Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

 • To będzie totalna wojna gospodarcza

  19 listopada 2013

  rosja-ukrainaJeżeli Ukraina-UE nie zostanie podpisana podczas szczytu w Wilnie, dzień później presja Moskwy na Ukrainę wzrośnie kilkakrotnie – oświadczył na konferencji prasowej we Lwowie były Wołodymyr Ohryzko.

  „To będą nie tylko kolejki tirów na granicy, to będzie totalna wojna gospodarcza” – prognozuje eksminister.

  Odnosząc się do innych możliwych form nacisku Kremla, Ohryzko stwierdził, że po rosyjskiej agresji na Gruzję w 2008 roku ma wątpliwości, czy działania Rosji mogą być przyjazne.

  Zaś mówiąc o tym, że nie można mieć dzisiaj pewności czy umowa stowarzyszeniowa UE-Ukraina zostanie podpisana, oświadczył podkreślił, że dla Ukrainy jej niepodpisanie będzie oznaczało nie tylko zawieszenie eurointegracji, ale i faktyczną utratę niepodległości.

  „Ukraina zawsze przegrywała, kiedy musiała rozmawiać ze światem za pośrednictwem Moskwy – uważa polityk i dodaje, że nie warto liczyć na podpisanie umowy za pół roku czy rok, ponieważ wówczas będą odbywały się wybory do Parlamentu Europejskiego, a to znacznie odroczy proces podejmowania decyzji.

  Kresy24.pl/zik.ua

  Wrzuć na:
  Tagi: , , , , , , ,

  W związku z odmową dalszego dofinansowania działalności portalu przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP stracili Państwo możliwość komentowania u nas artykułów, gdyż nie posiadamy środków na opłacenie pracy moderatora. Nie możemy natomiast wpuszczać kilkuset komentarzy dziennie bez moderacji, gdyż zbyt często nawołują one do przemocy, zawierają zniesławienia, wulgaryzmy, groźby karalne lub spam. Bardzo nam przykro, że w ten sposób została ograniczona swoboda Państwa wypowiedzi. Przywrócimy komentarze kiedy tylko znajdziemy własne środki na bardzo skromne opłacenie moderatora. Zapraszamy do komentowania na naszym fanpage'u na Facebooku.