Czy galeria prezentująca współczesną sztukę może być przedpokojem dla pokojowo urządzonego świata?
Wystawa Jarosława Rokickiego „Malarz pokojowy” wykorzystuje wieloznaczność słowa „pokój”. Ironiczna gra słów jest pretekstem do rozmowy o społecznej funkcji sztuki. Sekwencja obrazów „Przedpokój”, „Pokój” i „Niepokój” sugeruje jej oddanie w służbę walki o zakończenie wszelkich wojen i konfliktów, do walki o usunięcie źródeł społecznych niepokojów.
Jarosław Rokicki należy do pokolenia dojrzałych artystów malarzy. Urodził się w 1952 r. w Święcianach. Ukończył technikum kolejowe, następnie wydział matematyki na Uniwersytecie Wileńskim, a w 1987 roku Akademię Sztuk Pięknych w Wilnie. Uprawia malarstwo sztalugowe, grafikę komputerową i rysunek. Od 1997 roku jest członkiem Związku Artystów Malarzy Litwy. Mieszka w Wilnie.
Zapewne wielu naszych czytelników wybiera się w okresie świątecznym do Wilna na spotkania z bliskimi. W wolnej chwili warto wpaść na intrygującą wystawę „Malarz pokojowy”. Można ją obejrzeć w Polskiej Galerii Artystycznej „Znad Wilii” (ul. Išganytojo 2/4, Wilno) od 21 listopada do 18 grudnia .
„Projekt jest współfinansowany w ramach funduszy polonijnych Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rzeczypospolitej Polskiej”.
Kresy24.pl/L24.lt
Dodaj komentarz
Uwaga! Nie będą publikowane komentarze zawierające treści obraźliwe, niecenzuralne, nawołujące do przemocy czy podżegające do nienawiści!