
Zdjęcie: TASS/Sąd Miejski w Moskwie
Uwięziony przez Kreml terrorysta Igor Striełkow (Girkin) ogłosił całkowitą utratę wpływów Moskwy na obszarze postsowieckim.
— Decyzja Mołdawii o wycofaniu się z traktatów WNP stanowi kolejny dowód na to, że Moskwa całkowicie utraciła autorytet i wpływy na obszarze postsowieckim – napisał znany rosyjski Z –patriota i zbrodniarz wojenny Igor Striełkow (Girkin) w liście opublikowanym przez swoich kamratów, donosi Dialog.UA.
Funkcjonariusz służb bezpieczeństwa obwinia za to Kreml, twierdząc, że w próbie wywierania wpływu na były Związek Radziecki, Kreml polegał na najbardziej odrażające persony.
„Wszystko to przekładało się na ciągłe rozdzielanie pieniędzy państwowych, ciągłe rujnowanie skarbu państwa, czego skutki były nie tylko zerowe, ale wręcz negatywne. Teraz zbieramy tego owoce… Wpływy Rosji w Mołdawii, Kazachstanie i wielu innych byłych republikach, które formalnie nadal należą do WNP, zostały utracone, jeśli nie bezpowrotnie, to praktycznie całkowicie” – pisze Striełkow.
Stwierdził, że obecnie w krajach WNP nie ma rosyjskiego lobby. Są tylko „oszuści”, którzy biorą pieniądze od Kremla i nic nie robią, by wzmocnić Moskwę.
Wcześniej w przesłanym liście napisał, że bezczelne kłamstwa rosyjskiego dowództwa wojskowego na temat zdobycia Kupjańska są oznaką załamania się dowództwa i kontroli nad rosyjskimi siłami zbrojnymi.
Zauważył, że kłamstwa na temat sukcesów na froncie są dość powszechne w rosyjskich siłach zbrojnych. Jednak fakt, że są one rozpowszechniane na najwyższych szczeblach, jest apogeum bezczelności.
„Szef Sztabu Generalnego albo nie ma wiarygodnych informacji o rzeczywistej sytuacji na froncie, albo wręcz dezinformuje kierownictwo kraju i ludność. To gorsze niż skandal. To załamanie się dowodzenia i kontroli wojskowej” – napisał Striełkow.
Zażądał natychmiastowego aresztowania Gierasimowa. Stwierdził, że sam fakt, iż generał pozostaje na wolności po publicznym ujawnieniu kłamstw, świadczy o upadku władzy państwowej w Rosji. Według Strelkowa, Gierasimow pozostał na stanowisku nie ze względu na swój profesjonalizm, lecz ze względu na swoją absolutną lojalność i brak zagrożenia dla reżimu.
wa/dialog.ua










Dodaj komentarz
Uwaga! Nie będą publikowane komentarze zawierające treści obraźliwe, niecenzuralne, nawołujące do przemocy czy podżegające do nienawiści!