„Kto ty jesteś? UPA mały”. Taką edukację chce i będzie finansować Polska?! (WIDEO)

23 września 2016

bandera i ja - ksiazka w polskiej bibliotece

Trzeba mieć specyficzną hierarchię wartości, specyficznie rozumieć pojęcia: „patriotyzm”, „wychowanie” oraz „dobro dziecka”, by żyjąc w Polsce (i będąc jej obywatelem?!), propagować idee banderyzmu oraz wpajać te idee dzieciom.

Dzieje się tak w Zespole Szkół z Ukraińskim Językiem Nauczania w Bartoszycach w woj. warmińsko-mazurskim – państwowej placówce finansowanej ze środków publicznych, gdzie uczą się m.in. dzieci z rodzin ukraińskich.


Warmińsko-Mazurski  Kurator Oświaty odniesie się szczegółowo do sprawy po jej zbadaniu –poinformowało Kuratorium Oświaty w Olsztynie.

W oczekiwaniu na to odniesienie, nie opatrujemy filmu, który załączamy, żadnym komentarzem. Pozostawiamy go wszystkim tym, którzy obejrzą materiał filmowy. Jego zasadnicza, merytoryczna część (rozmowa dziennikarza Tomasza Maciejczuka z dyrektorką placówki) jest w języku polskim.


Zachęcamy do komentowania materiału na naszym oficjalnym fanpage’u: https://www.facebook.com/semperkresy/

Kresy24.pl

Podziel się tym z innymi. Udostępnij na:

Komentarze nawołujące do przemocy, zawierające zniesławienia, wulgaryzmy, groźby karalne lub spam będą usuwane. Również wpisy osób podających nieprawdziwy email.

49 odpowiedzi „Kto ty jesteś? UPA mały”. Taką edukację chce i będzie finansować Polska?! (WIDEO)

 1. Paweł Bohdanowicz Odpowiedz

  23 września 2016 w 17:01

  Napiszę tylko tyle:
  uważam, że takie teksty należy podpisywać imieniem i nazwiskiem. Człowiek ma prawo pisać, co chce, ale powinien brać za to odpowiedzialność.

  • Kamil Odpowiedz

   23 września 2016 w 17:24

   Nazwiska masz w resorcie oświaty. To nie ja jestem odpowiedzialny
   za bajzel.

   • Paweł Bohdanowicz

    23 września 2016 w 17:39

    Udaje kolega „taką glupią, taką malą”? To nie resort oświaty napisał ten tekst oparty na filmiku rosyjskojęzycznego kijowianina.

    To źle, gdy odwaga nie nadąża za napastliwością.

   • Ula

    23 września 2016 w 18:15

    Do Pavlo,

    to z pewnoscia ruska propaganda, a ta pani dyrektorka to kochanka Putina. I oczywiscie nie chce dopuscic do pojednania Polakow z Ukraincami. A ksiazka „Bandera i ja” znalazla sie tam przez pomylke, bo pracownicy biblioteki i szkoly nie wiedza kim dla Polakow jest Bandera.

    A tak w ogole Ukraincy maja prawo do swoich bohaterow a Polacy m..rdy w kubel i cicho siedziec, bo przez tysiace lat gnebili biedny ukrainski narod i okupowali, ( i ciagle jeszcze okupuja) odwiecznie ukrainskie ziemie.

    A tak na powaznie, czy nie wstyd Panu w ogole sie w takim tonie wypowiadac. Niewazne co jest napisane, niewazne co jest na filmie, ale wazne kto napisal. A do tego przedstawil to rosyjskomowiacy kijowianin.

    A moze to Pan udaje „taką glupią, taką malą” (skopiowalam od Pana).
    Pisze Pan o napastliwosci, odwadze. Ja juz kiedys zauwazylam, ze jesli temat lub komentarz jest dla Ukrainy nieprzychylny to Pan robi sie bardzo nieprzyjemny, bardzo napastliwy. Na granicy chamskosci.

    A co do rosyjskomowiacych Ukraincow, doskonale Pan wie, ze duza czesc Ukraincow nie zna biegle ukrainskiego, a rosyjskim posluguja sie prawie wszyscy.

    Niech Pan mi nie odpisuje, bo nie mam zamiaru z Panem dyskutowa. Panskie zdanie na tematyke polsko- ukrainska ( a wlasciwie banderowska) znam.

    Napisze tylko, kazdy narod ma bohaterow na jakich zasluguje.

  • Maciej H.-Horawski Odpowiedz

   23 września 2016 w 18:02

   Święta prawda, kto się wstydzi własnego nazwiska jest albo tchórzem, albo ma nieczyste sumienie.

  • he he Odpowiedz

   23 września 2016 w 18:48

   Biedny banderowski (red.). O tym że w polskich szkołach z językiem ukraińskim są takie kwatki jak w tekście piszą tez inne media-nie tylko kresy24 .

  • Do P.B. Odpowiedz

   23 września 2016 w 19:03

   Powinien być podręcznik do nauki seksuologii dla dzieci z kózką albo owieczką na okładce i tytułem „Bzykaj z Banderą”

  • Kajetan Odpowiedz

   23 września 2016 w 20:48

   A ja uważam że będąc w Polsce trzeba przestrzegać polskiego prawa, polskiego systemu wartości i szanować polską historię. Trzeba być po prostu człowiekiem praworządnym i kulturalnym. Kultury i taktu Panu brak, pomimo starań żeby pokazać że jest inaczej. W ogóle zauważam, że pańska praca na tym portalu przynosi skutki odwrotne do zamierzonych, nie zdobywa Pan sympatii do Ukrainy, przeciwnie. Lepiej by Pan zrobił dla sympatii Polaków do swojej ojczyzny gdyby Pan przestał tu pisać. Proszę o tym pomyśleć, choć jestem realistą, niestety nie spodziewam się efektów tego.

   • Do P.B.

    24 września 2016 w 11:25

    Mnie to pasuje.Ten banderowiec wypisuje idealne rzeczy w sposób doskonały paskudząc paskudny wizerunek Ukraińca.

  • DDt Odpowiedz

   24 września 2016 w 19:11

   Co ty pieprzysz! Banderowiec jesteś?

   Takie sytuacje są niedopuszczalne. Nasze struktury państwowe muszą skutecznie przeciwdziałać nie tylko terroryzmowi ale również ekstremizmowi – ten jak rak może toczyć nasz naród od środka nie dając przy tym wystarczająco wczesnych objawów.

   Jeśli chodzi o materiał wideo to ten koleś z Kijowa słusznie ironizuje, że za pieniądze polskiego podatnika sponsoruje się wylęgarnie szowinistów totalnie nielojalnych wobec państwa, w którym żyją. W materiale są ujęcia Maciejczuka – dla twojej wiadomości – Polaka z „krwi i kości”, który kiedyś w dobrej wierze pomagał Ukraińcom do monumentu, w którym spostrzegł, że szowinizm w postaci czerwono-czarnego węża oplata ten dotąd dość pluralistyczny kraj coraz ciaśniejszym uściskiem.

  • Dominik Szczęsny-Kostanecki Odpowiedz

   24 września 2016 w 20:42

   Pax między Chrześcijany! Dostojny Panie Pawle! W tej kwestii dałem moim koleżankom i kolegom z redakcji wolną rękę. Mogą się podpisywać imieniem i nazwiskiem albo redakcyjnie.
   Anonimowość nie oznacza w tym wypadku tchórzostwa. Jak pisał mistrz Zbigniew: „Dawni Mistrzowie/ obywali się bez imion/ ich sygnaturą były/ białe palce Madonny/ albo różowe wieże/ di citta sul mare/ a także sceny z życia/ della Beata Umilta…”
   Z najlepszymi pozdrowieniami,
   Dominik Szczęsny-Kostanecki

  • Pafnucy Odpowiedz

   24 września 2016 w 23:55

   Pawło nie pisz już nic więcej. Przecież my już wszyscy wiemy że to robota Kremla i Księdza.

 2. tagore Odpowiedz

  23 września 2016 w 17:15

  Nie budzi to mojego zdziwienia. Gdy śledzi się artykuły w „Naszym Słowie” czy wypowiedzi działaczy Związku Ukraińców w Polsce
  widać wyraźnie od pewnego czasu przesunięcie akcentów z kulturalnej działalności na polityczną nawiązującą do tradycji niestety OUN-B.

  • DDt Odpowiedz

   24 września 2016 w 19:45

   I właśnie, z również z tego powodu konieczne są zmiany w wielu ustawach w tym KK mające za zadanie dookreślenie listy przestępstw ściganych z urzędu. Wówczas działania wszelkich organizacji czy mediów musiałyby zmienić swoją retorykę i co pewnie nieuniknione przenieść kanały propagowania ideologii OUN-B i UPA do „podziemia”. Co dla bardziej świadomych tajemnicą nie jest – Ukraińcy nasze organizacje i media inwigilują u siebie – wielu nieszeregowych członków szczególnie ostatnio to sygnalizuje. My z kolei bezmyślnie pozwalamy rosnąć hydrze w siłę, której już niedługo nie będziemy mogli zneutralizować nie tylko u sąsiada ale nawet u siebie…

 3. Kamil Odpowiedz

  23 września 2016 w 17:21

  I za co my płacimy tym urzędasom? Dlaczego program nauczania
  jest kontrolowany w szkołach polskich a dlaczego nie jest sprawdzany
  w innych szkołach. Od czego są urzędnicy w ministerstwie?
  Kiedy skończy się ten bajzel a zacznie działać odpowiedzialność?

  • Paweł Bohdanowicz Odpowiedz

   23 września 2016 w 17:25

   Zasoby biblioteczne mają być dowodem na coś?

   • Ula

    23 września 2016 w 18:25

    To samo powiedzialby Pan, gdyby tam byl naprzyklad „mein Kampf”? albo typowo sowieckie ksiazki, wychwalajace bandycki komunizm?

    A zasoby tej biblioteki, sa dowodem na to, ze w Polsce Ukraincy sobie za duzo pozwalaja.

    Niestety takich dowodow jest wiecej. Dlatego nalezy w koncu uchwalic ustawe o zakazie propagowania symboli banderowskich w Polsce. I przykladnie za nie karac.

   • he he

    23 września 2016 w 18:54

    Tak.Na propagowanie idei faszystowski będących w stanie równości z ideami niemieckiego faszyzmu którego w Polsce propagować nie wolno i jest to karalne Jeśli uważasz banderowcu że ukraińskich nacjonalistów nie należy porównywać z niemieckimi ludobójcami to tylko twój problem.

   • Paweł Bohdanowicz

    23 września 2016 w 19:03

    Czy ma Pani zamiar, wzorem dawnego przywódcy swojego kraju, usypać stosy książek i podpalić? Ja mam w swojej biblioteczce Siemaszków, Kormana, a obok Litopis UPA, książki Huka, Wiatrowycza.

    MAM TEŻ „MEIN KAMPF”

    Trzeba być takim głupiątkiem, jak Pani, żeby czepiać się książek w bibliotece.

   • Wołyń1943

    23 września 2016 w 19:22

    W domu może mieć Pan nawet słonia w karafce, nikt nie będzie z tego powodu podnosił larum. No, chyba że ekolodzy. Jednak w szkole publicznej, która utrzymywana jest z budżetu Państwa Polskiego, której nauczycielom i pracownikom płacę pensję ja (jako polski podatnik), o kulcie upowskich prowidnyków, banderowskiej symboliki i haseł ukraińskich zbrodniarzy – nie może być mowy! Czy w szkołach mniejszości niemieckiej w Polsce też są biblioteki z księgozbiorami wielbiącymi dzielny Wehrmacht i SS?

   • Ula

    23 września 2016 w 21:01

    Do PB

    I nie mowilam, ze jak temat nie na raczke, to chamstwem zalatuje.

    Glupiutkie to sa dzieci, ktorym banderowska doktryna wpajana przez nauczycieli ukrainskich mozgi pierze.

    Ale potem juz nie sa glupiutkie. W Europie mamy juz nastoletnich islamskich terrorystow, sa filmy w internecie gdzie jeszcze dzieci stoja z pistoletami wymierzonymi w glowy jencow. (obecnie w krajach islamskich)
    I mozna tez znalezc takie, na ktorych male dzieci na Ukrainie pod obrazami hitlera na tle czerwono-czarnej flagi podnosza raczki w hitlerowskim pozdrowieniu.

    I niech Pan mi nie insynuuje narodowosci austriackiej lub niemieckiej, i niech Pan nie porownuje palenia ksiazek przez nazistow do krytyki ksiazki o banderze bohaterze.

    Jak juz ktos napisal, w domu moze Pan miec co Pan chce, i czytac co Pan chce, ale czlowiek inteligentny, czytajac nawet zbrodniarzy moze rozroznic co dobre, co zle. Pan tego widac nie potrafi.

    Moze uwaza Pan, ze powinnismy w Polsce pomniki banderze postawic, bo przeciez to bohater narodowy, i piesni o nim spiewac, i swieta narodowe z obowiazkiem skladania kwiatow i wymieniania jakich to niegodziwosci Polacy sie przeciwko Ukraincom dopuszczali w tysiacletniej ukrainskiej historii ustalic?

    Dzieki takim jak Pan porozumienie miedzy Polakami i Ukraincami ( nie mylic z banderowcami) coraz bardziej sie oddala, bo im bardziej wy bedziecie wielbic bandytow, tym mniej zrozumienia bedziecie mieli u nas.

   • Ula

    23 września 2016 w 21:04

    I dodam jeszcze jedno zdanie. Ja nie czepiam sie ksiazek w bibliotece, bo ksiazki jako takie sa niewinne, same sie nie napisaly, same sie nie wydrukowaly i same sie do tej biblioteki nie zaniosly.

    Ja sie czepiam ludzi, ktorzy pozwolili, zeby w szkole na terenie Polski takie ksiazki sie znajdowaly.

    jak wejdzie wreszcie ustawa o zakazie uzywania symbili banderowskich to takie cos bedzie karalne. Oby jak najszybciej

   • putler faszyst

    24 września 2016 w 10:37

    cisną mi się na usta słowa klasyka spi….. dziadu, ale że jestem kulturalny to powiem że żal mi ciebie.

   • Pafnucy

    25 września 2016 w 00:18

    Pawło czy wyobrażasz sobie w Polsce na Opolszczyźnie, w szkole z niemieckim językiem wykładowym książkę typu „Hitler i Ja”, „Kto ty jesteś? Hitlerowiec” ??? Ja jakoś nie.

   • Roch

    26 września 2016 w 07:09

    Nie rżnij głupa. To jest biblioteka szkolna. Te książki służą do nauczania i wychowania dzieci i młodzieży. W tym przypadku akurat do wychowywania w duchu ideologii banderowskiej. Za pomocą takich lektur pierze się mózgi małych Ukraińców żeby wyhodować z nich banderowskich rezunów.

 4. polskadogorynogami Odpowiedz

  23 września 2016 w 17:24

  Jak to jest!!! Komentarze jawnych i ukrytych banderowców są publikowane, a moje komentarze piętnujące banderyzm, nie. Możecie mi to wyjaśnić!
  Czy może portal Kresy24 jest portalem ukraińskim, a ja tego nie wiem i tracę czas.
  Wracając do tematu! To jest skutek tolerowania przez rząd PiS banderyzmu, nie tylko na Ukrainie ale przede wszystkim w Polsce.
  Wystarczy wspomnieć tu tylko o Małgorzacie Banderce co wyprawiała i dalej wyprawia, a to nie jedyne kwiatki. Dodajmy bzdury wygadywane przez Reja, Wójcićkiego, Sakiewicza.
  Dla mnie jest jasne, że jeśli Ukraińcy pielęgnują pamięć o zbrodniarzach banderowskich, to znaczy, że gotowi są znów to zrobić!!!

 5. Jarema Odpowiedz

  23 września 2016 w 17:35

  Gratuluję panu redaktorowi Tomaszowi Maciejczukowi. Ma pan przysłowiowy nos do wyciągania aktualnych tematów, jak ten akceptacja, tolerancja, promowanie, nauczanie faszystowskich poglądów ukraińskich nacjonalistów z UPA/B w Polsce. Pytania nasuwają się dwa. Pierwsze, co na to kuratorium? Wypowiedzi pani dyrektor do podstawa do dyscyplinarnego zwolnienia ze stanowiska, a może i pożegnania się z zawodem nauczyciela. Dobrze, że jest reakcja kuratorium! Drugie, co na to Związek Ukraińców w Polsce? Czy zgadza się i akceptuje słowa pani dyrektor? Czekamy na wypowiedzi przedstawicieli Związku. Pewne jest jedno. Mamy do czynienia z ogromnym skandalem. Czekam aż ktoś podniesie problem treści tygodnika ukraińskiego wydawanego przez Związek Ukraińców w Polsce, w którym często jest mowa o UPA/B i to bynajmniej nie w charakterze potępienia tej organizacji. Wydaje się, sądząc po tych doświadczeniach, że Związek Ukraińców w Polsce ma się z czego tłumaczyć, a jego działania są kontrowersyjne.

 6. Ula Odpowiedz

  23 września 2016 w 17:57

  A jeszcze niedawno, ktos tu na forum twierdzil, ze nie ma czegos takiego jak ksiazka o banderze dla dzieci. Ze to ruska propaganda. Mnie od ruskich trolli wazywali. I co teraz, brak komentarza?

  • Pafnucy Odpowiedz

   25 września 2016 w 00:29

   Dla przypomnienia jak wygląda edukacja „u kraińców” w Polsce. Tekst z 2015 roku. http://warszawskagazeta.pl/felietony/jadlospis/item/506-hodujemy-weza-na-wlasnej-piersi .Lektura obowiązkowa. A tu jeszcze trochę: http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz/szuchewycz-juz-wisi-w-szkolach-iwano-frankowska

   • Podlaszuk

    2 października 2016 w 00:59

    No tekst Srokowskiego jako dowód na cokolwiek. Szczerze gratuluję.

 7. Marcin Odpowiedz

  23 września 2016 w 18:09

  „Trzeba mieć specyficzną hierarchię wartości, specyficznie rozumieć pojęcia: „patriotyzm”, „wychowanie” oraz „dobro dziecka”, by żyjąc w Polsce (i będąc jej obywatelem?!), propagować idee banderyzmu oraz wpajać te idee dzieciom”.

  Dlaczego specyficzną? To jest efekt niemal 30 lat akceptowania przez polskie rządy głoszenia przez Ukraińców, także w Polsce totalitarnej ideologii. Skoro w Polsce jest grupa osób takich jak pan dr Kazimierz Wóycicki, pani redaktor Agnieszka Romaszewska-Guzy, pani poseł Małgorzata Gosiewska i wielu innych, którzy mówią na okrągło, że UPA to heroiczna formacja i nie ma niczego złego w jej kulcie, co więcej Polacy ten kult powinni rozumieć, a nawet się do niego przyłączyć, to nie dziwmy się, że wypływają tego typu książki w szkolnych bibliotekach. W chwili obecnej najważniejsze jest wprowadzenie odpowiednich przepisów w kodeksie karnym, które karałyby za używanie banderowskiej symboliki i gloryfikowanie ukraińskich organizacji nacjonalistycznych odpowiedzialnych za zbrodnie popełnione na narodach zamieszkujących II RP. Wtedy skończyłoby się momentalnie bieganie po polskich miastach z banderowskimi flagami, „sławowanie herojom”, a osoby pokroju dr Wóycickiego, redaktor Agnieszki Romaszewskiej-Guzy czy wybitnie zasłużonego dla SBU redaktora Tomasza Sakiewicza dwa razy by się zastanowiły czy probanderwki lobbing w dalszym ciągu im się kalkuluje.

  PS: Nie pierwszy to przypadek, gdy z kieszeni polskiego podatnika finansuje się promowanie banderyzmu w Polsce. Warto byłoby zwrócić uwagę na studiujących w Polsce Ukraińców, którzy żyją tu jak pączki w maśle, mają dużo większe stypendia niż polscy studenci, (nie mówiąc już o innych przyjezdnych studentach np. z państw afrykańskich), a aktywnie zajmują się promocją banderyzmu i obroną wartości banderowskich na portalach internetowych itp.

 8. Wołyń1943 Odpowiedz

  23 września 2016 w 18:39

  Przydałaby się solidna kontrola wszystkich ukraińskich szkół, bibliotek, organizacji społecznych, które są finansowane z budżetu Państwa Polskiego. Myślę, że nie tylko takie „kwiatki” są tam uprawiane… Jako polski podatnik nie życzę sobie, aby moje pieniądze szły na uczenie ukraińskich dzieci banderowskich okrzyków, kultu zbrodniarzy i, de facto, nienawiści do Polski. Oddawanie czci Banderze i jemu podobnym, nie da się pogodzić z lojalnością wobec Państwa Polskiego!

 9. tabant02 Odpowiedz

  24 września 2016 w 08:42

  Skandalem jest to, że my jako Polacy za to płacimy…

 10. putler faszyst Odpowiedz

  24 września 2016 w 10:33

  Kiedy przestaniemy płacić za tych banderowców rachunki ? Niech sami za ten syf płacą, co to ma być. Wywalić tą dyrektorkę na „pysk” ani dnia dłużej. Ona podburza dzieci do nienawiści rasowej. Natychmiast odebrać dotację dla wszystkich tego typu szkół. Ja jako polski podatnik nie będę płacił za faszystów. Ta pani powinna mieć zakaz sądowy spotykania z dziećmi a co dopiero ich wychowywania. TO JEST SKANDAL !!!!!

 11. RAB1621 Odpowiedz

  24 września 2016 w 13:52

  tA DYREKTORKE CZY KIM ONA TAM JEST POWINNO SIE USUNAC ZA TE WYPOWIEDZI,TRAGEDIA W JAKI SPOSOB TA (red.) SIE WYPOWIADA (red.) NA UKRAINE!!!

 12. Putler faszysta Odpowiedz

  24 września 2016 w 15:21

  Niestety ale ideologia faszystowska odradza sie na Ukrainie, natomiast w Polsce za szerzenie faszyzmu i podjudzaniu do nienawiści rasowej jest wiezienie. Liczę że prokuratura zamknie ta panią na dłuższy czas. Wychowywać trzeba umieć aby ludobójstwo wołyńskie sie nie powtórzyło. W tym przypadku sąd powinien w trybie pilnym wydać jedyny słuszny wyrok. Nie dla faszystów w Polsce !

 13. RAB1621 Odpowiedz

  24 września 2016 w 17:23

  OCENZUROWALI MNIE!!!

  • Marcin Odpowiedz

   24 września 2016 w 22:27

   W końcu jak głosi motto portalu „Tylko prawda jest ciekawa”, ukraińska prawda oczywiście… 🙂

 14. Japa Odpowiedz

  24 września 2016 w 19:49

  Początek złego. Kaczor realizuje plan USraela. Plan, który już zrealizował Juszczenko na UPainie. Tamten zbanderyzował zachodnią Ukrainę, ‚nasza’ kanalia chce, podobnie ogłupić polską młodzież. Chce wyprodukować cyborgów dla walki z Rosją. To nie jest polski cel. To cel USSmanów. Kaczor wypuszcza Dżina z butelki. Zgroza mi mózg ogarnia. Zaś to co ta, przekleta, baba, tu gada, to zbrodnia. Kaczyzm musi być zmiażdżony, wypalony ogniem. Nie dla finansowania banderyzmu z kieszeni polskiego podatnika
  Wygnać okupacyjną armię USraela z Polski. Polacy mają prawo do życia w pokoju i spokoju! Precz z kaczyzmem!

  • Podlaszuk Odpowiedz

   2 października 2016 w 01:02

   Czyżby Pan Japa nawoływał do obalenia w Polsce legalnie, demokratycznie wybranej władzy? Chyba stoi to w sprzeczności z kodeksem karnym?

 15. Ania Odpowiedz

  24 września 2016 w 22:07

  Nic sie z tym nie da zrobic! Jedyne wyjscie to prawne zakazanie szerzenia banderyznu i UPAizmu w Polsce.
  To na tyle. Kukiz rulez.

 16. Pafnucy Odpowiedz

  25 września 2016 w 00:39

  Polecam jeszcze dwa (nie najnowsze ale ukazujące pewien proces): http://warszawskagazeta.pl/felietony/jadlospis/item/506-hodujemy-weza-na-wlasnej-piersi ; http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz/szuchewycz-juz-wisi-w-szkolach-iwano-frankowska

 17. Ludobójstwo wołyńskie pamiętamy ! Odpowiedz

  25 września 2016 w 08:00

  Panie bohdanowicz czy mozna kupic książkę pt ” Bandera i ja, czyli poradniki jak rezać Lachów” ? Albo „bandera i ja, instrukcje siania nienawiści rasowej i gloryfikacji faszyzmu”?

 18. Antytrollowiec Odpowiedz

  26 września 2016 w 17:55

  Ruskie trolle w pełnym natarciu na tym artykule który jest ruską propagandą. Każdy kto wychała Putina i ekspansję Rosji i jest wrogiem niepodległości Ukrainy to ruski troll. Proszimy nie polemizować z ruskim trollem.
  P.S. Większość komentarzy zostały napisane przez ruskie trolle.
  I na koniec dla ruskich trolli. Szukajcie książki „Putin i ja”,”Stalin i ja” i „Lenin i ja”.
  Precz z ruskimi trollami. Precz z ZSRRem Putina.

 19. józef III Odpowiedz

  26 września 2016 w 19:49

  zawiesić nauczanie, zawiesić wszelkie dotacje do czasu przywrócenia programu zgodnego z państwowym programem nauczania

 20. Łzy Matki Odpowiedz

  26 września 2016 w 23:20

  Paweł Bohdanowicz

  Prosi Pan o podpisanie się autora pod filmem – racja
  A ja proszę Pana o swój podpis.
  Kim Pan jest? Skąd Pan pisze? Dla kogo pracuje?
  Może Pan odpowiedzieć lub nie.
  Ale w sieci nikt nie jest anonimowy – i przy odrobinie chęci/umiejętności sam znajdzie odpowiedzi.
  Właściwie po co pytam?

 21. oko "RA" Odpowiedz

  27 września 2016 w 00:07

  Widzicie upaincy! coraz więcej Polaków budzi się z letargu i otwiera szeroko oczy! ze zdumienia. Mogliście mieć na zachodniej granicy przyjaciół! Zamiast tego idziecie w zaparte i kopiecie coraz większy dół, między naszymi narodami. Po emisji filmu „Wołyń” 7 października, na pewno przybędzie wam sympatyków

 22. KatolikPolak Odpowiedz

  27 września 2016 w 12:42

  Czy już nikt sie nie dziwi że mam ochotę popatrzeć jak wojsko rosyjskie wkracza z Doniecka i ługańska i obala postawione na Ukrainie pomniki Bandery – czy już widać wyraźnie że lepsza Ukraina pod okupacją Rosji niż UPA-nazistowska Ukraina wychwalająca ludobójstwo Polaków i domagająca się zwrotu „ukraińskiego” Przemyśla Zamościa Chełma Sanoka Rzeszowa? Czy już nie pora by upomnieć się o przywrócenie granicy z 1920 roku? Chyba że uważamy ze Ukrainie w nagrodę za dokonanie ludobójstwa należy się nagroda w postaci Wołynia i Lwowa

 23. TEDY Odpowiedz

  30 września 2016 w 11:41

  masz odwage pisać o Polaku który pisze to co myśli – ruski trol.jestes zerem i na portalu i w realu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *