Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

 • Kampania „Mów prawdę” wie skąd wziąć 2 mld dolarów

  28 marca 2013

  Aleksander od 17 marca przebywa za granicą. Szuka pieniędzy na ratowanie tonącego w długach kraju, a to w Indonezji, a to w Singapurze. Teraz, od trzech dni próbuje naciągnąć na brakujące dwa miliardy dolarów Zjednoczone Emiraty Arabskie.

  wprawdzie sygnalizuje swoją gotowość do udzielenia kolejnego kredytu Łukaszence, oczywiście pod pewnymi warunkami.

  Czy uda się prezydentowi załatać , czy jest na to sposób? Jeden z liderów kampanii „Mów prawdę”, Andriej Dmitriejew przekonuje w wywiadzie dla „Biełaruskiego Partizana”, że kraj wyszedłby na prostą, gdyby władza nie koncentrowała się jedynie na pozyskiwaniu kolejnych kredytów, a co za tym idzie zadłużaniu obywateli, ale pomyślała wreszcie o inwestycjach.

  Jednak,by jakiekolwiek ruszyły, konieczne jest przeprowadzenie reformy sądownictwa, której celem będzie ochrona sędziów przed wszelkimi naciskami zewnętrznymi, i koniecznością podejmowania decyzji „na telefon”. Brak możliwości ochrony swoich interesów odstrasza inwestorów zagranicznych, którzy po prostu boją się inwestować swój kapitał na Białorusi – przekonuje Dmitriejew.

  W jaki sposób projekt reformy systemu sądownictwa przyniesie dwa miliardy?

  – Każdy inwestor na Zachodzie, jeśli myśli o ewentualnych inwestycjach w Białorusi, zastanawia się, czy będzie w stanie bronić swoich interesów, swoich inwestycji na Białorusi? Na Zachodzie istnieje wiele potencjalnych inwestorów gotowych wyłożyć pieniądze na Białorusi. Ale powstrzymuje ich jedno – brak niezależnego sądownictwa sprawia, że inwestycje stają się zbyt ryzykowne – mówi lider.

  Kampania „Mów prawdę” zapewnia, że jest w stanie przedstawić projekt reformy sądowniczej, która zapewni przyciągnięcie miliardowych inwestycji na Białoruś.

  Kresy24.pl/belaruspartizan.org

  Wrzuć na:
  Tagi: , , , , , ,

  UWAGA: Komentarze nawołujące do przemocy, zawierające zniesławienia, wulgaryzmy, groźby karalne lub spam będą usuwane przez moderatora!

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *