Dziennikarz „Wyborczej” wzywa do wojskowego puczu w Polsce?!

12 stycznia 2016

czuchnowski

„Obrońca polskiej demokracji” Wojciech Czuchnowski nawołuje na swoim blogu do buntu żołnierzy i wypowiedzenia posłuszeństwa szefowi MON.

„Chciałbym dołączyć do tych, którzy namawiają żołnierzy do nieposłuszeństwa. (…) Uważam, że Antoni Macierewicz nie jest godny pełnić funkcji ministra obrony narodowej. Postawienie go na tym stanowisku to policzek dla armii i dla Polski. (…) Sprzeciw wobec rozkazów wydawanych przez Macierewicza i jego ludzi jest obowiązkiem przyzwoitego Polaka i żołnierza. Namawiam do tego. Mam nadzieję, że w Wojsku Polskim znajdą się ludzie z charakterem” – peroruje Czuchnowski.


Te słowa, jak i cały ton tekstu, plasują Czuchnowskiego już nie w gronie propagandystów, ale wręcz antyustrojowych ideologów, którzy grają i podburzają do działań sprzecznych z prawem, konstytucją III RP i demokracją. Czuchnowski wprost zachęca armię do wypowiedzenia posłuszeństwa MON-owi, którego zadaniem jest cywilny nadzór nad wojskiem. Takie teksty powinny spowodować wypchnięcie Czuchnowskiego z kręgów cywilizowanych publicystów, a także objęcie go nadzorem odpowiednich służb kontrwywiadowczych – pisze o skandalicznym tekście Czuchnowskiego Stanisław Żaryn na portalu Stefczyk.info (WIĘCEJ).

Kresy24.pl/stefczyk.ino


Podziel się tym z innymi. Udostępnij na:

KresPublica jest działem autorskim. Teksty tu zamieszczone są wyrazem poglądów ich autora, podobnie jak moderacja komentarzy do artykułów w tym dziale.

Komentarze nawołujące do przemocy, zawierające zniesławienia, wulgaryzmy, groźby karalne lub spam będą usuwane. Również wpisy osób podających nieprawdziwy email.

16 odpowiedzi Dziennikarz „Wyborczej” wzywa do wojskowego puczu w Polsce?!

 1. marko31 Odpowiedz

  12 stycznia 2016 w 16:26

  Trzeba być nie wyobrażalnym kretynem by nawoływać do zbrojnego przewrotu w Polsce ——- Tego idiotę należy natychmiast odizolować i postawić przed prokuratorem !!!!!!!!!!!!!!! TO NIEBEZPIECZNY KOMUNISTA !!!!!!!!!

 2. luki Odpowiedz

  12 stycznia 2016 w 16:35

  HMMM NAWOŁYWANIE DO ZBROJNEGO MAJDANU W POLSCE??? PRZECIEŻ TO KARALNE JEST!!! MOIM ZDANIEM POWINNI GO ZAMKNĄĆ I POWINIEN DOSTAĆ WYROK W ZAWIESZENIU!!!

 3. kuba9131 Odpowiedz

  12 stycznia 2016 w 16:57

  Gazeta Wyborcza jest gazetą POPIERAJĄCYCH oPOzycję.

 4. Kamil Odpowiedz

  12 stycznia 2016 w 17:09

  To niesłychane aby osoba publiczna ( dziennikarz ) nawoływał do przewrotu i to wojsko. To jest nawoływanie do przewrotu. W ten sposób można Polskę pozbawić niepodległości. Jak to Putin usłyszy
  będzie miał powód do wkroczenia.Chłopie , gdzieś ty się wychował.

 5. wulgarny Odpowiedz

  12 stycznia 2016 w 17:29

  A niech sobie w Izraelu pucz zrobi. Przepędzić dziada.

 6. Naczelny Jąkała III RP Odpowiedz

  12 stycznia 2016 w 18:11

  No cóż, biedny chłopina nie rozumie, że ludzie z charakterem teraz dopiero dochodzą do władzy i awansują, ci co byli w wojsku przedtem dysponowali zajęczą odwagą niczym tchórzliwy jenerał Wojciech Jaruzelski.

 7. obserwator Odpowiedz

  12 stycznia 2016 w 23:41

  Po pierwsze, choć zachowano sens wypowiedzi, to „skrót redakcyjny” wypaczył jej pełny charakter.

  Po drugie, każdy żołnierz ma nie tylko PRAWO, ale i OBOWIĄZEK odmówić wykonania rozkazu przełożonego (choćby i szefa MON), jeśli wykonanie rozkazu złamałoby prawo.
  Po trzecie, jeśli żołnierz ze względu na okoliczności ZMUSZONY jest wykonać rozkaz, co do podstaw prawnych którego żołnierz ma wątpliwości, ma prawo zażądać go NA PIŚMIE.
  Gdyby WSZYSCY (a nie tylko część) żołnierzy odmawiała wykonania rozkazów niezgodnych z prawem, nie mielibyśmy śmierdzącego zbuka w postaci afery Nangar Khel.

  Co więcej, istnieją uzasadnione okoliczności, w których, nawet w przypadku wojny, do buntu nie tylko może dojść, ale i dojść powinno, np. w przypadku uzasadnionego podejrzenia zdrady stanu (nie twierdzę, że mamy do czynienia z takim przypadkiem, ale podkreślam jego hipotetyczną możliwość). W takiej sytuacji żołnierzy zwalnia się z odpowiedzialności karnej za bunt.

  • lemberger38 Odpowiedz

   12 kwietnia 2016 w 23:10

   Bredzisz obserwatorze! Jak i wasz reredaktor!

  • wasko Odpowiedz

   14 maja 2016 w 23:30

   Tekst tego redaktorka antypolskiej G. Wyborczej jest nie tylko, nie na miejscu ale wręcz jest zdradą – bo w swych konsekwencjach nawołuje do rozlewu krwi i wojny domowej. I za to powinien odpowiedzieć z całą surowością! To że pewna grupa warchołów nie chce pogodzić się ze stratą stanowisk i wpływów oraz zwyczajnie się boi, że odpowie za swoje zbrodnie i złodziejstwo to nie jest powód by pisać takie brednie! A tłumaczenie takich bredni nawet hipotetycznie jest niedopuszczalne i szkodliwe a do tego moralnie wredne bo doskonale wiadomo, że cała ta hucpa związana z TK zaczęła się od mataczenia PO a więc ludzi związanymi z G.W. którzy nie chcieli się pogodzi się z wolą suwerennego narodu RP.

 8. rafi Odpowiedz

  13 stycznia 2016 w 00:02

  Te (usun. – wezwanie do przemocy) !! Zreszta cała to szumowinę opozycyjno bo to zdrajcy narodu i donosiciele do berlina i brukseli !

 9. szmatławiec nie polski z gazety wyborczej Odpowiedz

  13 stycznia 2016 w 00:03

  Tego buca powinien Macierewicz postawić przed sadem za te paplaninę !!

 10. do (usun. - obraźliwe) zydowskiego Odpowiedz

  13 stycznia 2016 w 00:04

  Co to za wypowiedzi ?!! Takie (usun. – obraźliwe) PIS powinien (usun. – wezwanie do przemocy) !! bo jawyrazniej marzy im się wojna domowa !!

 11. do (usun. - obraźliwe) zydowskiego Odpowiedz

  13 stycznia 2016 w 00:06

  nieposłuszeństwo to mogę zastosować wobec zydostwa z gazety wyborczej i tej opozycji nie polskiej skarżącej na Polske do niemiec i brukseli !!

 12. Artur Odpowiedz

  27 stycznia 2016 w 18:58

  Dyktatura wojskowa zawiąże się w Polsce w wyniku działań III Wojny Światowej i będzie odpowiedzią na panujący chaos. Nie ma najmniejszego sensu nawoływać do bojkotu Macierewicza bo to szkodzi polskim interesom. Antek jest zbyt inteligentny na to żeby coś popsuć w armii. Czuchnowski się zagalopował. Ale jestem pewny, że gdy wybuchnie wojna Macierewicz straci kompletnie na znaczeniu. Podejrzewam też że za jego kadencji zawiąże się spisek w armii. Sami zresztą się przekonacie. Skąd to wiem ? A jak było z gen. Hallerem, Piłsudskim, Jaruzelskim, Moczarem.

 13. Lolo Odpowiedz

  10 kwietnia 2016 w 12:48

  „To przepowiedział, przepowiedział, przepowoiedzianeeee….”

 14. Barbara Odpowiedz

  23 marca 2017 w 11:58

  Takiego dziada powinno się zamknąć w areszcie, albo w domu wariatów!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *