W Rosji ponad 9 milionów osób jest niedożywionych. Dane te wynikają z raportu przygotowanego przez Fundusz Narodów Zjednoczonych na rzecz Dzieci (UNICEF).
Według organizacji w latach 2018-2020 w Rosji 400 tys. osób odczuwały dotkliwy brak żywności. Oznacza to, że z braku pieniędzy musieli zrezygnować z posiłku. Kolejne 8,8 mln Rosjan (6 procent ludności kraju) nie rezygnuje z posiłków, ale ogranicza ilość jedzenia.
Wskaźniki te wypadają lepiej względem poprzedniego okresu. W latach 2014-2016 liczba osób na granicy głodu wyniosła milion, a prawie 12 doświadczyło umiarkowanych niedoborów żywności.
Dane Tinkoff Data opublikowane w kwietniu br. pokazują, że Rosjanie ograniczyli wydatki na żywność. Głównym powodem jest wzrost inflacji. Według Rosstatu tylko w lutym koszt podstawowego koszyka zakupów wzrósł o 16 procent, a koszty utrzymania o 7,5 procent.
W związku z malejącymi dochodami w Rosji od dłuższego czasu dyskutuje się nad wprowadzeniem kartek żywnościowych dla najbiedniejszych. 54 procent Rosjan pozytywnie odnosi się do tego pomysłu.
Oprac. DJK, ekhokavkaza.com
Fot. iamharsha_/pixabay.com
2 komentarzy
dede
15 lipca 2021 o 14:21Kto zaprzeczy, że jest to kraj trzeciego świata ???
Jakie to mocarstwo, skoro swoich obywateli nie potrafi wyżywić ???
Mają bomby, czołgi, gaz, ropę, ale tego nie da się zjeść …
Jaki to „raj” do którego nikt nie chce migrować …
To się chyba nazwa jakoś : „ruski mir” albo jakoś tak …
Borys
15 lipca 2021 o 15:30A może po prostu trochę mniej kraść i dać trochę więcej ludziom zarobić?