej i opóźnienia w kursowaniu pociągów. Poinformowały o tym Koleje Ukraińskie.
Zgodnie z oświadczeniem, nocny ostrzał spowodował przerwy w dostawie prądu na czterech odcinkach linii. Nie było ofiar śmiertelnych, ale infrastruktura została uszkodzona.
Od godziny 8:00 rano pociągi są kontynuowane z wykorzystaniem rezerwowych lokomotyw spalinowych. Odnotowano opóźnienia dla wielu pociągów.
Ponadto w związku ze zniszczeniami infrastruktury energetycznej, czasowo wstrzymane jest kursowanie pociągów podmiejskich w obwodzie odeskim.
Według szefa Odeskiej Obwodowej Administracji Państwowej Ołeha Kipera, wróg zaatakował obwód odeski dronami szturmowymi. Poinformował, że jednostki obrony przeciwlotniczej odpierały atak wroga, którego celem była infrastruktura cywilna w regionie, przez około dwie godziny. Pomimo aktywnej obrony przeciwlotniczej, w wyniku ataku uszkodzone zostały transformatory w obiekcie infrastruktury transportowej, powodując pożar. Państwowa Służba ds. Sytuacji Nadzwyczajnych ugasiła pożar. Nikt nie został ranny.
Opr. TB, t.me/UkrzalInfo, t.me/odeskaODA
Dodaj komentarz
Uwaga! Nie będą publikowane komentarze zawierające treści obraźliwe, niecenzuralne, nawołujące do przemocy czy podżegające do nienawiści!