Kardynał Matteo Zuppi, wysłannik Papieża w misji pokojowej, która rozpoczęła się na Ukrainie i była kontynuowana w Rosji i Stanach Zjednoczonych, został przyjęty w Ministerstwie Spraw Zagranicznych Chińskiej Republiki Ludowej przez przedstawiciela ds. euroazjatyckich.
Kardynał Matteo Maria Zuppi, wysłannik Papieża Franciszka z misją pokojową ws. Ukrainy, w ramach której od czerwca do lipca odwiedził już Kijów, Moskwę i Waszyngton, przebywa w Pekinie.
Kardynał w stolicy Chin został przyjęty w Ministerstwie Spraw Zagranicznych Chińskiej Republiki Ludowej przez Li Hui, specjalnego przedstawiciela do spraw euroazjatyckich, czytamy w komunikacie Stolicy Apostolskiej.
Rozmowa – informuje watykańska nota – odbyła się w otwartej i serdecznej atmosferze i była poświęcona kwestii wojny na Ukrainie i jej dramatycznym konsekwencjom. Podkreślono potrzebę zjednoczenia wysiłków na rzecz wspierania dialogu i znalezienia dróg prowadzących do pokoju.
Poruszono również problem bezpieczeństwa żywnościowego, z nadzieją, że eksport zbóż może być wkrótce zagwarantowany, zwłaszcza dla krajów najbardziej zagrożonych.
68-letni włoski duchowny Matteo Maria Zuppi, w latach 2012–2015 biskup pomocniczy rzymski, od roku 2015 arcybiskup metropolita boloński, mianowany przez Papieża Franciszka w roku 2019 kardynałem, od 2022 roku jest przewodniczącym Konferencji Episkopatu Włoch. Co ciekawe kard. Zuppi nie ma nic wspólnego z watykańską dyplomacją, zaś jego misja pokojowa do Kijowa, Moskwy i Waszyngtonu w czerwcu i lipcu br., gdzie udał się jako wysłannik Ojca Świętego, „została podjęta w porozumieniu z watykańskim Sekretariatem Stanu”.
RES na podst. Vatican News
Dodaj komentarz
Uwaga! Nie będą publikowane komentarze zawierające treści obraźliwe, niecenzuralne, nawołujące do przemocy czy podżegające do nienawiści!