Sekretarz Rady Bezpieczeństwa Armenii Artur Bagdasarian spotkał się 27 marca w Warszawie z prezydentem Komorowskim, gen. Koziejem oraz przewodniczącym Polsko –Armeńskiej Komisji Gospodarczej.
Omawiano, jak relacjonował szef BBN, sprawy monitorowania i oceny przez BBN oraz Radę Bezpieczeństwa realizacji porozumień zawartych pomiędzy Polską a Armenią oraz kwestię bezpieczeństwa w regionie Kaukazu.
Szef BBN pytał Bagdasariana o jego ocenę sytuacji w kontekście Iranu oraz Gruzji, a odnosząc się do kwestii Górskiego Karabachu opowiedział się za rozwojem inicjatyw, które prowadzą do obniżenia napięcia w strefie konfliktu – w szczególności kontynuacji dialogu w ramach Grupy Mińskiej OBWE.
Było to już trzecie spotkanie Kozieja z Bagdasarianem. Pierwsze odbyło się w Warszawie w 2010 roku, drugie w 2011 w Erywaniu.
Podczas spotkania Bagdasariana z przewodniczącym Polsko –Armeńskiej Komisji Gospodarczej Tomaszem Tomczykiewiczem za priorytet został uznany przemysł zbrojeniowy. Symbolicznie, w tym samym dniu, 27 marca, między zakładem obrabiarek w Czarencawan a polską „Lubawą” została podpisana umowa o powołaniu armeńsko-polskiej spółki.
Zarząd Lubawa S.A. przekazał do publicznej wiadomości informację, że na terenie Armenii powołano spółkę akcyjną pod nazwą Lubawa Armenia S.A.
Lubawa S.A posiada w niej 51% kapitału zakładowego, pozostały kapitał zakładowy tj. 49% akcji objęła „Charentsavan Machine-tool Factory” OJSC – spółka armeńska, kontrolowana przez rząd Republiki Armenii.
Dyrektorem Generalnym w Lubawa Armenia S.A. został Jarosław Ruch. Celem powołanej Spółki będzie produkcja i dostawa wyrobów podwójnego zastosowania takich jak: siatki maskujące, makiety uzbrojenia oraz namioty dla MON i MSW Armenii.
Kresy24.pl/ BIS, BBN, bankier.pl
Dodaj komentarz
Uwaga! Nie będą publikowane komentarze zawierające treści obraźliwe, niecenzuralne, nawołujące do przemocy czy podżegające do nienawiści!