Prezydent USA Donald Trump szacuje, że za około sześć miesięcy będzie można się przekonać, czy wprowadzone wczoraj sankcje USA wpłyną na Rosję.
Zapytany przez dziennikarza w Białym Domu, czy Władimir Putin myli się, twierdząc, że Rosja nie podlega amerykańskim sankcjom, i że nie będzie to miało poważnego wpływu na rosyjską gospodarkę, Trump odpowiedział:
Cieszę się, że tak myśli. To dobrze. Dam ci znać za sześć miesięcy. Zobaczymy, jak pójdzie.
Rosyjska gazeta Kommiersant zacytowała wypowiedź rosyjskiego dyktatora Władimira Putina, który stwierdził, że nowe sankcje USA nie będą miały znaczącego wpływu na rosyjską gospodarkę.
„Tak, one (sankcje – red.) są dla nas poważne, oczywiście, to jasne. I będą miały pewne konsekwencje, ale nie będą miały znaczącego wpływu, zwłaszcza na nasz dobrobyt gospodarczy” – przekonywał Putin.
Wyjaśnił, że sankcje USA negatywnie wpłyną na stosunki rosyjsko-amerykańskie. Putin skarżył się również, że jest to akt wrogości i próba wywarcia presji na Rosję.
W nocy 23 października Departament Skarbu USA ogłosił nowe sankcje przeciwko Rosji, chcąc zmusić dyktatora Władimira Putina do podjęcia negocjacji z Ukrainą.
Ograniczenia dotknęły rosyjskich gigantów, takich jak Rosnieft i Łukoil, a także dużą liczbę ich spółek zależnych.
Ponadto, 23 października Unia Europejska zatwierdziła nowy pakiet sankcji wobec Rosji. Przewiduje on całkowite wstrzymanie importu rosyjskiego LNG od 2027 roku.
ba










1 komentarz
Garfield
24 października 2025 o 09:05Putin ma całkowitą rację. Nie będą miały wpływu na dobrobyt gospodarczy. Bo go po prostu nie ma.