• Ukraina
  • Białoruś
  • Rosja
  • Litwa
  • Region Bałtyku
  • Azja i Zakaukazie
  • Na Świecie
  • Historia i Wspomnienia
  • Kultura
  • Podróże po Kresach
  • Wyszukiwarka Kresowa
  • Kalendarium Kresów
    • Styczeń w Historii Kresów
    • Luty w Historii Kresów
    • Marzec w Historii Kresów
    • Kwiecień w Historii Kresów
    • Maj w Historii Kresów
    • Czerwiec w Historii Kresów
    • Lipiec w Historii Kresów
    • Sierpień w Historii Kresów
    • Wrzesień w Historii Kresów
    • Październik w Historii Kresów
    • Listopad w Historii Kresów
    • Grudzień w Historii Kresów
  • Polacy na Wschodzie
  • Biblioteka Kresowa
  • Kuchnia Kresowa
Kresy24.pl – Wschodnia Gazeta Codzienna
  • Gazety i Czasopisma Kresowe
    • Archiwum Dziennika Kijowskiego
    • Archiwum Gazety Polskiej Bukowiny
    • Archiwum Głosu Polonii
    • Archiwum Głosu znad Niemna
    • Archiwum Kuriera Galicyjskiego
    • Archiwum Kwartalnika Echa Polesia
    • Archiwum Kwartalnika Krynica
    • Archiwum Lwowskich Spotkań
    • Archiwum Magazynu Polskiego
    • Archiwum Monitora Wołyńskiego
    • Archiwum Mozaiki Berdyczowskiej
    • Archiwum pisma Nasze Drogi
    • Archiwum pisma Polacy Donbasu
    • Archiwum pisma Polonia Charkowa
    • Archiwum pisma Wołanie z Wołynia
    • Archiwum Polak na Łotwie
    • Archiwum Polaka Małego
    • Archiwum Polaka w Niemczech
    • Archiwum Słowa Polskiego
    • Archiwum Słowa Życia
    • Archiwum Tęczy Żytomierszczyzny
    • Archiwum Gazety Polak Mały
Kresy24.pl - Wschodnia Gazeta Codzienna
  • Ukraina
  • Białoruś
  • Rosja
  • Litwa
  • Region Bałtyku
  • Azja i Zakaukazie
  • Na Świecie
  • Historia i Wspomnienia
  • Kultura
  • Podróże po Kresach
  • Wyszukiwarka Kresowa
  • Kalendarium Kresów
    • Styczeń w Historii Kresów
    • Luty w Historii Kresów
    • Marzec w Historii Kresów
    • Kwiecień w Historii Kresów
    • Maj w Historii Kresów
    • Czerwiec w Historii Kresów
    • Lipiec w Historii Kresów
    • Sierpień w Historii Kresów
    • Wrzesień w Historii Kresów
    • Październik w Historii Kresów
    • Listopad w Historii Kresów
    • Grudzień w Historii Kresów
  • Polacy na Wschodzie
  • Biblioteka Kresowa
  • Kuchnia Kresowa

McCain i Schwarzenegger ostro krytykują Trumpa za spotkanie z Putinem

17 lipca, 2018 Rosja, SUPERNEWS

To, że prezydent USA jest krytykowany przez opozycyjnych demokratów i lewicowo-liberalne media po spotkaniu z Putinem, nie jest zaskoczeniem. Ale Trumpa skrytykowali też znani i wpływowi politycy z obozu prezydenta. Szczególnie fakt, że prezydent USA za dobrą monetę przyjął tłumaczenia Putina, że Rosja nie mieszała się w amerykańską politykę, podczas gdy w tej sprawie postawiono już zarzuty i w związku z nią zostały nałożone sankcje amerykańskie na Rosję.

Jak wiadomo, Schwarzenegger to były gubernator Kaliforni z ramienia republikanów (poza tym aktor), a McCain to wpływowy senator republikański, którego głos w sprawach międzynarodowych, a szczególnie w odniesieniu do relacji z Rosją, waży na amerykańskiej scenie politycznej i w amerykańskich mediach. Obaj często krytykują Trumpa, mimo że są z tej samej partii, ale teraz ich krytyka była szczególnie mocna.

 

Schwarzenegger na portalu społecznościowym zamieścił filmik, w którym powiedział, że prezydent Donald Trump na konferencji prasowej z prezydentem Rosji “sprzedał wywiad, wymiar sprawiedliwości i swój kraj”. -Stał pan tam jak tuman, jak młodociany fan. Zastanawiałem się, kiedy poprosi o autograf lub selfie czy coś w tym rodzaju – stwierdził. – Podczas tej konferencji prasowej dosłownie sprzedał pan naszą wspólnotę wywiadowczą, nasz system sprawiedliwości, a przede wszystkim nasz kraj.  Jest pan prezydentem Stanów Zjednoczonych, nie powinien pan tego robić. Co się z panem dzieje? Co stało się ze słowami, silnymi słowami, siłą Ronalda Reagana, który stał przy murze berlińskim i powiedział do Gorbaczowa: “Zburz pan ten mur” Co się z tym wszystkim stało?

– Żaden prezydent nie poniżył się tak nikczemnie przed tyranem (…). Nie tylko prezydent Trump zawiódł, nie mówiąc prawdy o naszym przeciwniku; ale też, mówiąc do świata w imieniu Ameryki, nasz prezydent nie bronił tego, co czyni nas tym, kim jesteśmy – republiką ludzi wolnych – powiedział z kolei senator John McCain.

Tymczasem w USA zatrzymano 29-letnią Rosjankę Marię Butinę przebywającą w za Oceanem na wizie studenckiej. Podejrzana jest o to, że na zlecenie rosyjskiego wywiadu budowała wpływy w środowiskach republikańskich i konserwatywnych i infiltrowała amerykańskie organizacje, głównie National Rifle Assocation, organizację zwolenników nieograniczonego dostępu do broni palnej, która (choćby poprzez finanse przekazywane na kampanie) ma spory wpływ na “agendę” republikańskich polityków. Informacje miała przekazywać wysoko do Moskwy. Działała też, według podanych przez sąd w Waszyngtonie informacji ze śledztwa, na rzecz zbliżenia z Rosją innej organizacji wyborców republikańskich, Conservative Political Action Conference

Według prokuratury, kobieta była “aktywna w promowaniu rosyjskich interesów w polityce amerykańskiej”, działać miała między innymi na rzecz złagodzenia sankcji amerykańskich nałożonych na Rosję po agresji na Ukrainę w 2014 roku. Pojawiała się na wiecach podczas kampanii Trumpa na prezydenta, pytając go na przykład o kwestię sankcji.

Polecenia miał jej wydawać wysoko postawiony członek rosyjskich władz, wcześniej deputowany i wysoko postawiony urzędnik rosyjskiego banku centralnego. Według amerykańskich mediów może chodzić o niejakiego Aleksandra Torszyna, który jest jednocześnie rosyjskim oligarchą. Jako rezydent w USA został członkiem NRA.

 

 

Butina miała też angażować w różne inne inicjatywy konserwatystów amerykańskich, np. mające długą tradycję spotkania modlitewne i różne kolacje w Waszyngtonie i Nowym Jorku, poświęcone amerykańskiej “przyjaźni i dialogowi”. Miała również od 2016 pośredniczyć w kontaktach między wysoko postawionymi amerykańskimi oficjelami i Kremlem, wykorzystując do tego wpływy w NRA.

Butina została aresztowana 15 lipca tego roku, ale dopiero wczoraj zostało to ujawnione. Oskarżono ją o współudział w spisku przeciwko USA i nielegalną działalność jako niezarejestrowany “zagraniczny agent”.

Oprac. MaH, forsal.pl, rferl.org

fot. CC BY 2.0

 

  • Tagi
  • Donald Trump
  • Helsinki
  • McCain
  • Putin
  • Russia Gate
  • służby specjalne
  • Stany Zjednoczone
Facebook Twitter Google+ LinkedIn Pinterest
Next article Podejrzenia o infiltrację misji OBWE w Donbasie przez Rosjan
Previous article Maradona: Najpierw się z Aleksandrem Łukaszenką sfotografuję, a następnie, mam nadzieję, zostanie on kibicem naszego klubu

Powiązane Wiadomości

29 marca w Historii Kresów Historyczne Kalendarium Kresowe

29 marca w Historii Kresów

28 marca w Historii Kresów Historyczne Kalendarium Kresowe

28 marca w Historii Kresów

Poparcie dla Putina ostro w dół! Najgorszy wynik od początku wojny Rosja

Poparcie dla Putina ostro w dół! Najgorszy wynik od początku wojny

No to Waszyngton „zamieszał” w regionie. Litwa mięknie ws. Białorusi Białoruś

No to Waszyngton „zamieszał” w regionie. Litwa mięknie ws. Białorusi

Z granicy na front. Deportowani Ukraińcy są wcielani do armii SUPERNEWS

Z granicy na front. Deportowani Ukraińcy są wcielani do armii

Moskwa podnosi larum: Odbierają nam gazociągi! Rosja

Moskwa podnosi larum: Odbierają nam gazociągi!

Dodaj komentarz

Uwaga! Nie będą publikowane komentarze zawierające treści obraźliwe, niecenzuralne, nawołujące do przemocy czy podżegające do nienawiści! Anuluj

Najnowsze Wiadomości
Kresy24.pl zawieszają działalność. Mimo milionów czytelników. Oto powód

Kresy24.pl zawieszają działalność. Mimo milionów czytelników. Oto powód

Trump: Z niecierpliwością czekam na Łukaszenkę w USA

Trump: Z niecierpliwością czekam na Łukaszenkę w USA

Burza po słowach prezesa: Rheinmetall tłumaczy się Ukraińcom

Burza po słowach prezesa: Rheinmetall tłumaczy się Ukraińcom

MSZ RP: Nigdy nie zaakceptujemy Białorusi jako części ruskiego miru

MSZ RP: Nigdy nie zaakceptujemy Białorusi jako części ruskiego miru

Zdrada i terroryzm. Fico ma poważne kłopoty

Zdrada i terroryzm. Fico ma poważne kłopoty

W Rosji zabierają ludziom wypłaty! Potrzebne na wojnę

W Rosji zabierają ludziom wypłaty! Potrzebne na wojnę

Poparcie dla Putina ostro w dół! Najgorszy wynik od początku wojny

Poparcie dla Putina ostro w dół! Najgorszy wynik od początku wojny

W „ruskim mirze” bez zmian. Zamiast leku na raka i współpracy, ulepszyli narzędzie do zabijania. Właśnie trafiło do produkcji

W „ruskim mirze” bez zmian. Zamiast leku na raka i współpracy, ulepszyli narzędzie do zabijania. Właśnie trafiło do produkcji

Ukraina i Arabia Saudyjska zawarły porozumienie wojskowe

Ukraina i Arabia Saudyjska zawarły porozumienie wojskowe

Miedwiediew przyjechał. Uderzajcie!

Miedwiediew przyjechał. Uderzajcie!

  • Projekt był finansowany ze środków Ministerstwa Spraw Zagranicznych w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2023. Zobacz licencję
  • Back to top
© Weekly News 2017. All rights reserved.
Produced by Mip Themes
Przejdź do treści
Otwórz pasek narzędzi Dostępność

Dostępność

  • Powiększ tekstPowiększ tekst
  • Pomniejsz tekstPomniejsz tekst
  • Skala szarościSkala szarości
  • Odwrócone koloryOdwrócone kolory
  • Jasne tłoJasne tło
  • Podświetl linkiPodświetl linki
  • Czytelna czcionkaCzytelna czcionka
  • Resetuj Resetuj