Josef Hála, wójt wioski Jince koło poligonu Brdy w Czechach jest teraz pewien: „Amerykanie wreszcie się przyznali przeciwko komu zamierzali zbudować u nas ten radar!”. Pewność wójta z Jinic, że amerykańska tarcza antyrakietowa jest wymierzona przeciwko Rosji, podziela Kreml.
Wójt Hála, a za wójtem propagandowy oręż Władimira Putina „Głos Rosji” oznajmia: „Teraz jest oczywiste, że od samego początku ten radar nie był przeznaczony do ochrony przed północnokoreańskimi czy irańskimi rakietami. W rzeczywistości cała tarcza antyrakietowa była wymierzona w Rosję”.
W związku z czym ten „news”? W związku z wydarzeniami na Ukrainie. Tak przynajmniej twierdzą redaktorzy „Głosu Rosji” i odnoszą go do tego, że amerykański senator John McCain wezwał administrację prezydenta Baracka Obamy do odwołania decyzji w sprawie wycofywania tarczy antyrakietowej z Europy Wschodniej i ponownego poruszenia kwestii rozmieszczenia elementów systemu obrony przeciwrakietowej USA w Czechach i Polsce.
„Myślę – dywaguje wójt wioski Jince, a jest to myśl cenna i w całości zasługuje na uwagę prokremlowskiego portalu – że senator jest wojskowym jastrzębiem, który nie liczy się nawet z gospodarczymi realiami w samych Stanach (Zjednoczmych -red.). Wiemy przecież, że USA obecnie znacznie zmniejszą liczebność żołnierzy.
„Niektórzy nasi politycy cały czas straszą Rosją. Moim zdaniem, jest to wymysł. Rosja nie stwarza żadnego zagrożenia. Jesteśmy Słowianami i powinniśmy pomagać sobie nawzajem”- konkluduje wójt.
Sądzimy, że to koniec wywodu, bo inaczej zpewne dalej byłby cytowany jako ważki argument w międzynarodowej dyspucie przeciwko tarczy antyrakietowej.
Kresy24.pl
1 komentarz
Toronto
15 marca 2014 o 09:09O skutkach dzialania rakiet „Patriot”, ktore weszly w sklad systemu obronnego zwanym „Tarcza Obronna” moglismy sie przekonac w czasie napasci USA na Irak – zaledwie co dziesiata rakieta „Patriot” trafiala w nadlatujaca rakiete SCUD wystrzelona przez Irak w strone baz USA w Kuwejcie i w kierunku Izraela, czyli sprawnosc „Tarczy Obronnej” wynosila 10%.
Na szczescie rakiety SCUD nie posiadaly ladunkow atomowych, bo wowczas Kuwejt i Izrael bylyby zamienione w pustynie.
W/g mnie jest to kosztowny zlom, poniewaz w przypadku rakiet balistycznych, ktore moga leciec pionowo z szybkoscia 10 km/s , prawdopodobienstwo trafienia jest zerowe i „prezent z nieba” moze zrownac wszystko z ziemia w promieniu kilkudziesieciu kilometrow plus go napromieniowac i zatruc na kilkadziesiat lat.
Czy ktos pamieta awarie reaktora atomowego w Czernobylu w 1986r, gdzie nastapil zaledwie wyciek materialu radioaktywnego do atmosfery i gleby ?
Tam do dzisiejszego dnia Czernobyl wyglada jak opustoszale i zarosniete cmentarzysko – w kwietniu tego roku minie 28 lat od tamtych wydarzen.
Film dokumentalny o Czernobylu jest na stronie:
http://www.youtube.com/watch?v=crhPg1eRCao