„Działania Rosji to kombinacja hakowania i ujawniania skradzionych informacji, która łączy w sobie elementy wywiadu radioelektronicznego z wojną informacyjną. To nowy rodzaj hybrydowego zagrożenia i bardzo poważne wyzwanie”.
O agresywnej polityce Rosji w cyberprzestrzeni, Edwardzie Snowdenie, Wikileaks oraz problemach wojny informacyjnej mówi w wywiadzie dla Cyberdefence24.pl Edward Lucas, dziennikarz „The Economist”.
– Myślę, że w niektórych przypadkach powrót do maszyn do pisania czy pisania ręcznego może być opłacalny ze względów bezpieczeństwa. Nie wszystkie informacje muszą zostać zapisane w postaci cyfrowej. Uważam, że powinniśmy się nad tym zastanowić – sugeruje Lucas.
– Nosimy ze sobą nasze telefony komórkowe cały czas. Nie musimy. Nie przywiozłem ze sobą mojego telefonu komórkowego tutaj do Warszawy, aby od niego odpocząć. Spędziłem 3 czy 4 dni bez mojego telefonu. Nie jest to bardzo wygodne, ale jest to przydatne ćwiczenie. Nie ma prawa, które nakazywałoby być online 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Całkiem dobrym pomysłem jest właśnie, żeby nie być – podpowiada dziennikarz „The Economist”. (WIĘCEJ)
Zachęcamy do komentowania materiału na naszym oficjalnym fanpage’u: https://www.facebook.com/semperkresy/
Kresy24.pl
2 komentarzy
Szachrajew
28 listopada 2016 o 08:39Tu jest ciekawy artykuł o tym czym jest dzisiejsza Rosja Putina.
„Financial Times o związkach rosyjskich dyplomatów z węgierskimi neonazistami”
FT сообщила о связях российских дипломатов с венгерскими неонацистами
http://www.rbc.ru/politics/28/11/2016/583b54a09a794771a63505af?from=main
SyøTroll
28 listopada 2016 o 08:41Co poradzić na to, że w dziedzinie wywiadu informatycznego, Rosjanie, Izraelczycy czy Chińczycy są lepsi od Amerykanów i Europy. Są dwie drogi: primo – można zrezygnować z korzystania ze zdobyczy technologicznych, secundo – wyszkolić własne siły.