Dzisiaj rosyjscy najeźdźcy zaatakowali dronami Nikopol, Zaporoże i Sumy. Są ranni i ofiary śmiertelne.
Jak poinformował na swoim kanale „Telegram” Serhij Łysak, szef Dniepropietrowskiej Obwodowej Administracji Wojskowej, w Nikopolu od eksplozji po uderzeniu dronem zginęła 70-letnia kobieta.
„47-letni mieszkaniec miasta odniósł rany odłamkowe. Ofiara otrzymała niezbędną pomoc medyczną i będzie leczona ambulatoryjnie” – zauważył, dodając, że w wyniku ataku spłonął budynek.
Iwan Fiodorow, szef Zaporoskiej Obwodowej Administracji Państwowej, poinformował, że w mieście początkowo ranne zostały dwie osoby.
Według niego w Zaporożu doszło do pięciu ataków. „Uszkodzone zostały magazyny i pojazdy. Medycy zapewniają ofiarom wszelką niezbędną pomoc” – napisał.
„Obecnie lekarze medyczni informują o siedmiu ofiarach. Trzy osoby otrzymały pomoc medyczną na miejscu i odmówiły hospitalizacji” – napisał na swoim kanale w „Telegramie”.
Szef Sumskiej Administracji Państwowej, Ołeh Grigorow, poinformował o dwóch rannych cywilach w ataku wroga w dzielnicy Seredina-Buda.
„Dziś rano Rosjanie zaatakowali miasto dronem. Dwóch mężczyzn w wieku 45 i 49 lat zostało rannych. Zostali hospitalizowani, a lekarze udzielają im niezbędnej pomocy” – napisał.
Przypomnijmy, w nocy 22 września Rosja przeprowadziła również kolejny atak na kilka regionów Ukrainy. Atak doprowadził do zniszczenia infrastruktury i budynków mieszkalnych. W szczególności rosyjscy okupanci zrzucili na Zaporoże co najmniej pięć kierowanych bomb lotniczych. Uszkodzona została infrastruktura cywilna i obiekty przemysłowe. Szef obwodowej administracji państwowej poinformował o dwóch rannych i trzech zabitych w ataku.
Opr. TB, t.me/dnipropetrovskaODA, t.me/ivan_fedorov_zp, t.me/hryhorov_oleg
Dodaj komentarz
Uwaga! Nie będą publikowane komentarze zawierające treści obraźliwe, niecenzuralne, nawołujące do przemocy czy podżegające do nienawiści!