Ukraiński Naftogaz poinformował, że sąd zajął aktywa rosyjskiego Gazpromu w Holandii, aby zapewnić środki na wypłatę kwoty 2,6 mld dolarów przyznanej ukraińskiej spółce przez trybunał arbitrażowy w Sztokholmie.
Wcześniej organy egzekucyjne miały zamrozić aktywa spółek Nord Stream AG i Nord Stream 2 AG. W ubiegłą środę zostały zamrożone szwajcarskie aktywa Gazpromu w spółkach Nord Stream AG i Nord Stream 2 AG. Jednak przedstawiciele Nord Stream 2 AG przekonują, że zaistniała sytuacja w żaden sposób nie wpłynie na tempo budowy Nord Stream 2. Więcej na ten temat tutaj.
Oprac. MaH, BiznesAlert.pl
fot. Harald Hoyer, CC BY-SA 2.0
5 komentarzy
observer48
6 czerwca 2018 o 19:23Bardzo dobrze! Powinno się też zamrozić aktywa Gazpromu w Polsce.
olek
7 czerwca 2018 o 08:09nie siejcie propagandy nic nie zajęli . Rosja wniosła odwołanie .W sprawie Chodorkowskiego też pisaliście,że zajęto aktywa Rosji a do dzisiaj Chodorkiwski nie dostał z tego „zajęcia ” centa.
observer48
7 czerwca 2018 o 10:10@olek
Chodorkowski niewiele dostanie, bo sprawę wygrali akcjonariusze. Mogą oni zająć tylko państwowe aktywa faszystowskiej Federacji RoSSyjskiej, nie państwowej spółki, jaką jest Gazprom. Sprawa Jukosu powoli postępuje, odsetki się akumulują, a kacapia w końcu wyrzyga wszystko z własną krwią. Droga sądowa na Zachodzie jest długa i skomplikowana, ale w ostatecznym rozrachunku skuteczna. Suma $50 miliardów z odsetkami nie jest aż tak duża, aby jej nie można było of kacapii wyegzekwować.
olek
8 czerwca 2018 o 09:19dostaną wtedy jak dwie niedziele będą w kupie. Tak to w rzeczywistości wygląda. Te wszystkie „procesy, zajęcia komornicze” to nusy dla gawiedzi aby sie „lepiej ” poczuła i miała wrażenie,że jedni z drugimi jakąś „walkę” prowadzą.
observer48
11 czerwca 2018 o 10:59@olek
Jeśli tylko USA i Wielka Brytania będą chciały, byli akcjonariusze Jukosu i sam Chodorkowski wydostaną te pieniądze od kacapii, bo te dwa państwa praktycznie kontrolują blisko 90% globalnego systemu finansowego. RoSSja jest coraz słabsza, a jej system finansowy to ponury żart.
Największy bank francuski, BNP Paribas, zapłacił rządowi USA cztery lata temu w sumie ponad $10 miliardów kar i kosztów sądowych za łamanie amerykańskich sankcji nałożonych na Iran, Kubę i Sudan, a do niedawna największa instytucja finansowa świata, Deutsche Bank, może wkrótce za to samo zapłacić ponad $14 miliardów, co spowodowało spadek ceny jego akcji o 40% i teraz Chiny są największym udziałowcem tego banku.
Jeśli USA potrafi takie traktowanie zafundować swoim sojusznikom, nie muszę grzeszyć nadmiarem wyobraźni, aby przewidzieć, do jakich kroków może się posunąć, aby zaszkodzić najgroźniejszemu przeciwnikowi USA w skali globalnej, jakim jest RoSSja. Całe PKB kacapii to raptem 60% PKB Kalifornii i 80% PKB Teksasu.