Funkcjonariusze wkroczyli w nocy ze środy na czwartek do mieszkań kandydatów opozycji protestujących przeciwko niedopuszczeniu ich do wyborów lokalnych i zabrali ich na przesłuchania.
Przypomnijmy, że wczoraj zatrzymano i skazano lidera rosyjskiej opozycji Aleksieja Nawalnego za nawoływanie do udziału w demonstracji w sobotę.
W sumie policja weszła do mieszkań czterech protestujących kandydatów, a pozostali dostali telefonicznie wezwania na przesłuchanie.
Kandydatka Liubow Sobol powiedziała, że po nocnym telefonie odmówiła stawienia się na komisariacie. Podobnie inny działacz Iwan Żdanow odmówił zeznań powołując się na konstytucyjne prawo umożliwiające odmowę zeznań przeciwko sobie.
Kolejny opozycyjny polityk Dmitrij Gudkow powiedział, że funkcjonariusze weszli do jego mieszkania, zabrali komputery i pendrive’y.
Jak podawaliśmy wczoraj, Komitet Śledczy Federacji Rosyjskiej wszczął śledztwo w sprawie domniemanego nawoływania do nielegalnego zgromadzenia.
Dodaj komentarz
Uwaga! Nie będą publikowane komentarze zawierające treści obraźliwe, niecenzuralne, nawołujące do przemocy czy podżegające do nienawiści!