„Jest wiele plotek na temat zdrowia prezydenta Putina, ale o ile wiemy, jest zbyt zdrowy” – powiedział William Burns podczas przemówienia na forum bezpieczeństwa w Aspen. Zastrzegł, że jego słowa nie stanowią oficjalnego stanowiska wywiadu.
Burns dodał, że plany rosyjskiego prezydenta dotyczące inwazji na Ukrainę opierają się na „głęboko błędnych założeniach i złudzeniach”. Według dyrektora CIA, który wcześniej pracował jako ambasador w Moskwie, słyszał, jak Putin w prywatnych rozmowach mówił, że Ukraina nie jest prawdziwym krajem.
Podczas ostatniej wizyty w Teheranie Putin wyraźnie utykał i kaszlał. Skarżył się później dziennikarzom na ciepło i klimatyzację.
Zdrowie prezydenta Rosji rodzi wiele różnych pytań i jest szeroko dyskutowane przez dziennikarzy. Również to psychiczne.
James Fallon, amerykański psychiatra i profesor Uniwersytetu Kalifornijskiego specjalizujący się w psychopatycznych zaburzeniach osobowości, nie ma wątpliwości, że Putin jest typowym psychopatą i traci nad sobą kontrolę.
Profesor jest przekonany, że w takiej sytuacji jest niezwykle niebezpieczny i absolutnie zdolny do użycia broni jądrowej. Jego rada dla Zachodu to nie okazywać słabości, ale też nie wykonywać gwałtownych ruchów.
Amerykański profesor przeprowadził szereg rozmów z osobami osobiście znającymi prezydenta Rosji i badał jego dzieciństwo: I doszedł do takich oto konkluzji;
Władimir Putin to typowy psychopata z narcystyczną dezintegracją osobowości, skłonnością do sadyzmu i utraty panowania nad sobą. W takich chwilach może być niezwykle niebezpieczny i skłonny do użycia broni jądrowej.
Takich ludzi cechuje brak empatii, poczucia winy, skłonność do manipulacji, egoizm, podwyższony poziom agresji, mania wielkości i skłonność do cierpliwego szukania słabych stron swoich ofiar, by uderzyć w odpowiednim czasie.
Najskuteczniejszy sposób postępowania z taką osobą to nie okazywać słabości, wywierać stały nacisk (psychopaci są nieodporni na długi stres), ale nie wykonywać gwałtownych ruchów.
Psychopatia Putina ma charakter pierwotny (genetyczny), ukształtowany we wczesnym dzieciństwie, w odróżnieniu od wtórnej (socjopatii), która jest zwykle słabsza. Oznacza to, że nie próbuje on udawać, tylko faktycznie wierzy, że postępuje właściwie.
Podobnie jak wszyscy dyktatorzy, Putin ma skłonność do szukania uzasadnienia swoich działań w dawnej mętnej historii i mitologii, a do Hitlera (po I WŚ) upodabnia go przekonanie, że jego kraj został „zdradzony” (rozpad ZSRR).
Jednocześnie w ostatnim czasie widać u niego symptomy zmętnienia rozumu i niezrównoważonej kompulsywności, widoczne także w mimice. Dawny „spokojny” wizerunek to już przeszłość. Przyczyną tego może być kiła trzeciorzędowa, guz mózgu lub choroby neurodegeneracyjne (najbardziej prawdopodobne).
ba za The Insider
Dodaj komentarz
Uwaga! Nie będą publikowane komentarze zawierające treści obraźliwe, niecenzuralne, nawołujące do przemocy czy podżegające do nienawiści!