Polscy parlamentarzyści o nowelizacji Karty Polaka (WIDEO)

5 stycznia 2017

– dokument poświadczający przynależność do narodu polskiego osób niebędących obywatelami RP – przechodzi właśnie kolejne udoskonalenie.

Karta Polaka to bez wątpienia najważniejszy instrument państwa polskiego służący podtrzymywaniu i rozwijaniu więzów łączących naszych Rodaków z Macierzą.


Od momentu wejścia w życie stosownej ustawy w roku 2007, otrzymało ją ok. 160 tys. osób pochodzenia polskiego – głównie z Białorusi i Ukrainy.

Od 2017 jej posiadacze, którzy zdecydują się na przyjazd do kraju przodków, otrzymają od rządu bardzo wymierne wsparcie, m.in. realną perspektywę pełnego obywatelstwa – zob. wideo poniżej:


Zapraszam Państwa do obejrzenia wywiadu na temat nowelizacji ustawy o Karcie Polska, który wspólnie z posłem Michałem Dworczykiem udzieliłem TVP Polonia.

Publié par Artur Warzocha sur mercredi 4 janvier 2017

 

Jak podkreślili obaj parlamentarzyści: senator Artur Warzocha i poseł Michał (faktyczny twórca Karty Polaka): gościnność wobec rodaków, przybywających do Polski w jej obecnych granicach nie będzie oznaczać zmniejszenia zakresu opieki nad tymi, którzy pozostaną na Kresach.

Kresy24.pl

Podziel się tym z innymi. Udostępnij na:
Tagi:

Komentarze nawołujące do przemocy, zawierające zniesławienia, wulgaryzmy, groźby karalne lub spam będą usuwane. Również wpisy osób podających nieprawdziwy email.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *