W liczącym 200 stron piśmie są m.in. artykuły o tzw. zbiorze zastrzeżonym, w tym o odtajnionych dokumentach dot. wywiadu PRL w Rzymie. Czytelnicy poznają też fragmenty nieznanego do tej pory pamiętnika babci „Inki”.
„Biuletyn IPN kierujemy do osób zainteresowanych najnowszą historią Polski. Chcemy dotrzeć do dojrzałego czytelnika – bez względu na wiek, profesję, środowisko – rozumiejącego konieczność wpisania się w długi ciąg pokoleń wiernych wartościom łacińskiej cywilizacji, w której trwamy od 1050 lat” – podkreślił w słowie do czytelników prezes IPN Jarosław Szarek. Wyraził też nadzieję, że „Biuletyn IPN” wpisze się w potrzeby młodego pokolenia, które w ostatnich latach coraz bardziej interesuje się historią Polski.
Liczący 200 stron „Biuletyn IPN” będzie dostępny od wtorku w placówkach Poczty Polskiej, w sieci EMPiK oraz w księgarniach IPN. Do pisma dołączona jest płyta DVD z filmem „Człowiek Boga” o ks. Władysławie Bukowińskim.
Pierwszy numer „Biuletynu IPN” ukazał się w lutym 2001 r. Przez dekadę pismo było najbardziej rozpoznawalną marką Instytutu Pamięci Narodowej. Po grudniu 2011 r. biuletyn zastąpiono czasopismem „Pamięć.pl”, również adresowanym do miłośników historii (miesięcznik ten był związany z portalem edukacyjnym IPN). (WIĘCEJ)
Kresy24.pl/Dzieke.pl (PAP)
Dodaj komentarz
Uwaga! Nie będą publikowane komentarze zawierające treści obraźliwe, niecenzuralne, nawołujące do przemocy czy podżegające do nienawiści!