Niedźwiedź w krawacie pionierskim, obiad za jednego rubla i dwadzieścia kopiejek, sowieckie melodie wykonywane przez orkiestrę na żywo, piwo lane z kurka atmosfera jak z czasów Związku Radzieckiego – wszystko to od 1 do 11 maja w kompleksie Korobczyce pod Grodnem.
Podróż sentymentalna? Kompleks turystyczny Korobczyce zaprosił mieszkańców Grodna na Majowe święta po sowiecku. – Ogarnie was atmosfera największego niegdyś państwa na świecie – Związku Socjalistycznych Republik Radzieckich. Traficie do epoki, gdy wszyscy marzyli o tym, żeby zostać kosmonautą i okiełznać kosmos. Pokażecie swoim dzieciom czasy, które znają z waszych opowieści” – zachęcają gości organizatorzy.
W czasie majowych świąt na Białorusi, czyli od 1 do 11 maja kompleks będą ozdabiać transparenty ze znanymi z czasów sowieckich hasłami „Światu pokój!” czy „Pokój! Praca! Maj!”. Pracownicy Korobczyc będą nosić pionierskie chustki, a specjalni animatorzy zaproponują dzieciom udział w najpopularniejszych zabawach z czasów ich rodziców i dziadków.
„Ogarnie was atmosfera największego niegdyś państwa na świecie – Związku Socjalistycznych Republik Radzieckich. Traficie do epoki, gdy wszyscy marzyli o tym, żeby zostać kosmonautą i okiełznać kosmos. Pokażecie swoim dzieciom czasy, które znają z waszych opowieści” – zachęcają gości organizatorzy.
Mężczyźni będą mogli powspominać sowieckie czasy, stojąc w kolejce po piwo lane z kurka. Przy tym ceny tego napoju, jak również wszystkich innych towarów i usług będą podawane w radzieckich rublach – walucie przywróconej w kompleksie na czas majowych świąt. Na przykład obiad w sowieckiej restauracji „Wierzba płacząca” ma kosztować rubla i dwadzieścia kopiejek.
Atrakcją będzie także wykonywana na żywo przez orkiestrę muzyka sowieckich kompozytorów, a bohaterowie bajki Masza i Niedźwiedź będą bawiły gości. I żeby nie wyglądać jak przybysze z przyszłości, one też nałożą pionierskie chusty.
Według agencji Interfax-Zapad, pomysł ośrodka w Korobczycach jest trafiony. „Wiele osób w starych skarbonkach nadal ma sowieckie ruble, a mieszkańcy suwerennej Białorusi ducha ZSRR odczuwają w sposób jak najbardziej realny. Raczej nie będą zatem czuli się obco na tym święcie” – ocenia agencja.
polskieradio.pl/ vgr.by/ Kresy24.pl
Dodaj komentarz
Uwaga! Nie będą publikowane komentarze zawierające treści obraźliwe, niecenzuralne, nawołujące do przemocy czy podżegające do nienawiści!